Страницы

середа, 26 вересня 2018 р.

До Дня незалежності Вірменії -- 21 вересня!

В рамках співпраці з київською вірменською громадою в бібліотеці розгорнута книжкова виставка і започаткована постійнодіюча "Вірменська бібліотечна полиця

Країна сонця, гранату та стародавніх церков"

На виставці дитячих малюнків "Первоцвіт талантів" експонуються малюнки дітей літнього табору ГО "Спілки вірмен України".


Заплановано створення гуртка "Нур" для дітей та всіх охочих, хто цікавиться вірменською культурою.

Запрошуємо до співпраці  юних та досвідчених художників, літераторів, митців з вірменським корінням або дружньої тематики представити свою творчість в бібліотечному просторі!

Анонс найближчого заходу, присвяченого 2800-річчю міста Єреван  в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого

Попередня літературна зустріч з вірменським акцентом відбулась влітку.

вівторок, 25 вересня 2018 р.

Вересневе книжково-бібліотечне

Темполиця «Видатні люди з нашої вулиці. Михайло Грушевський», яку традиційно розставляємо в вересні, до дня народження М. Грушевського, цього року була доповнена грою "100 років боротьби. Українська революція 1917-1921", яку розробив Український інститут національної пам'яті. Як гратися, дізнайтесь на unr.memory.gov.ua або завітайте до нашої бібліотеки.



Подарунок підліткам, які мріють програмувати, і щоб книжка була цікава. Дякуємо дарувальниці Юлії



Книжкова виставка на кримсько-татарську  тематику користувалась попитом в теплі вересневі дні, які нагадують про море і культуру анексованого Криму, а також про чумацькі пісні, казки і легенди Криму, улюблені твори про Крим і з Криму, про митців і зудожників пів-острова: Олександра Гріна, Максиміліана Волошина, Івана Айвазовського та ін.






І завжди раді, коли наші читачі беруть книги з полиці вільного обміну книг, а потім її поповнюють.

понеділок, 17 вересня 2018 р.

"Мальовнича Україна" пензликом і в книгах

12 вересня в бібліотеці відбулось відкриття художньої виставки  "Мальовнича Україна" вихованців гуртка петриківського розпису дитячо-юнацького клубу "Романтик" (керівник -- Калашнікова Регіна Сергіївна). Всім охочим бібліотека пропонує помилуватися роботами гуртківців віком від 6 до 12 років і дізнатися більше про петриківський розпис з кошика тематичних видань. Зокрема, це мистецькі альбоми українських народних промислів, книги з образотворчого мистецтва і періодичні видання, де про петриківку написано легко і цікаво.


  Диво-квіти

На картині і тарелі,
На сорочці й рушнику -- 
Всюди квіти ці веселі,
ми між них -- як в квітнику.
петриківські диво-квіти -- 
кольорів дзвінких розмай.
Квіти кажуть всьому світу:
"Україна -- справді рай".
У тих квітах -- наша мова,
Наші ріки і поля...
Петриківка світанкова
.Кожне серце звеселя
І ясніше сонце світить
Й знов зозуля нам кує...
Світ у цих прекрасних квітах
.Україну впізнає

Наталка Поклад






В день відкриття виставки приймали  гостей з Даласа і колегу з Центральної бібліотеки м. Дніпра

«Знання робить життя красним» (Народна мудрість)

До Міжнародного дня грамотності  11 вересня в бібліотеці пройшов урок в стародавній школі, на якому учні 3-го класу спеціалізованої школи №44 дізнались, як ходили до школи їх однолітки сотні років тому. Допитливих школярів зацікавило, коли починався навчальний рік, якого віку діти відвідували школу, якої тривалості були уроки, що використовувалось замість дзвоника, які приладдя для навчання мали учні, яким було головне правило навчання в стародавній школі і які види покарання мали учні. Практична частина заняття полягала в тому, щоб виводити старослов'янскі літери і цифри справжнім гусячим пером, змочивши його в чорнило. Дізнавались значення літер, писали слово "однокашники" і дізнавались про його значення і зміст. На останок спробували одне з видів покарань для неслухняних школярів -- стояли колінами на горосі.


Для всіх, хто цікавиться писемністю,  радо запрошуємо до бібліотеки, адже маємо цікаві книги про історію виникнення стародавніх алфавітів і систем писемності. Це справді захоплює!


пʼятниця, 7 вересня 2018 р.

Початок нового навчального року з книгами про школу і для школи


3 вересня бібліотекарі були традиційно запрошені на урочисті лінійки шкільних свят Першого Дзвоника в медичну гімназію №33 і спеціалізовану школу №92 імені Івана Франка.

На допомогу школярам молодшої школи пропонуємо цікаві і ненудні книги і збірки для позакласного читання та занять, а також комікси про перший день навчання, наприклад, "Бути вчителем" з журналу "Крилаті", №5(66) вересень-жовтень 2018.












Користувачі дошкільного віку долучаються до розвиваючих ігр і готуються наступного року йти до школи разом з журналами "Ангелятко", "Ангеляткова наука" та ін.

Дорослим пропонуємо пізнавати свою дитину краще разом з книгами з психології та методології розвитку дитини.