Страницы

вівторок, 28 червня 2022 р.

День Конституції України «Просто про Конституцію»

Згідно Концепції Державної цільової соціальної програми "Молодь України" підготували підбірку книг до Дня Конституції України «Просто про Конституцію»

 

 
 

понеділок, 27 червня 2022 р.

Розмовний клуб українською з Віталіною Ганзиною напередодні Дня Конституції

Суботня бібліотека.
Розмовний клуб українською з Віталіною Ганзиною 25 червня:

Ми продовжуємо вдосконалювати українську. Сьогодні згадували, скільки чудернацьких слів з "ґ" маємо ( як- от- дзиґлик, наприклад), слова з м'яким знаком та апострофом а надто, говорили про помилки у написанні слів з цими знаками.
Вільна, невимушена атмосфера, і година пробігла непомітно! Працювали навіть з абеткою, хоч здалося б, яка користь від неї дорослим? А користь можна знайти в усьому, якщо докласти до того зусиль і бажання
Напередодні Дня Конституції, згадаю...
Ст. 10 Конституції України:"Державною мовою в Україні є українська мова". Пам'ятаю ще зі школи..наш вчитель з права говорив,що це чи не найважливіша стаття! А розуміємо це сповна лише зараз....
І до слова, дзиґлик - це маленький стільчик.



   

Нові користувачі та плани на майбутнє. В гостях - Андрій Ковальов, ініціатор проекту "Мова вдома", який пропагує мовні клуби в бібліотеках Києва.

субота, 25 червня 2022 р.

Участь в VII Косачівських читаннях: досвід бібліотекарів у навчанні та вихованні підростаючого покоління

VII Косачівські читання відбулись 23 червня 2022 року.
Все ж яка перевага, що існує онлайн-формат, і є можливість вже вдруге долучитися до щорічних Всеукраїнських Косачівських педагогічних читань «Освіта та виховання в родині Косачів. Педагогічне краєзнавство: стратегічні орієнтири сучасного освітнього процесу». Організаторами цієї конференції традиційно стали Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, Відділ виховної роботи ВІППО, Лабораторія волинезнавства ВІППО, Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Як бібліотечні працівники, ми мали змогу готувати виступ і виокремленому напрямку роботи конференції, а саме "Творче використання педагогами, бібліотечними та музейними працівниками життєвого та творчого шляху Олени Пчілки, Лесі Українки, членів родини Косачів-Драгоманових у навчанні та вихованні підростаючого покоління".

Цього року підготували доповідь «Орнаменти Ольги Петрівни Косач в перших вишитих сорочках-льолях для немовлят" на основі бібліотечної інноваційної послуги "Руками мами. Традиційне рукоділля через книгу і бібліотеку"

 

 





 

четвер, 23 червня 2022 р.

100 років від дня народження Івана Михайловича Логвиненка

22 червня в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні переглядали книги і фотографії "Війна не має часу давності".
 
Днями виповнюється 100 років від дня народження Івана Михайловича Логвиненка (1922-2004), українського письменника і криміналіста.
Зустрічались з нащадками. Проводили паралелі з сучасністю.

 

 


Старі фотографії - цінні спогади і маркери часу.



Епоха довжиною в одну долю, одне  змістовне життя. Наповнене, пережите і дбайливо збережене нащадками

  

Авторський проект "Геній місця" Володимира Олексійовича Корсакова

Авторський проект "Геній місця" Володимира Олексійовича Корсакова чудово вписується в цикл зустрічей "Видатні люди нашої  з нашої вулиці", які традиційно проходять в нашій бібліотеці.
22 червня говорили  і дивились фільм про те, як на чернігівській землі створювались митцем полотна, відомі на весь світ і представлені перлинами живопису в провідних галереях світу. Володимир Корсаков прокладає туристичні маршрути місцями, де жили і творили видатні українці. Самостійно пише сценарії, перевіряє факти біографії, розшукує  і перевіряє краєзнавчі дослідження і самостійно монтує фільми, які викладає на власному ютуб-каналі


Видатний українець Микола Ге - живописець, майстер історичної картини, портрету, пейзажу, один з найяскравіших і найскладніших художників в українському і російському мистецтві ХІХ ст., співзасновник Товариства пересувних художніх виставок (1870), член Ради Академії мистецтв, професор історичного та портретного живопису.
З 1847 р. М. Ге - студент математичного відділення Київського університету.
З 1850 р. - студент Академії мистецтв в Петербурзі. Працював в Італії, Швейцарії, Німеччини, Франції.
З 1876 р. і до кінця життя Ге жив на хуторі Іванівському на Чернігівщині, де ним були створені ключові полотна на релігійні сюжети, серед яких "Що є істина?", "Голгофа", "Розп'яття", портрети М.Костомарова, Л.Толстого, Н.Петрункевич, картини на теми сільського життя. В Київській картинній галереї зберігається одна з найбагатших колекцій творів художника.