Страницы

четвер, 27 грудня 2018 р.

Новорічно-різдвяна майстерня і читання під ялинкою в бібліотеці

Різдво і Новий рік в бібліотечні двері стукають книжками)). Як?







15 грудня почали інтерактивним читанням читанням різдвяної книжки "Ослик Марії" Ґунгільд Селін видавництва "Братське", під час якого активно спілкувалися і малювали на склі різдвяні сюжети разом із майстринею Ярославою Музиченко.








Далі прикрашали ялинку і робили поробки, писали листи Святому Миколаю, а він сам завітав у бібліотеку у вигляді подарунка -- ікони в техніці художньої чеканки золотих рук і серця Олександра Миронова.

















Далі проводили читання під ялинкою, співали та грали учні вечірньої музичної школм №1 ім. К. Г. Стеценка та учні музичної школи №3 ім. В. С. Косенка.


Далі майстрували поробки з вовни і вирізали аплікації, робили іграшки на ялинку у вигляді саморобних книжечок.






Далі буде...



пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

Зустрічі з Оксаною Кротюк і Оленою Полянською

Бібліотечний проект "Українські письменники -- дітям" в грудні був щедрим і щасливим наступними зустрічам автора з читачем:

6 грудня енергійна, весела, життєрадісна і завжди відкрита до дітей Оксана Кротюк спілкувалась з учнями 2-Б класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка. Про шкільну програму з літературного читання і те, що цікаво читати дітям, про риси характеру, яких хочеться позбавитись і якості, які мріє набути кожна дитина, особисто в кожної дитини по секрету дізнавалась письменниця і поетеса, і редактор журналу "Малятко". Читали, гралися, ділились мріями і поезіями, гортали книжки пані Оксани і мріяли.



13 грудня з першокласниками ліцею податкової та рекламної справи №21 спілкувалася Олена Полянська, журналіст, редактор і дитяча поетеса. Читали, сміялись і гралися, відгадували загадки, слухали про Миколая, демонстрували власні таланти. 

неділя, 9 грудня 2018 р.

Слов’янський колодар та передбачення на 2019 рік

8 грудня в разом відбулась чарівна зустріч в жіночому колі з Оленою Чародією на тему "Слов’янський колодар та передбачення на 2019 рік". Говорили про астрономічний новий рік і календарні обрядові свята рідних народів і культур. Проводили паралелі, рахували, ділились досвідом і спостереженнями, як взаємодіють світогляди і релігії різних народів світу і відзначення знакових дат року. Розмірковували про планування та інтуїцію, психологічні практики загадування бажань і всім доступні засоби, метафоричні карти і системи ворожінь та передбачень.

четвер, 6 грудня 2018 р.

День Збройних сил України

Вітаємо наших захисників!
І пропонуємо нашим користувачам нові видання -- подарунки користувачів. Зокрема, чотири видання часопису "Військо України", яке, на жаль, припиняє своє існування.

середа, 5 грудня 2018 р.

Книга - особиста справа кожного













4 грудня в Музеї історії Києва видавництво "АДЕФ"  презентувало два факсимільних видання М. Булгакова "Майстер і Маргарита" і "Собаче серце". Наступного 2019-го року заплановано презентацію цих та інших видань в нашій бібліотеці в рамках циклу заходів "Видатні люди з нашої вулиці".

"Крилата" зустріч з Тетяною Винник

27 листопада в рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям" відбулась зустріч головного редактора журналу "Крилаті" Тетяни Винник з учнями 4-А і 4-Б класів спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка.  Говорили про те,  про що цікаво читати дітям, про  сучасних авторів, про те, як створюється журнал. Розмірковували про  статтю з крайнього номеру журналу " Талант - це працьовитість", де йшлося про те, що талант -- не лише дар, але й краплина здібностей у морі працьовитості.



субота, 24 листопада 2018 р.

Духовна бесіда про роль жінки

"Роль жінки в Вірменській Апостольскій Церкві", -- таку назву духовна бесіда в середу, 21 листопада. Звісно, говорили про жінку в контексті найбільших світових релігій і світоглядних систем. Про жінку в Церкві з точки зору релігійних текстів і з огляду на умови та вимоги сучасного світу.  Про свята, присвячені Богоматері. Про пісні, присвячені Богоматері. Слухали ангельский голос Ані Папікян. А ще грались з дітьми, сміялись і спілкувались. Долучайтесь до нас!

Зустрічі проходять щосереди. Початок о 17 годині.

Тема наступної духовної бесіди в середу, 28 листопада: "Медицина і віра" 

Попередня зустріч висвітлена тут


пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Україна сумує за померлими від голоду

22-25 листопада в бібліотеці розгорнута книжково-художня композиція "Штучні голоди в Україні: ціна колоска". І, за звичаєм, користувачі і і бібліотекарі долучаться до загальнонаціональної акції "Запали свічку"

"Найстрашніший голодомор в Україні тривав з квітня 1932 року по листопад 1933 року -- понад 500 днів. Найбільше людей умирало  навесні 1933 року; 17 - щохвилини, 1000 -- щогодини, майже 25 тисяч -- щодня... дослідники називають різну кількість загиблих від голоду%  від 5 до 10 мільйонів. А  з урахуванням його наслідків ця кількість зростає до 14 мільйонів! (З журналу "Барвінок" , С. 5, №11, 2018)






четвер, 22 листопада 2018 р.

До Дня Гідності і Свободи

21 листопада в бібліотеці відзначали пам'ятну дату на вшанування патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (свято Свободи) та в листопаді 2013 -- лютому 2014 років  (Революція Гідності)  постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів держави Україна та її європейського вибору.


Семінар "Буття українців"

17 листопада в бібліотеці відбувся черговий семінар Коференції «Буття українців»

Доповідали на теми:
- Оздоровчі препарати, основу яких складають продукти бджільництва і лікарських рослин;
- Духовне призначення людини у практично-прикладному значенні.

На семінарі з широким колом громадськості спілкувалися:

Анатолій Андрійович Медвідь – кандидат біологічних наук, виробник оздоровчих фіто і апіпрепаратів; 

Ольга Андріївна Дідиченко – практик у галузі генетики та астрології.

Сергій та Ірина Шевченки – засновники родинного центру-екопростору "Тетерівський Кіш", пасічники.


Лекція "Світогляд трипільців і сучасна Україна"

На  виконання Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, затверджену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №743-р.  16 листопада відбулась зустріч учнів 7 і 8 класів спеціалізрваної школи №87 ім. О. П. Довженка з Андрієм Козкою, науковцем, письменником, членом Товариства "Знання" на тему "Світогляд трипільців і сучасна Україна".




"Українські письменники - дітям". Зустрічі з Наталкою Поклад, Світланою Симошенко


В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям" в бібліотеці традиційно проводяться зустрічі сучасних письменників зі своєю читацькою аудиторією.

Так, 15 листопада відбулась зустріч з Наталкою Поклад учнів 1-Б класу спеціалізованої школи №112 ім. Т. Г. Шевченка. Погодні умови "перенесли" зустріч в стіни школи. 

Напередодні, 14 листопада, в бібліотеці відбулась зустріч учнів 4-го класу медичної гімназії №33 з письменницею Світланою Симошенко на тему "Частини мови".


неділя, 18 листопада 2018 р.

"Як приборкати Книжкозавра" похмурого листопада?!

13 листопада в бібліотеці двічі "приборкували Книжкозавра" з 2-А класом спеціалізованої школи № 92 імені Івана Франка, а також з 1-А спеціалізованої школи № 112 ім. Т. Г. Шевченка.

Знайомились з творчістю сучасних письменників і поетів, які пишуть для дітей і є друзями нашої бібліотеки, і завжди готові прийти на зустріч зі своїм читачем. Читали різними голосами смішні і веселі рядки, розбирались зі словами-раками, брали участь у вікторині і розв'язували математичні задачі, які заховані словах. 

Нагадуємо, що даний ігровий практикум проводимо періодично за замовленням школи або класу. Записатись на них колективно (класом) чи індивідуально (малими групами) можна в читальному залі бібліотеки або за тел. 287-10-02

Згадати, як виглядали попередні заняття, можна за посиланням.

четвер, 15 листопада 2018 р.

Зустрічі з вірменською громадою Києва

В рамках співпраці з ГО "Київська вірменська громада"  в бібліотеці в листопаді продовжується цикл заходів, присвячених вивченню вірменської культури та історії, та духовних бесід.

Так, 5 листопада відбулось відкриття  виставки "Я - художник. Виставка дитячих робіт School of Experimental Art". Керівником школи є художниця з вірменським корінням Гаяне Арушанян. Виставку відкривали юні художники віком 6-12 років, які представили свої робочі творчі малюнки, виконані в школі впродовж вересня-жовтня поточного року. 














7 листопада започатковані духовні бесіди з  зі священником Київської Вірменської Церкви Србоц Нагатакац отцем Карапетом, на яких всі охочі можуть долучитися до вивчення історії і культури Вірменської Апостольської Церкви, яка є національною, є однією з перших християнських церков, має складну, карколомну історію, сталі традиції і цікаве сьогодення.

14 листопада відбулась зустріч, на якій йшлося про Матенадаран (вірменською -- бібліотеку) в Єревані, яка носить ім'я творця вірменської писемності Месропа Маштоца. Ця людина -- знакова постать в історії, адже саме Месром Маштоц створив вірменський алфавіт, переклав Біблію вірменською мовою і почав поширювати християнство серед широких верств населення. Приємною несподіванкою став візит до бібліотеки Предстоятеля Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископа Маркоса Оганесяна. Спілкувалися на теми мов та історії, про відомі пам'ятки вірменської архітектури на території України, про вірменські громади в різних куточках України, їх чисельність та активність, і плани на найближче майбутнє. 

Наступна зустріч в середу, 21 листопада, запланована за темою "Роль жінок в історії Вірменської Апостольської Церкви від давніх часів до сьогодення".

"Українські письменники - дітям". Зустрічі з Марією Морозенко, Марією Воробей, Тамарою Коломієць, Валентиною Козак

В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям" в бібліотеці традиційно проводяться зустрічі сучасних письменників зі своєю читацькою аудиторією. Так, до Дня української писемності та мови в бібліотеці відбулись зустрічі з  Марією Морозенко, Марією Воробей, Тамарою Коломієць, Валентиною Козак.

7 листопада з третьокласниками спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка зустрічались Марія Морозенко і Марія Воробей. Презентували збірку поезії і прози для дітей шкільного віку "Україна починається з тебе",  на сторінках якої є малюнок учня класу Романа Любічанківського. "В цій книзі -- творчість сучасних київських письменників, які пишуть для дітей. Теми  та сюжети, звичайно різні, але об'єднує їх важлива спільність -- світла любов до рідного. Любов, яка надихає і додає снаги. Любов, що підсилює відповідальність та свої думки, слова, вчинки. Любов, яка лежить в основі всіх інших любовей та смислів нашого життя", -- йдеться в передмові до книги . З цими думками і настановами гості читали поезію, розмірковували з дітьми про мову нашої Батьківщини.






8 листопада з 2-А класом спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка спілкувалась Тамара Коломієць. Давній друг бібліотеки, автор поважного віку презентувала свою нову книгу в творчій співпраці з Аллою Мігай "Я повулиці іду". Це збірка пісень для дітей молодшого віку. Крім того, говорили про різні поетичні форми, рими, загадки і веселиці.



Росте в саду веселиця,
На вітрі листя стелиться,
На кожній гілці ягідка,
Що ягідка, то й загадка -- 
Цяцькована, мудрована,
У кісточці захована.
Зриваю всім по ягідці,
Загадую по загадці.

Тамара Коломієць


9 листопада безпосередньо в День української писемності та мови феєричну зустріч з учнями 2 класу НВК "Славута" провела Валентина Козак, яка як ніхто інший, вміє і любить зацікавлювати дітей книгою, мовою, письменниками. Співала і гралася, питала і провокувала. Наприклад, весело відпрацьовували скоромовку "Чи читав ти Тичину?", декламували видатних поетів, спілкувались досхочу.








субота, 3 листопада 2018 р.

Розвиток творчої особистості в сучасних умовах: досвід бібліотеки

2 листопада в рамках співпраці з товариством "Знання" України, ПВНЗ "Університет сучасних знань", Київським коледжем Університету сучасних знань  бібліотека ім. В. А. Симоненка для дітей взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній учнівсько-студентській конференції "Розвиток творчої особистості в сучасних умовах" з доповіддю в секції "Розвиток творчої особистості у позашкільній діяльності". Завідувач бібліотеки Тетяна Серебреннікова представила бібліотечний проект, присвячений першій науковій роботі з української орнаментики Ольги Петрівни Косач, формами творчої роботи бібліотеки з популяризації цієї книги.

неділя, 28 жовтня 2018 р.

Тренінг з безпеки "Незнайомець" разом з ГО "Безпечний світ"


22 жовтня в бібліотеці пройшов тренінг з безпеки "Незнайомець" від ГО "Безпечний світ", який провела Олександра Падучак для учнів 3-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка.














В динамічній формі, захопливо, інтерактивно спілкувались і досліджували, як саме може виглядати безпечний незнайомець, а як небезпечний. Відпрацьовували персонально і особисто, як поводитись з незнайомими людьми на прикладі різних ситуацій. Відтворювали сцени з життя і програвали ролі , наприклад, дитини, яку вхопила незнайома людина за руку і тягне невідомо куди. Дізнавались про можливі слова-паролі, як криком кричати в критичному випадку і як швидко бігти у зворотньому напрямку до руху небезпечного об'єкта чи людини. Надзвичайно корисний тренінг мав успіх у дітей, і за його результатами учні отримали посвідчення агентів дитячої безпеки, завдання та інструкції, як навчити дитячій безпеці батьків та інших членів родини.

субота, 27 жовтня 2018 р.

Бібліотечний урок для першокласників









26 жовтня відбулось ще одне знайомство з бібліотекою першокласників спеціалізованої школи № 92 імені Івана Франка. І перша книга, з якою знайомимо дітей, це "Україна починається з тебе".  Особливо цікаво було дізнаватись, які книги діти мають вдома; вчились розрізняти читальну залу і абонемент, а також періодичні видання і книги, а ще чим різняться підручники від художньої літератури, наприклад.

Як виглядає формуляр читача, книжковий формуляр, як питати і обирати книги, як їх брати додому і для кого існують бібліотеки -- для читачів чи для книг?!)))

вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки)



21 жовтня весело і гамірно презентували книгу "Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач" в Музей книги і друкарства України на Азбукове Королівство Магів і Янголів. Шафляндія. Ця книга - результат багаторічного бібліотечного і проекту, і вона цікава як дорослим поціновувачам традиційної української культури, музейникам та бібліотекарям, так і нашому підростаючому поколінню  - "молодій Україні", як любила повторювати Олена Пчілка. Презентація у форматі "діти для дітей" пройшла за участі автора проекту Тетяни Серебреннікової Тетяни, дизайнера Тетяни Зез, виконавчого директора групи компаній "Адеф" Алли Істоміної та директора Музею книги і друкарства України Валентини Бочковської.




неділя, 21 жовтня 2018 р.

Сучасне українське фентезі Аліни Штефан

В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники -- дітям" 20 жовтня Аліна Штефан представила свою нову книгу "Реальність Баргеста" разом з Саломе Енгибарян і "Видавництвом Старого Лева" читачам нашої бібліотеки. Історія про трьох сестер і купу штучно створених світів. Ми плели сітки пам'яті разом з Павучею Ткалею. Дізнавались біологічні, хімічні, генетичні таємниці та факти, майстерно вплетені в пригодницький текст, який робить книжку сучасним українським науковим фентезі, від якого неможливо відірватися І письменницькі поради, як створити книжку, яку всі захочуть почитати.










Читаємо на starylev.com.ua і в нашій бібліотеці:
"Дівчинка Дзиґа, одна з трьох сестер, знаходить і приносить додому книгу-перевертня, що викрадає наймолодшу сестричку Малу і забирає її в Реальність Барґеста. Це світ штучно синтезованих уявних, міфічних та казкових істот. Під час створення і заселення цієї фантастичної реальності вчені та представники надцивілізації Колекціонерів і Реставраторів не все врахували, тож тепер їй загрожує руйнація. Дзиґа і найстарша сестра — Читачка — разом з друзями Тролем та Чеширським вирушають в Реальність Барґеста, щоб урятувати і Малу, і казковий світ. Та на перешкоді їм стають восьмирука Павуча Ткаля, Раму-Колекціонер світів і химерні горгульї… Що допоможе друзям протистояти небезпеці і досягнути мети — читайте у захопливій, сповненій пригод повісті української письменниці Аліни Штефан «Реальність Барґеста».

субота, 20 жовтня 2018 р.

"Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"(В. Симоненко)



До Дня захисників України, Дня Українського козацтва в бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку "Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"(В. Симоненко), проведений бібліотечний урок-квест для другокласників і зустріч з партнером бібліотеки -- ГО "Українська Жіноча Варта", яка саме 14 жовтня відзначала 4 роки від дня заснування.











17 жовтня для учнів 2-го і 3-го класів групи продовженого дня медичної гімназії №33 відбувся традиційний концерт до Покрови ансамблю бандуристів "Мальви" Київської дитячої музичної школи № 3 імені В. С. Косенка (викладач -- Ніна Петрівна Волинська). Співали українських народних пісень для голосу і бандури, композицій в сучасній обробці. Весь концерт пересипаний розповідями Ніни Петрівни про українську музичну культуру. Після концерту дітей чекала вікторина від бібліотекарів на знання складових традиційних козацьких страв, одягу та звичаїв.








Аліна Косовська
передала бібліотеці збірку оповідань "Авдіївка. Шлях до перемоги", презентація якої, сподіваємось, невдовзі відбудеться в нашій бібліотеці. Книжка складається з 11 історій - розповідей військовослужбовців, для яких Авдіївка стала другою домівкою і які відчули, що мешканці міста їх підтримують і готові забезпечити надійний тил для своїх захисників.

пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Бібліотечні уроки для першачків








16 жовтня на свій перший бібліотечний урок -- знайомство з бібліотекою -- завітали учні перших класів ліцею податкової та рекламної справи №21, а 17 жовтня --  спеціалізованої школи з поглибленим вивченням української мови та літератури №87 імені О. П. Довженка.











Дізнавались, що саме можна робити в бібліотеці і які книги і журнали в нас є, чим цікава бібліотека, крім книжок, читали, слухали, гралися, розгадували загадки і ... планували наступні зустрічі і загадували бібліотечні бажання.

Дізнавались, що можна приносити малюнки та ілюстрації до улюблених книжок на бібліотечну художню виставку "Первоцвіт талантів". І може так статися, що малюнок першокласника потрапляє в книгу, яка створюється прямо зараз. Так, наприклад, як  книжка "Україна починається з тебе". Ця збірка сучасних київських авторів, які пишуть для дітей. А ілюстраціями послугували малюнки читачів столичних бібліотек, в тому числі юних читачів бібліотеки ім. В. А. Симоненка для дітей.







Вже небо не таке, як влітку.
В жоржинах вулиці й хати.
Снує павук тоненьку нитку --
Наводить між гіллям мости

                          Оксана Кротюк




"Гнат Хоткевич: літературна та музична спадщина"

До 80-тих роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 рр. бібліотекарі підготували книжкову виставку «Гнат Хоткевич: літературна й музична спадщина», а також 18 жовтня підтримали тематичний захід в Музеї видатних діячів української культури з нагоди 100-річчя капели бандуристів України; 110-річниці фольклорної експедиції, ініціаторами та «субсидіаторами» якої було подружжя Квіток (Леся Українка та К.В. Квітка); 140-річчя від дня народження та 80-річчя загибелі Гната Хоткевича.




Мали змогу дізнатися більше про перший звукозаписуючий пристрій (фонограф, один з тих, якими користувалися Леся Українка, К. Квітка, Ф. Колесса, О. Сластьон, М. Аркас), почути оцифрований запис співу та гри на бандурі Гната Гончаренка (одного з респондентів експедиції 1908 р.);
проглянути уривок з фільму (1936 р.), впізнати постать відомого діяча української культури, автора першого підручника гри на бандурі Гната Хоткевича, який виконав роль кобзаря;
і першими почути почути виступ Української капели бандуристів імені Т. Шевченка (м. Детройт, США), яка розпочала турне містами України.

Співпраця "бібліотека-музей" триває, тож слідкуйте за анонсами наступний подій, присвяченим видатним українцям, які паралельно і спільними зусиллями здійснюють наші заклади культури за адресами вул. Антоновича, 25 і вул. Саксаганського, 97

пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

"Всі добрі люди -- одна сім'я" (Василь Сухомлинський)


8 жовтня з п'ятикласниками і 11 жовтня з другокласниками школи спеціалізованої школи №44 розмовляли про педагога  Василя Сухомлинського. Про гру  як форму навчання, про 1500 текстів (оповідань, казок) автора, про книги, перекладені на 53 мови світу. Про моральних авторитетів і вчителів українського педагога -- Льва Толстого і Януша Корчака.


















Цікаво читати і коментувати твори Василя Олександровича, осмислювати з точки зору учня і вчителя ХХІ сторіччя. "Всі добрі люди -- одна сім'я", -- так називається одна з книг письменника-ювіляра. Але твори видатного українського педагога можна знайти також в нашій книгозбірні в численних збірниках і хрестоматіях для позакласного читання.








Головне, байдужих читачів нема , і 📚 читаються.