Страницы

понеділок, 29 січня 2018 р.

Що читати?! 2017-ий у літературі для дітей: теми, автори, якість письма

26 січня в рамках Клубу дитячих письменників відбулося обговорення "2017-ий у літературі для дітей: теми, автори, якість письма" за участю письменників, науковців, бібліотекарів, освітян. Ініціювала та модерувала захід в Національному музеї літератури України голова творчого об'єднання дитячих письменників Марія Морозенко. Оговорювали рекомендований до читання список дитячих книг, виданих у 2017-му році. Також в рамках обговорення відбулася презентація збірки патріотичних творів для дітей "Україна починається з тебе", до якої в якості ілюстрацій увійшли малюнки читачів бібліотеки ім. В. А. Симоненка для дітей. Збірка має надійти у бібліотечні фонди з відділу комплектування, з нетерпінням чекаємо на неї і вже запрошуємо авторів проводити її презентацію в нашій бібліотеці!

Докладніше про захід  на сторінці  Національного музею літератури України і у дописі Марії Морозенко.

неділя, 28 січня 2018 р.

Пробудження душі силою слова, книги, драматичного мистецтва

Бібліотекарі завжди раді підтримати творчість своїх користувачів. Так, 25 січня в театрі «Браво» відбулась презентація нової книги Семена Затуловського "Пробуждение души", після якої відбулась вистава «Во имя истинной Любви» за одноїменною п'єсою автора. За кілька тижнів до того книга була подарована бібліотеці, а тепер з дарчим підписом автора чекає на свого читача.

Нагадуємо, наша бібліотека інформаційно підтримує творчі акції своїх читачів як в стінах книгозбірні, так і за її межами. Запрошуємо до співпраці юних талантів і вже дорослих митців і аматорів!




субота, 27 січня 2018 р.

Співпраця і співтворчість з Музеєм Лесі Українки

13 січня бібліотекарів запросили на спільний захід з Музеєм Лесі Українки "Модні історії в домі Косачів". Про співпрацю музею, бібліотеки, вимушених переселенців і сучасну культуру столиці з огляду на історію говорили Тетяна Серебреннікова і Ніна Локоть. Про моду в колі української інтелігенції Києва початку ХХ ст. розповідала Оксана Константинівська. Про особливості використання елементів народного одягу у родині Косачів повідомила Марина Олійник. Відбувся показ сучасних костюмів з українською традиційною ручною вишивкою в стилі шанель ZETA atelier під орудою Тетяни Зез. Ірина Щукіна підготувала розповідь про те, як Чарльз Діккенс написав Різдвяну історію з привидами, а сестра Лесі Українки Ольга Косач-Кривинюк зробила її переклад українською (щойно вийшло з друку у видавництві "Знання" ). Говорили про дітей родини Косачів за книгою "Леся Українка-дітям" видавництва "Апріорі". Виступали з новорічними віншуваннями музиканти Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. І. Майбороди; на фортепіано грали Леся Сенчук і дебютувала Олександра Серебреннікова.




 

 
   


Фото Евгенія Лакосник
Відео Валентин Грінберг

вівторок, 23 січня 2018 р.

Хороші книги з темполиць у січні









До кінця січня-місяця пропонуємо нашим користувачам хороші книги з темполиць:


«Різдво на сторінках улюблених книг»































До 100-річчя проголошення Української Народної Республіки і до Дня соборності України «Час гортає календар» 










До Дня пам’яті героїв Крут «Подвиг молодих. 100 років потому»

Новорічно-різдвяні віншування до 83-річчя Василя Симоненка

11 січня в бібліотеці різдвяні віншування виголошували ансамбль бандуристів "Мальви" Київської дитячої музичної школи № 3 імені В. С. Косенка під орудою Ніни Петрівни Волинської . Колядки і щедрівки для голоса і бандури виконували юні артисти для учнів 3 і 4 класу ліцею податкової та рекламної справи №21 та дорослих читачів бібліотеки.

Інтерактивне заняття «Життя видатних дітей. Василь Симоненко» до 83-ї річниці від дня народження поета провела  бібліотекар Малецька Людмила. 


Наприкінці вечора читали вголос "Щедрівку для бабусі Ганнусі", яку поетів друг і побратим Микола Сом присвятив Ганні Федоровні Симоненко-Щербань, матері Василя Симоненка (уривок):

Щедрий вечір!
Добрий вечір!
Бабусю Ганнусю!
Прийшов щедрувати
До вашої рідної, бідної хати,
До голої хати і голої печі   ̶
Щедрий вечір!
Добрий вечір!

А перша щедрівка замкові од хати,
Аби одімкнувся... Прошу: одімкнись!
А друга щедрівка порогу, щоб стати
У сіні, де морок, і холод, і слизь.

А третя щедрівка, четверта і п'ята ̶̶
Звичайно йому   ̶   Василю... Василю !
Вже світиться, дихає, кашляє хата
І я веселію і всіх веселю.

четвер, 4 січня 2018 р.

Новорічно-різдвяна києвознавча зустріч


Новий 2018-рік бібліотека зустріла в колі друзів: києвознавцем і журналістом Михайлом Кальницьким, душенаказником Ніни Грін і шістдесятником Олександром Верхманом, журналістом Дмитром Червінським, вчителями школи №135, які ініціювали створення шкільного музею Костянтина Паустовського, друзями і читачами бібліотеки.


Закривали художню виставку "Київські краєвиди Дмитра Якутовича", згадуючи родину митців на сторінках сучасних книг про Київ і киян, зокрема, в книгах Дмитра Шльонського, присвяченим мешканцям Андріївського узвозу.

Говорили про відомих киян, меморіальні будинки, книги з історії Києва, пішохідні екскурсії з книгою для підлітків по середмістю, про те, як зацікавлювати дітей історією столиці. Дивились книгу М.Кальницького "Про Київ для дітей і батьків". Олександр Верхман згадував знайомство і кілька зустрічей з Василем Симоненко, з яким познайомив Микола Вінграновський. Дмитро Червінський розповідав про книги і увіковічнення пам'яті композитора Ігоря Шамо. Освітяни з бібліотекарями обговорювали спільні заходи в новому році. 

Києве мій

Слова Дмитра Луценка
Музика Ігоря Шамо 

Грає море зелене,
Тихий день догора.
Дорогими для мене
Стали схили Дніпра,
Де колишуться віти
Закоханих мрій...
Як тебе не любити,
Києве мій!

В очі дивляться канни,
Серце в них переллю.
Хай розкажуть коханій,
Як я вірно люблю.
Буду мріяти й жити
На крилах надій...
Як тебе не любити,
Києве мій!

Спить натомлене місто
Мирним, лагідним сном.
Ген вогні, як намисто,
Розцвіли над Дніпром.
Вечорів оксамити,
Мов щастя прибій...
Як тебе не любити,
Києве мій!