25 січня кандидат богословських наук, старший викладач кафедри богослів'я Київської православної богословської академії диякон Михаїл Омельян Mykhailo Omelian з учнями 3-го класу спеціалізованої школи N44 розмірковували про дружбу, друзів, всіх людей, які нас оточують; як дізнатися, хто друг, а хто ворог; які якості людини характеризують друзів. Про те, яким є справжній друг...
У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
Страницы
▼
пʼятниця, 25 січня 2019 р.
середа, 23 січня 2019 р.
Зимова сонячна зустріч з Олею Русіною
22 січня в рамках проекту "Українські письменники -- дітям!" і спільно з "Видавництвом Старого Лева" в бібліотеці відбулась зустріч з сучасною українською письменницею Олею Русіною для учнів НВК "Славута". Говорили про три книги дуже молодої письменниці, про те, як складаються історії в книгу і про кого вони (підказка в назві однієї з книг, вірніше, першої), про те, як любила чи не любила писати від руки в дитинстві, про те, як з 15 років почала видавати книжки. "34 сонячні дні і один похмурий..." - нова книга письменниці, яку обговорювали, слухали уривок вголос, згадували літо і море, а також фотографувались і обіймались.
"Зооопарк під мікроскопом" в бібліотеці
18 січня в в бібліотеці діяла виїзна виставка-лабораторія "Зооопарк під мікроскопом". Біолог Інна Чечет провела цікавезну інтерактивну лекцію для учнів 4 класу медичної гімназії N33. Дивились і впізнавали маленьких тваринок. А це були і інфузорії туфелька і трубач, гострики, гідри, дафнія та ін. Розмовляли про таких живий організм, як планктон, і як він орієнтується в просторі, і чи існує в нього GPS. Міркували про мікрофлору людини - бактерії. Робили робимо змив з рук🙌 і проводили миттєвий дослід🔍 готували препарат і розміщали його прямо під скло⌛🔬. Брали пробу слюни і під мікроскопом бачили в ній лімфоцити, коки, пухирці в слині, активні бактерії, збудники стоматиту... Було надцікаво і пізнавально! І ще і ще на практиці підтвердили правило, що треба частіше мити руки, причому звичайним милом, а не антибактеріальним.
четвер, 17 січня 2019 р.
Ювіляри січня. Параджанов. Приймаченко
Бібліотека запрошує читати, споглядати, дізнаватись більше про митців, які точно змінили світ на краще. В першій половині січня згадуємо такі імені:
95 років від дня народження Сергія Йосиповича Паранджанова, вірменського і українського кінорежисера, сценариста. «Грузинський і український режисер вірменського походження» - це не книги, розмови, перегляд фільму "Тіні забутих предків" і спомини сучасників.
110 р. від дня народження Марії Овксентіївни Приймаченко, української художниці, яка займалась вишивкою, керамічним розписом і скульптурою, але найголовнішим напрямком її творчості став декоративний живопис, відомий як наївне малярство чи примітивізм. Запрошуємо поспілкуватися, переглянути книжкову виставку, почитати "Квіти від Жар-Птиці. Дитинство Марії Приймаченко" Анни Багряної з серії "Життя видатних дітей".
четвер, 10 січня 2019 р.
Різдвяний концерт ансамблю бандуристів "Мальви"
9 січня в бібліотеці відбувся різдвяний концерт ансамблю бандуристів "Мальви" музичної школи №3 ім. В. С. Косенка (керівник -- Волинська Ніна Петрівна). Для учнів 4-го класу НВК "Славута" та читачів бібліотеки діти співали як традиційні колядки та щедрівки, також і сучасні, в аранжуванні для бандури і виконані акапельно. Найменші учасники колективу виступили сольно.
Бібліотекарі говорили з дітьми про свята і традиції в кожній родині. Дуже потішило, що серед справ, які діти охоче робили під час канікул, мало місце читання друкованої книги.
Під бібліотечною ялинкою ще досі є книги про обрядовість різдвяного циклу. зимові казки і класика "зимового" читання.
вівторок, 8 січня 2019 р.
До дня народження поета, чиє ім'я носить наша бібліотека
8 січня в день народження Василя Симоненка читали прозу і поезію поета і журналіста майже non-stop. Кожен читач був запрошений на читання, де-хто чи не вперше дізнався про казки Василя Андрійовича, написані для синочка, і про прозові твори, і про журналістські статті, але кожен забрав з собою флаєр-листівку з крилатим виразом чи відомими рядками поета. Геній Симоненка сьогодні зрозумілий і актуальний і дітям, і дорослим читачам.
Народившись, помирає кожна,
А живуть століття після смерті
Ті, що роблять те, чого "не можна".
Василь Симоненко