Страницы

середа, 30 жовтня 2024 р.

ДРУЖНІ ПОСИДЕНЬКИ - ГАРБУЗОВІ ВИТРЕБЕНЬКИ


До Дня Гарбуза у нас в бібліотеці відбулось осіннє свято, на якому говорили про головного у городньому царстві - шанованого пана Гарбуза.

Україну неможливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз - це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він займає почесне місце у книгах, народній медицині та обрядовості.

Колективом нашої бібліотеки було проведено для дітей майстер-клас із створення паперових гарбузів під назвою «Дружні посиденьки - гарбузові витребеньки».
Яскраво-рудому, помаранчевому,
смачному і корисному чуду природи ми з дітьми сміливо надали Титулу короля Осені. Мініатюрні гарбузики стали справжніми зірками осіннього декору!
А що тішить нас, бібліотекарів, цього похмурого осіннього дня?! Звісно ж, спостерігати, як дитячі очі світяться від цікавості та захоплення, а батьки дякують за творчу зустріч.
У добрих господарів гарбуз вродив на славу!

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

КОЛЬОРИ СХОДУ І ЗАХОДУ: ДІАЛОГ МІЖ ВИСОКИМ МИСТЕЦТВОМ І НАРОДНОЮ ТВОРЧІСТЮ

Культури Заходу і Сходу з незапамʼятних часів були цікаві, як в сукупності один з одним, так і окремо. Багато вчених намагалися знайти їх схожість, відмінності, загальні точки зіткнення. Намагалися виявити, як мистецтво впливає на людей, на їх характер, поведінки, життя, і як
зокрема, люди впливають на мистецтво.

25 жовтня у нашій бібліотеці відбувся круглий стіл під назвою «Кольори Сходу і Заходу: діалог між високим мистецтвом і народною творчістю», на якому було розглянуто світові культурологічні процеси.
У заході виступили учасники:
- Давід Сурешвар, політичний психолог, мистецтвознавець, засновник ГО Ранганатха, член НСПУ;
- Ірина Клімова, директорка Музей Шолом-Алейхема із доповіддю
«Єврейське образотворче мистецтво - що це?»;
- Леніє Ібрагімова, кримськотатарська мисткиня, громадська діячка,
Генеральна директорка ТОВ «ев ЛеніЄ", засновниця ГІ «MQ комюніті" та Членкиня Правління МГО "Інтернаціональний союз" (busurmanka LeniE'& Ibrahimova) із доповіддю
«MUTESEM QIRIM. Шовковий шлях з минулого в майбутнє»;
- Юлія Філь, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Інституту
сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України із доповіддю
«Колекція індуїстського мистецтва Музей Ханенків. The Khanenko Museum»;
- Нікіта Кравчук, магістр богослов'я із розповіддю про Книгу "Брамара та Творіння Вічності" (від ілюстратора);
- Ольга Тиборовська, арт-терапевт, художниця - іконописець із доповіддю
«Зв’язок між анімалізмом Сходу і Заходу на прикладі народних
масок»;
- Ганна Шостак, вільна художниця, майстриня петриківського розпису,
арт-терапевт із доповіддю «Яйце як символ життя»;
- Тетяна Плихневич, дослідниця культури мезоамерики із доповіддю
«Мистецтво народів Мезоамерики».
Ознайомитись із доповідями всіх учасників круглого столу «Кольори Сходу і Заходу: діалог між високим мистецтвом і народною творчістю» ви зможете на YouTube - каналі за посиланням http://www.youtube.com/@RANGANATHA_OFFICIAL
Дякуємо учасникам заходу за взаємозбагачення інформацією про мистецькі прояви народів світу.

Дякуємо Рада жінок міста Києва за поглиблення партнерської співпраці, де кожна зустріч має потенціал народити новий творчий проєкт.

Так, культури Заходу та Сходу - це дві гілки одного дерева, які завжди відрізнялись між собою, але водночас існував і їх діалог.

Мистецтво єднає світ!
До нових творчих зустрічей!
Організатор заходу: ГО «Ранганатха»


































































































ТЕАТР ОБ`ЄДНУЄ НАЙКРАЩИХ!


24 жовтня у нашій бібліотеці відбулась творча зустріч з літературним театром «Дар», на якій пройшла читка пʼєси Сергія Тихого «Це не я, Господи». Режисер - Сергій Черепанов.
Це філософська драма про сьогодення, про віру і владу, про ніжну любов та старість, про трактування досліджень людської сутності.

Театр обʼєднує найкращих!

субота, 26 жовтня 2024 р.

ГАРБУЗ В ГОСТІ ЗАВІТАВ - ОСІННІ БАРВИ НАМ ПОДАРУВАВ!

«Гарбуз в гості завітав - осінні барви нам подарував!»

Осінь - це чарівний час для затишку. Дні стають коротшими, а вечори прохолоднішими, і саме час запросити осінь у свій дім, прикрашаючи його сезонним декором.

До Дня Гарбуза у нашій бібліотеці створено віконно-книжкову інсталяцію, головним героєм якої є пан Гарбуз.
 Україну неможливо уявити без цього сонячного овоча. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені, а ще його називають «королем осені». Різний за формою, кольором, смаком гарбуз може бути окрасою на будь-якому столі. Це вдобавок і джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму.

Гарбуз є також і стародавнім українським символом.
Саме він виступає символом господаря, голови роду у давніх українських піснях та казках.

Тож тепер у нашій бібліотеці «Читає на «Ура» гарбузова вся сім’я!»
Приєднуйтесь!

середа, 23 жовтня 2024 р.

ЗЦІЛЕНА ТВОРЧІСТЮ!

    

«Пишу про біль, любов, надію й віру,
І кожне слово народжую з душі.
Ви, читачі, моє натхнення й сила!
Завдяки вам живуть мої вірші...» (Поліна Лучко)
22 жовтня до Дня української писемності та мови та в рамках проєкту «Українські письменники - дітям» для учнів Медичної гімназії 33 м. Києва у нашій бібліотеці відбувся творчий перформанс «Зцілена творчістю» з поетесою Поліною Лучко та її вихованцями - театром «Зарево».
Поліна Лучко народилась та живе в Бородянці. З початку повномасштабного вторгнення з України не виїжджала
та перебувала на окупованих ворогом територіях.
Поліна навчалась акторської майстерності в театральних студіях, в КНУТКІТ на факультеті режисури драматичного театру та очолює театр «Зарево» в Бородянці, де навчає дітей від 6 до 18 років.
Поліна Лучко є авторкою збірки поезій
«Омріяна поезією», в якій розкрила свою любов до життя, щастя і природу та книги «Зцілена творчістю». Це друга збірка віршів Поліни, в якій війна торкнулась творчості авторки та народила нові поетичні рядки.
Дякуємо Поліні Лучко та юним акторам театру «Зарево» за дивовижний синтез ліричного слова, танцю та музики. Глибока поезія авторки доторкнулась до кожного присутнього серця.
На жаль, сьогодні змінилась мова поезії. Змінилась відповідальність перед словом. Змінились сенси. Змінились реалії. Але залишилась
животворна сила слова - ним можна
підтримати, ним можна кричати на весь світ, ним можна поцілувати, ним можна зцілити, ним необхідно виражати любов. Любов завжди вартує особливих слів і ми пишаємось талантом українців, що вміють добирати слова так талановито і щиро і проникливо.

Поезія - слово, поезія - зброя, поезія - пісня, поезія - вільна душа та сила, що надихає українців!
Впевнено рухаємось на крилах Слова до Перемоги! 
«Я уявляю вірш про перемогу,
Ті перші миті щастя і мовчання...
Так-так, мовчання й тихої тривоги,
Бо після всього слів не вистачає...
Я уявляю сльози із обіймами палкими,
 До того ж, мАбуть, з усіма людьми підряд.
Після війни ми вже не будемо чужими,
Ми разом повернем в країну лад!




понеділок, 21 жовтня 2024 р.

"ФОРУМ ДОБРИХ СПРАВ" - ВІД СЛІВ ДО ДІЛА!


«Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як». (Ф. Ніцше)

17 жовтня 2024 року у Києві відбулася грандіозна подія про добро та консолідацію - «Форум добрих справ» - «Від слів до дій».
Наша бібліотека разом з представниками громадських та благодійних організацій, з представниками культури, освіти, бізнесу, місцевого самоврядування, мала за честь бути присутньою на форумі задля подальшої натхненної праці, укріплення звʼязків та насичення позитивними емоціями.
«Форум Добрих Справ» — це унікальний захід поза політикою, що проходить пʼять років та обʼєднує людей з добрим серцем з усієї України, які живуть та працюють для людей та суспільства. Форум обʼєднує самодостатніх українців, які щодня своєю енергію, добрими справами розвивають громадянське суспільство в Україні. Вони не чекають допомоги, а самі допомагають, стають прикладом та натхненниками!
На відкритті форуму прозвучав Гімн України у виконні Олега Сербіна - Генерального директора Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, члена президії УБА, співака.
Вітальні промови прозвучали від Олександра Сосіса, голови Наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Мер, бізнесмена, акціонера АТ «Банк Альянс», співзасновника «Форуму Добрих Справ»
 та Тетяни Грабан, директорки Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, організаторки «Форуму Добрих Справ», заступниці голови
Ради волонтерів при КОДА.
Серед виступів усіх спікерів хочеться виокремити промови:
- Ігора Куруса, директора Міжнародного фонду Івана Франка, керівника проєкту «Культурна спадщина в один клік», автора трилогії «Знайти Атлантиду»;
- Лариси Почечун, директорки видавництва «Країна мрій»;
- Вʼячеслава Супруна, директора Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти НАПН України;
- Тетяни Репеде, віцепрезидентки БФ «Здорове дитинство без меж»; співзасновниці ГО «Амбасадор дитинства», авторки книги «Книга виживання. Протимінна безпека», членкині Ради волонтерів при КОДА. Особливо дякуємо пані Тетяні за книги з протимінної безпеки, подаровані нашій бібліотеці.
Війна внесла корективи в усі сфери нашого життя. Як ніколи є актуальними знання щодо збереження життя та здоров’я дітей в нових реаліях – небезпечних, кризових, непередбачуваних. А віршована книга в інтерактивній формі, допоможе дітям опанувати знання швидше та цікавіше. Сподіваємось на подальшу співпрацю з авторкою задля майбутнього наших дітей.
Дякуємо спікерам за обмін досвідом та за мотивуючі колаборації для розвитку культури, подолання викликів, повʼязаних з війною та розвитком громадянського суспільства в Україні.

Щиро дякуємо організатору заходу Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр за запрошення.
Ми раді тому, що долучились до професійної та потужної команди Форуму, Ради жінок міста Києва та Спілка жінок України. Віримо, що лише єднанням та силою партнерства нам вдасться перемогти ворога й розбудувати вільну, сильну, незалежну Україну!
Памʼятаймо, справжня наша сила - у доброті і щирості!