22 жовтня в бібліотеці пройшов тренінг з безпеки "Незнайомець" від ГО "Безпечний світ", який провела Олександра Падучак для учнів 3-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка.
У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
Страницы
▼
неділя, 28 жовтня 2018 р.
Тренінг з безпеки "Незнайомець" разом з ГО "Безпечний світ"
субота, 27 жовтня 2018 р.
Бібліотечний урок для першокласників
26 жовтня відбулось ще одне знайомство з бібліотекою першокласників спеціалізованої школи № 92 імені Івана Франка. І перша книга, з якою знайомимо дітей, це "Україна починається з тебе". Особливо цікаво було дізнаватись, які книги діти мають вдома; вчились розрізняти читальну залу і абонемент, а також періодичні видання і книги, а ще чим різняться підручники від художньої літератури, наприклад.
Як виглядає формуляр читача, книжковий формуляр, як питати і обирати книги, як їх брати додому і для кого існують бібліотеки -- для читачів чи для книг?!)))
вівторок, 23 жовтня 2018 р.
Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки)
21 жовтня весело і гамірно презентували книгу "Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач" в Музей книги і друкарства України на Азбукове Королівство Магів і Янголів. Шафляндія. Ця книга - результат багаторічного бібліотечного і проекту, і вона цікава як дорослим поціновувачам традиційної української культури, музейникам та бібліотекарям, так і нашому підростаючому поколінню - "молодій Україні", як любила повторювати Олена Пчілка. Презентація у форматі "діти для дітей" пройшла за участі автора проекту Тетяни Серебреннікової Тетяни, дизайнера Тетяни Зез, виконавчого директора групи компаній "Адеф" Алли Істоміної та директора Музею книги і друкарства України Валентини Бочковської.
неділя, 21 жовтня 2018 р.
Сучасне українське фентезі Аліни Штефан
В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники -- дітям" 20 жовтня Аліна Штефан представила свою нову книгу "Реальність Баргеста" разом з Саломе Енгибарян і "Видавництвом Старого Лева" читачам нашої бібліотеки. Історія про трьох сестер і купу штучно створених світів. Ми плели сітки пам'яті разом з Павучею Ткалею. Дізнавались біологічні, хімічні, генетичні таємниці та факти, майстерно вплетені в пригодницький текст, який робить книжку сучасним українським науковим фентезі, від якого неможливо відірватися І письменницькі поради, як створити книжку, яку всі захочуть почитати.
Читаємо на starylev.com.ua і в нашій бібліотеці:
субота, 20 жовтня 2018 р.
"Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"(В. Симоненко)
До Дня захисників України, Дня Українського козацтва в бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку "Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"(В. Симоненко), проведений бібліотечний урок-квест для другокласників і зустріч з партнером бібліотеки -- ГО "Українська Жіноча Варта", яка саме 14 жовтня відзначала 4 роки від дня заснування.
пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.
Бібліотечні уроки для першачків
16 жовтня на свій перший бібліотечний урок -- знайомство з бібліотекою -- завітали учні перших класів ліцею податкової та рекламної справи №21, а 17 жовтня -- спеціалізованої школи з поглибленим вивченням української мови та літератури №87 імені О. П. Довженка.
Дізнавались, що можна приносити малюнки та ілюстрації до улюблених книжок на бібліотечну художню виставку "Первоцвіт талантів". І може так статися, що малюнок першокласника потрапляє в книгу, яка створюється прямо зараз. Так, наприклад, як книжка "Україна починається з тебе". Ця збірка сучасних київських авторів, які пишуть для дітей. А ілюстраціями послугували малюнки читачів столичних бібліотек, в тому числі юних читачів бібліотеки ім. В. А. Симоненка для дітей.
Вже небо не таке, як влітку.
В жоржинах вулиці й хати.
Снує павук тоненьку нитку --
Наводить між гіллям мости
Оксана Кротюк
"Гнат Хоткевич: літературна та музична спадщина"
До 80-тих роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 рр. бібліотекарі підготували книжкову виставку «Гнат Хоткевич: літературна й музична спадщина», а також 18 жовтня підтримали тематичний захід в Музеї видатних діячів української культури з нагоди 100-річчя капели бандуристів України; 110-річниці фольклорної експедиції, ініціаторами та «субсидіаторами» якої було подружжя Квіток (Леся Українка та К.В. Квітка); 140-річчя від дня народження та 80-річчя загибелі Гната Хоткевича.
Мали змогу дізнатися більше про перший звукозаписуючий пристрій (фонограф, один з тих, якими користувалися Леся Українка, К. Квітка, Ф. Колесса, О. Сластьон, М. Аркас), почути оцифрований запис співу та гри на бандурі Гната Гончаренка (одного з респондентів експедиції 1908 р.);
проглянути уривок з фільму (1936 р.), впізнати постать відомого діяча української культури, автора першого підручника гри на бандурі Гната Хоткевича, який виконав роль кобзаря;
і першими почути почути виступ Української капели бандуристів імені Т. Шевченка (м. Детройт, США), яка розпочала турне містами України.
проглянути уривок з фільму (1936 р.), впізнати постать відомого діяча української культури, автора першого підручника гри на бандурі Гната Хоткевича, який виконав роль кобзаря;
і першими почути почути виступ Української капели бандуристів імені Т. Шевченка (м. Детройт, США), яка розпочала турне містами України.
Співпраця "бібліотека-музей" триває, тож слідкуйте за анонсами наступний подій, присвяченим видатним українцям, які паралельно і спільними зусиллями здійснюють наші заклади культури за адресами вул. Антоновича, 25 і вул. Саксаганського, 97
пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.
"Всі добрі люди -- одна сім'я" (Василь Сухомлинський)
Головне, байдужих читачів нема , і 📚 читаються.
четвер, 4 жовтня 2018 р.
Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху. Популярна лекція в бібліотеці
В п'ятницю, 28 вересня, ми вдруге приймали Малу академію наук України з популярною лекцією "Василь Симоненко -- поет і людина" в рамках другого
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.
Сьогодні усе для тебе —
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж не проспи!
Бо ти на землі — людина,
І хочеш того чи ні —
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху
Ти знаєш про це чи ні?Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.
Сьогодні усе для тебе —
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж не проспи!
Бо ти на землі — людина,
І хочеш того чи ні —
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Василь Симоненко
Розмірковували про поета як генія і про Василя Симоненка як людину, про умови і відчуття часу 60-тих років ХХ ст. і про те, чим відгукується життя дисидентів нашим сучасникам, і для чого нам потрібні такі дороговкази, як шістдесятники.