У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
Страницы
▼
четвер, 22 жовтня 2015 р.
Майстерня вишивки
Напередодні канікул, в рамках проекту "Вишивка етнографічна: "Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки" О.П.Косачева, Киев, 1876" в нашій бібліотеці відбулась зустріч зі школярами 4 класу ЗОШ № 44, присвячена жінкам родини Косачів. Автор і організатор проекту Тетяна Серебреннікова розповіла дітям про жінок родини Косачів як талановитих вишивальниць та хранителів української вишивальної культури - Ольгу Петрівну Косач (Олену Пчілку), її дочок - Ларису Косач-Квітку (Лесю Українку), Ольгу Косач Кривинюк (Олесю Зірку) та Ізидору Косач-Борисову. Продемонстрували видання, які увібрали етнографічно-вишивальний спадок цієї родини, і з копіями яких можна завжди ознайомитись в бібліотеці. Це, зокрема, роздруковані фото схем з першоджерел - альбомів:
вівторок, 20 жовтня 2015 р.
Берестецька битва
До 100 річчя з дня народження українського археолога , дослідника Берестецької битви 1651 року Ігоря Свєшнікова в читальній залі бібліотеки підготували тематичну полицю та провели бесіду "Битва під Берестечком" учням 5 класу медичної гімназії № 33 . Бібліограф Кравцова А.С. розповіла школярам біографію історика, який народився у Києві, проте своє дитинство провів у селі Хотин Рівненської області, неподалік місця, де відбувалася битва під Берестечком. У 1937-1939 роках І.Свєшніков вже проводив на полі козацької битви перші розкопки. Понад 20 років він займався цією справою, результати якої узагальнив у монографії "Битва під Берестечком". Учні уважно слухали історію найбільшого бою Хмельниччини, який відбувся біля міста Берестечко між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько-єдисанським татарським військом Ісляма - 3 з одного боку, та армією Речі Посполитої під командуванням Яна -2 Казимира з іншого. Внаслідок битви Хмельницький був змушений підписати Білоцерківський мирний договір, який не тривав і року, а 2 червня 1652 року відбулась нищівна для польського війська Битва під Батагом. Український народ прославив хоробрість, мужність Війська Запорозького, любов до рідної землі на століття. Нащадки наші успадкували ці невмирущі риси на генетичному рівні. Після заходу діти переглядали літературу з тематичної полиці та книжкової виставки "Завжди пам'ятай, якого ти роду". Бажаючі взяли книги на абонементі. Присутніх на заході було 22 чол.