Страницы

неділя, 27 жовтня 2019 р.

Перегляд фільму "Позивний Зеніт"


В суботу, 26 жовтня в бібліотеці переглянули один з циклу п'яти національних фільмів "ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ", автори Тетяна Кулаковська і Анна Мартиненко "ОБЛИЧЧЯ ПЕРЕДОВОЇ. РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ ЗАХИСНИКІВ".









середа, 23 жовтня 2019 р.

Осінні поетичні читання в бібліотеці та спомин про Василя Симоненка


23 жовтня знані та шановані літератори, члени Національної спілки письменників України Борис Йосипович Пономаренко, Петро Петрович Засенко і Віктор Васильович Женченко на "Осінніх поетичних читаннях" в бібліотеці ім. В. А. Симоненка ділились досвідом з учнями 5-8 класів, членами літературного гуртка спеціалізованої школи №87 ім. О. П. Довженка . Йшлося також про про Василя Симоненка, про якого згадував Петро Петрович Засенко, зокрема, про укладену збірку поета 1966 року. Гості виступали і охоче відповідали на питання юнацтва.








Гості подарували читачам бібліотеки свої книги з автографами. 
Дякуємо Марії Морозенко за сприяння організації цієї зустрічі!

  






 

вівторок, 22 жовтня 2019 р.

Письменники-ювіляри. Зірка Мензатюк

21 жовтня бібліотекарі та юні читачі долучились до привітань Зірки Мензатюк з ювілеєм в Національному музеї літератури України. Іменинниця щедро роздавала подарунки -- свої книги. Без сумніву, книги авторки є популярними і читаними в нашій бібліотеці. До зустрічі на бібліотечних полицях з новими виданнями письменниці!






неділя, 20 жовтня 2019 р.

Жовтнева зустріч з Ольгою Соломко

19 жовтня відбулась зустріч з фотографинею і журналісткою, психологинею і тарологинею Ольгою Соломко. Було поза край тепло, душевно, інформативно. Практична психологія проста і доступна, коли її доносять фахівці. Говорили про візуальні образи, які зчитує наш мозок і підсвідомість у відповідь на поставлене питання, про історію найпопулярніших оракулів і розмаїття сучасних метафоричних асоціативних карт та їх застосування.

Звісно, бібліотекарів найбільш зацікавили карти за відомими книгами, зокрема, популярного Ошо, та за картинами видатних художників: Клімта, Босха, Дюрера, Да Вінчі, ін.




Нагадуємо, що триває фотовиставка мисткині "Магія квітів", кожна з робіт якої є прекрасним об'єктом для артерапії та психологічного розвантаження та наснаги на творчу працю.

Про виставку докладніше тут

субота, 19 жовтня 2019 р.

"Піратський маршрут". Презентація нової книги Галини Малик у дружньому колі

18 жовтня в бібліотеці вирували піратські пристрасті з Галиною Малик та "Видавництвом Старого Лева" в рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям". Читали і писали про піратів, складали піратські дражнилки й виконували спецзавдання з учнями 2-го класу спеціалізованої школи № 87 ім. О. П. Довженка

Осіння толока

19 жовтня бібліотекарі долучились до районної толоки з прибирання прилеглої  до бібліотеки території
 






четвер, 17 жовтня 2019 р.

Дні Януша Корчака в Києві

16 жовтня в рамках Днів Януша Корчака в Києві біля меморіальної дошки, що на вулиці Володимирській, 47, згадували про київські адреси Януша Корчака та перший переклад українською, та багато ін. Захід відбувся разом з Українське товариство імені Януша Корчака, громадським діячем та журналістом  Сергієм Черепановим, учнями Кловського ліцею та головою Міжнародної Асоціації Януша Корчака Мареком Міхаляком.

 



В бібліотеці впродовж дня згадували Януша Корчака, гортали нові видання і старі читані-перечитані, читали вголос обране.

Як відомо, саме у Києві Корчак написав свою кращу, всесвітньовідому книгу «Як любити дитину». І видається дуже символічним, що саме сьогодні вона відсутня в бібліотеці, бо видана. Значить, вона читається в цю мить...












понеділок, 14 жовтня 2019 р.

Участь у третьому Фестивалі шістдесятництва та дисидентського руху МАН України

13 жовтня вже втретє наша бібліотека приймала  Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху Малої академії наук України неформальною лекцією та бібліоквестом "Василь Симоненко і когорта шістдесятників. Що можна знайти в бібліотеці, чого нема в інтернеті?!".



Розмірковували про те, чому тема шістдесятництва як явища актуалізується сьогодні. Кого ми знаємо з шістдесятників не за шкільною програмою? Чи можна знайти шістесятників в соцмережах і на яких бібліотечних книжкових полицях шукати відомі і маловідомі імена? Читали, гортали, обговорюва, ділились думками і враженнями. А ще торкнулися теми бібліотеки як простору для молодіжних зустрічей та ініціатив.  


 

Було тепло і приязно.

Відгуки учасників можна почитати, наприклад, туттуттуттут за тегом #60fest