Страницы

неділя, 28 жовтня 2018 р.

Тренінг з безпеки "Незнайомець" разом з ГО "Безпечний світ"


22 жовтня в бібліотеці пройшов тренінг з безпеки "Незнайомець" від ГО "Безпечний світ", який провела Олександра Падучак для учнів 3-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка.














В динамічній формі, захопливо, інтерактивно спілкувались і досліджували, як саме може виглядати безпечний незнайомець, а як небезпечний. Відпрацьовували персонально і особисто, як поводитись з незнайомими людьми на прикладі різних ситуацій. Відтворювали сцени з життя і програвали ролі , наприклад, дитини, яку вхопила незнайома людина за руку і тягне невідомо куди. Дізнавались про можливі слова-паролі, як криком кричати в критичному випадку і як швидко бігти у зворотньому напрямку до руху небезпечного об'єкта чи людини. Надзвичайно корисний тренінг мав успіх у дітей, і за його результатами учні отримали посвідчення агентів дитячої безпеки, завдання та інструкції, як навчити дитячій безпеці батьків та інших членів родини.

субота, 27 жовтня 2018 р.

Бібліотечний урок для першокласників









26 жовтня відбулось ще одне знайомство з бібліотекою першокласників спеціалізованої школи № 92 імені Івана Франка. І перша книга, з якою знайомимо дітей, це "Україна починається з тебе".  Особливо цікаво було дізнаватись, які книги діти мають вдома; вчились розрізняти читальну залу і абонемент, а також періодичні видання і книги, а ще чим різняться підручники від художньої літератури, наприклад.

Як виглядає формуляр читача, книжковий формуляр, як питати і обирати книги, як їх брати додому і для кого існують бібліотеки -- для читачів чи для книг?!)))

вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки)



21 жовтня весело і гамірно презентували книгу "Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач" в Музей книги і друкарства України на Азбукове Королівство Магів і Янголів. Шафляндія. Ця книга - результат багаторічного бібліотечного і проекту, і вона цікава як дорослим поціновувачам традиційної української культури, музейникам та бібліотекарям, так і нашому підростаючому поколінню  - "молодій Україні", як любила повторювати Олена Пчілка. Презентація у форматі "діти для дітей" пройшла за участі автора проекту Тетяни Серебреннікової Тетяни, дизайнера Тетяни Зез, виконавчого директора групи компаній "Адеф" Алли Істоміної та директора Музею книги і друкарства України Валентини Бочковської.




неділя, 21 жовтня 2018 р.

Сучасне українське фентезі Аліни Штефан

В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники -- дітям" 20 жовтня Аліна Штефан представила свою нову книгу "Реальність Баргеста" разом з Саломе Енгибарян і "Видавництвом Старого Лева" читачам нашої бібліотеки. Історія про трьох сестер і купу штучно створених світів. Ми плели сітки пам'яті разом з Павучею Ткалею. Дізнавались біологічні, хімічні, генетичні таємниці та факти, майстерно вплетені в пригодницький текст, який робить книжку сучасним українським науковим фентезі, від якого неможливо відірватися І письменницькі поради, як створити книжку, яку всі захочуть почитати.










Читаємо на starylev.com.ua і в нашій бібліотеці:
"Дівчинка Дзиґа, одна з трьох сестер, знаходить і приносить додому книгу-перевертня, що викрадає наймолодшу сестричку Малу і забирає її в Реальність Барґеста. Це світ штучно синтезованих уявних, міфічних та казкових істот. Під час створення і заселення цієї фантастичної реальності вчені та представники надцивілізації Колекціонерів і Реставраторів не все врахували, тож тепер їй загрожує руйнація. Дзиґа і найстарша сестра — Читачка — разом з друзями Тролем та Чеширським вирушають в Реальність Барґеста, щоб урятувати і Малу, і казковий світ. Та на перешкоді їм стають восьмирука Павуча Ткаля, Раму-Колекціонер світів і химерні горгульї… Що допоможе друзям протистояти небезпеці і досягнути мети — читайте у захопливій, сповненій пригод повісті української письменниці Аліни Штефан «Реальність Барґеста».

субота, 20 жовтня 2018 р.

"Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"(В. Симоненко)



До Дня захисників України, Дня Українського козацтва в бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку "Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"(В. Симоненко), проведений бібліотечний урок-квест для другокласників і зустріч з партнером бібліотеки -- ГО "Українська Жіноча Варта", яка саме 14 жовтня відзначала 4 роки від дня заснування.











17 жовтня для учнів 2-го і 3-го класів групи продовженого дня медичної гімназії №33 відбувся традиційний концерт до Покрови ансамблю бандуристів "Мальви" Київської дитячої музичної школи № 3 імені В. С. Косенка (викладач -- Ніна Петрівна Волинська). Співали українських народних пісень для голосу і бандури, композицій в сучасній обробці. Весь концерт пересипаний розповідями Ніни Петрівни про українську музичну культуру. Після концерту дітей чекала вікторина від бібліотекарів на знання складових традиційних козацьких страв, одягу та звичаїв.








Аліна Косовська
передала бібліотеці збірку оповідань "Авдіївка. Шлях до перемоги", презентація якої, сподіваємось, невдовзі відбудеться в нашій бібліотеці. Книжка складається з 11 історій - розповідей військовослужбовців, для яких Авдіївка стала другою домівкою і які відчули, що мешканці міста їх підтримують і готові забезпечити надійний тил для своїх захисників.

пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Бібліотечні уроки для першачків








16 жовтня на свій перший бібліотечний урок -- знайомство з бібліотекою -- завітали учні перших класів ліцею податкової та рекламної справи №21, а 17 жовтня --  спеціалізованої школи з поглибленим вивченням української мови та літератури №87 імені О. П. Довженка.











Дізнавались, що саме можна робити в бібліотеці і які книги і журнали в нас є, чим цікава бібліотека, крім книжок, читали, слухали, гралися, розгадували загадки і ... планували наступні зустрічі і загадували бібліотечні бажання.

Дізнавались, що можна приносити малюнки та ілюстрації до улюблених книжок на бібліотечну художню виставку "Первоцвіт талантів". І може так статися, що малюнок першокласника потрапляє в книгу, яка створюється прямо зараз. Так, наприклад, як  книжка "Україна починається з тебе". Ця збірка сучасних київських авторів, які пишуть для дітей. А ілюстраціями послугували малюнки читачів столичних бібліотек, в тому числі юних читачів бібліотеки ім. В. А. Симоненка для дітей.







Вже небо не таке, як влітку.
В жоржинах вулиці й хати.
Снує павук тоненьку нитку --
Наводить між гіллям мости

                          Оксана Кротюк




"Гнат Хоткевич: літературна та музична спадщина"

До 80-тих роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 рр. бібліотекарі підготували книжкову виставку «Гнат Хоткевич: літературна й музична спадщина», а також 18 жовтня підтримали тематичний захід в Музеї видатних діячів української культури з нагоди 100-річчя капели бандуристів України; 110-річниці фольклорної експедиції, ініціаторами та «субсидіаторами» якої було подружжя Квіток (Леся Українка та К.В. Квітка); 140-річчя від дня народження та 80-річчя загибелі Гната Хоткевича.




Мали змогу дізнатися більше про перший звукозаписуючий пристрій (фонограф, один з тих, якими користувалися Леся Українка, К. Квітка, Ф. Колесса, О. Сластьон, М. Аркас), почути оцифрований запис співу та гри на бандурі Гната Гончаренка (одного з респондентів експедиції 1908 р.);
проглянути уривок з фільму (1936 р.), впізнати постать відомого діяча української культури, автора першого підручника гри на бандурі Гната Хоткевича, який виконав роль кобзаря;
і першими почути почути виступ Української капели бандуристів імені Т. Шевченка (м. Детройт, США), яка розпочала турне містами України.

Співпраця "бібліотека-музей" триває, тож слідкуйте за анонсами наступний подій, присвяченим видатним українцям, які паралельно і спільними зусиллями здійснюють наші заклади культури за адресами вул. Антоновича, 25 і вул. Саксаганського, 97

пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

"Всі добрі люди -- одна сім'я" (Василь Сухомлинський)


8 жовтня з п'ятикласниками і 11 жовтня з другокласниками школи спеціалізованої школи №44 розмовляли про педагога  Василя Сухомлинського. Про гру  як форму навчання, про 1500 текстів (оповідань, казок) автора, про книги, перекладені на 53 мови світу. Про моральних авторитетів і вчителів українського педагога -- Льва Толстого і Януша Корчака.


















Цікаво читати і коментувати твори Василя Олександровича, осмислювати з точки зору учня і вчителя ХХІ сторіччя. "Всі добрі люди -- одна сім'я", -- так називається одна з книг письменника-ювіляра. Але твори видатного українського педагога можна знайти також в нашій книгозбірні в численних збірниках і хрестоматіях для позакласного читання.








Головне, байдужих читачів нема , і 📚 читаються.

четвер, 4 жовтня 2018 р.

Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху. Популярна лекція в бібліотеці

В п'ятницю, 28 вересня, ми вдруге приймали Малу академію наук України з популярною лекцією "Василь Симоненко -- поет і людина" в рамках другого
Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху
Ти знаєш, що ти — людина.  
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.

Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе —
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі — людина,
І хочеш того чи ні —
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.



Василь Симоненко

Розмірковували про поета як генія і про Василя Симоненка як людину, про умови і відчуття часу 60-тих років ХХ ст. і про те, чим відгукується життя дисидентів нашим сучасникам, і для чого нам потрібні такі дороговкази, як шістдесятники.