У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
Страницы
понеділок, 30 листопада 2020 р.
Графік роботи бібліотеки в грудні 2020 року
пʼятниця, 27 листопада 2020 р.
Колискові мовами нацменшин України
Колискові мовами нацменшин "Рідна колисанка" -- це збірник народних колискових пісень з нотним додатком і етнографічною України. Запрошуємось до ознайомлення - гортати, читати, грати, співати і слухати за QRкодом. Це видання є частиною одноіменного інклюзивного проекту, підтриманого Українським культурним фондом.
З любов'ю до життя: бібліотека як місце психологічної адаптації
Поезія математики маленької дівчинки з ромським корінням Соф'ї Ковалевської
На виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року пропонуємо ознайомитись з відомими "невідомими" представниками ромської національності, знаними на увесь світ. Так, наприклад, це Соф'я Василівна Ковалевська (1850-1891 рр.) - математик, письменниця, публіцистка. Авторка праць з математичного аналізу, механіки та астрономії. Змалку була самостійною та мала потяг до знань. Навчалась в університеті в Гейдельберзі, тому що в тодішній Росії до вищої школи жінок не приймали.
Офіційно була запрошена викладати до Стокгольмського університету. Це перша і історії жінка, яку обрали членом-кореспондентом Пєтєрбурзької Академії Наук.
Протягом всього життя Соф'я Ковалевська відстоювала право бути вченим, професором, дослідником нарівні з чоловіками. І їй це вдалося. Якщо перерахувати всі досягнення Ковалєвської, всі її успіхи і нагороди, пригадати почесті, надані їй науковим світом, важко повірити, що ця жінка прожила всього сорок один рік. У своїх мемуарах вона згадує, що її бабуся мала ромське походження.Запрошуємо почитати серію книг "Життя видатних дітей" видавництва "Грані-Т", і там можна зустріти ще багато імен з ромським корінням, наприклад, Чарлі Чаплін. Завітайте до бібліотеки, нам є чим вас здивувати і зацікавити!
середа, 25 листопада 2020 р.
Збережи пам'ять. Збережи правду
Нематеріальна культурна спадщина та сталий розвиток громад: роль бібліотек
Спікерка: Ірина Каць, менеджерка культури, магістр державного управління, практикуюча тренерка з питань культурної політики, стратегування та організаційного розвитку. З 2007 року має досвід роботи на керівних посадах у галузі культури в органах державного управління, місцевого самоврядування та громадського сектора. З 2018 року є тренеркою освітньої програми: «Академія культурного лідера», що підтримується Міністерством культури та інформаційної політики України, Goethe-Institut в Україні та Інститутом культурної політики (ICP).
Працює начальником відділу регіональної політики та координації реформи у сфері культури Українського центру культурних досліджень.
вівторок, 17 листопада 2020 р.
Книжки, які просяться до рук
Пропонуємо нашим користувачам тематичні книжкові виставки, а також ознайомлення з новинками.
Нагадуємо, що попередньо замовити книги Ви завжди можете за міським телефонним номером 287-10-02 або у вайбер-групі БібліотекаСимоненка:зустрічі +380662873082
четвер, 12 листопада 2020 р.
Зміни в графіку роботи бібліотеки в зв'язку із запровадженням карантину вихідного дня
Участь у вебінарі «Культурні стратегії: стратегії залучення громадськості, фондів та бізнесу до інноваційних проєктів бібліотек»
понеділок, 9 листопада 2020 р.
"Рідна мова починається з абетки..."
9 листопада в День української писемності та мови колектив бібліотеки долучився до написання ХХ ювілейного радіодиктанту національної єдності. Дуже приємно, що текст диктанту, створений Іваном Малковичем, абсолютно присвячений книзі і читанню. Тим доречнішою є назва нашої книжкової виставки до свята: "Рідна мова починається з абетки..." І автор тексту, і власне згадані книги і постаті-герої диктанту, - всіх їх Ви легко знайдете на полицях нашої книгозбірні. І задоволення від процесу гортання книжок, і запах нових книжок чекають на Вас в нашій книгозбірні на Антоновича, 25!