Страницы

пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

Zoom-семінар Fashion Law: використання традиційних знань


27 серпня відбувся онлайн-семінар "FASHION LAW": використання традиційних знань, присвячений традиційним знанням народів світу та їхньому впливу на індустрію моди.
Чудова zoom-зустріч з професіоналами в царині збереження традиційної культури і правового поля в сфері моди, організованому "IP Academyy - Національний навчальний центр інтелектуальної власності" надала можливість представити бібліотечні та особисті проєкти цієї тематики.
Завідувачка бібліотеки, автор книг та публікацій, присвячених традиційній вишивці Тетяна Серебреннікова була спікером на онлайн-семінарі, присвяченому Fashion Law! Учасники зустрічі ознайомились з її проєктами "Спілкування за вишиванням", "Закладинка в улюблену книжку", "Вишивка етнографічна:"Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки О.П. Косачева, 1876 год", "Вишитий одяг видатних українців" та ін., які поєднують культуру читання і традиційне українське рукоділля. Цікавинкою доповіді стало віртуальне знайомство з мовно-рукодільною грою для дітей і дорослих "Руками мами".

Модерувала онлайн зустріч Олександра Падучак - юрист, професіонал з інтелектуальної власності відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент)

Доповідали також Марія Коваль - радниця і керівниця практики інтелектуальної власності Redcliffe Partners, адвокат, арбітр Центру арбітражу та медіації ВОІВ з доменних спорів, членкиня Комітету з авторських прав Міжнародної асоціації торговельних марок.
Марія Бучковська - професіонал з інтелектуальної власності відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).
Оксана Полонець - український fashion дизайнер, арт-директор дизайн-студії, власник бренду POLONETS/

  




 


Говорили про авторське право у світовій практиці в контексті використання традиційної культури в авторських та дизайнерських виробах. Про етику використання елементів традиційної культуру. Про повагу до носіїв культури і запобіганню спекуляції та поплюження національних символів та сучасні практики збереження та передачі традиційних знань, в тому числі у бібліотечний спосіб. До онлайн-спілкування долучились також колеги-бібліотекарі ЦРБ ім. М.О. Некрасова. У zoom-зустрічі брали участь 42 особи.

понеділок, 17 серпня 2020 р.

Книжкова виставка в зоні часткового обслуговування користувачів бібліотеки




День державного прапора України
День незалежності України


Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова…
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права!

В. Симоненко




пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

Почався Грінівський серпень




12 серпня відкрили  книжкову виставку "Лицар мрії", почали Грінівську серпневу тематику... Бібліотекар ЦРБ ім. М. О. Некрасова Зоя Логвиненко говорила про 140-річчя з дня народження Олександра Степановича Гріна, російського прозаїка.
Про "Грінівську вітальню" і бібліотеці №15 для дітей, яка зараз знаходиться на ремонті. Дивились документальний фільм, згадували Феодосію, планували наступні зустрічі







Виступав Віктор Задворнов, головний редактор "Газета залізничників. Робітниче слово", читав гумористичні твори, анонсував свій прозовий виступ до ювілею О.С. Гріна. Краєзнавець Вадим Перегуда розповідав бувальщини своєї практики екскурсовода.

четвер, 13 серпня 2020 р.

Бібліотека, повна "Світлого кіно"

12 серпня в бібліотеці вперше за часів карантину відбувся захід. З дотриманням дистанції та всіх санітарних вимог МОЗ. Переглядали короткометражні фільми Міжнародний кінофестивалю "Світло" . Коментувала перегляд членкиня Ради Всеукраїнської громадської організації Спілка християнських письменників України Лариса Котлякова, демонстрував фільми друг і читач бібліотеки Михайло Макаренко. Модератором зустрічі виступила бібліотекар ЦРБ ім. М. О. Некрасова Зоя Логвиненко.

Отримали купу світла, любові, позитиву від переглянутих робіт. Вони насправді надихають жити і дихати повні груди. Попри все.




Малесенькі заходи будуть ще. Стукайтесь, пишіть, записуйтесь!
Кількість учасників заходів обмежуємо.

Другий етап Міжнародного бібліотечного проєкту "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги»

В липні продовжувались тренінги проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», організованого Українська бібліотечна асоціація.

Нагадуємо, проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу (програма House of Europe ) в партнерстві з Міжнародною асоціацією “Культура і креативність”, публічними бібліотеками м. Орхус (Данія), Білоруською бібліотечною асоціацією. І Бібліотека імені Василя Симоненка для дітей ЦБС Голосіївського району м.Києва є учасником цього шановного зібрання.

Вивчали ресурси, помічні у промоції нової бібліотечної послуги. Це можливо осилити. А потім намагались контурно обраховувати в людино-годинах вартість нашої послуги і хто за неї заплатить. Говорили про дотаційну і інвестиційну бібліотеку, про соціальні аспекти, про оцінювання результатів впровадження послуги, про вигоду для керівних органів, грантодавців і користувачів, про індекс повернення інвестицій та багато іншого.

Доробляли, переробляли, уточнювали концепт іноваційної бібліотечної послуги.
Звітувались про напрацьовані прототипи бібліопослуг в рамках проекту. Колеги продукували прекрасні ідеї і вже готові культурні продукти👩‍💻✍🌺

Вивчали маркетинг бібліотечних послуг та принципи ефективних комунікацій сьогодні в рамках тренінгів Цікаво про довіру клієнта, про те, як знати/довіряти/рекомендувати. Про прості комунікації та все те, що ми робимо інтуїтивно щодня. Надихнулась красивими кейсами, що популяризують книгу і читання. 

Говорили про партнерство і фандрейзинг , занурюючись в зміст і способи реалізації проекту, організованого Українська бібліотечна асоціація. Всі пункти стратегічно важливі. І стратегія, і команда, і партнери, і схвалення і підтримка керівництва, і донесення своєї позиції як до споживачів, так і до владних структур, і пошук партнерів. І досвід колег🌹
  





понеділок, 10 серпня 2020 р.

Зустріч з колегами в Умані

30 липня відзначався Всесвітній день вишивки або Міжнародний день вишивки. Заснований шведським “Broderiakademin" BRAK в 2011 році.
В цей день завідувачка бібліотекою Серебреннікова Тетяна побувала в гостях в Уманській ЦБС і подарувала книгу, потрапивши під стенд книжкової виставки, яку щойно зібрали. І яка про традиційну вишивку.
Докладніше тут




Наша бібліотека ім. В. А. Симоненка для дітей ЦБС Голосіївського району м.Києва та Уманська ЦБС беруть участь  в  Міжнародному бібліотечному проєкті "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». Нагадуємо, проєкт реалізується Українською бібліотечною асоціацією за підтримки Європейського Союзу (програма House of Europe ) в партнерстві з Міжнародною асоціацією “Культура і креативність”, публічними бібліотеками м. Орхус (Данія), Білоруською бібліотечною асоціацією

вівторок, 4 серпня 2020 р.

До Міжнародного дня корінних народів світу 9 серпня

Про корінні народи України можна дізнатись де?
Звісно, в бібліотеці. Звісно, з книжок.
До Міжнародного дня корінних народів світу 9 серпня пропонуємо погортати книжки про історію України і дізнатися про корінні народи світу в довідниках з бібліотечних полиць.
Темполиця "Книжки про все на світі" доступна на  відстані витягнутої руки.