пʼятниця, 25 січня 2019 р.

Духовна бесіда про дружбу з дияконом Михайлом Омельяном

25 січня кандидат богословських наук, старший викладач кафедри богослів'я Київської православної богословської академії диякон Михаїл Омельян Mykhailo Omelian з учнями 3-го класу спеціалізованої школи N44 розмірковували про дружбу, друзів, всіх людей, які нас оточують; як дізнатися, хто друг, а хто ворог; які якості людини характеризують друзів. Про те, яким є справжній друг...

  






середа, 23 січня 2019 р.

Зимова сонячна зустріч з Олею Русіною

22 січня в рамках проекту "Українські письменники -- дітям!" і спільно з "Видавництвом Старого Лева" в бібліотеці відбулась зустріч з сучасною українською письменницею Олею Русіною для учнів НВК "Славута". Говорили про три книги дуже молодої письменниці, про те, як складаються історії в книгу і про кого вони (підказка в назві однієї з книг, вірніше, першої), про те, як любила чи не любила писати від руки в дитинстві, про те, як з 15 років почала видавати книжки. "34 сонячні дні і один похмурий..." - нова книга письменниці, яку обговорювали, слухали уривок вголос, згадували літо і море, а також фотографувались і обіймались.








"Зооопарк під мікроскопом" в бібліотеці


   18 січня в в бібліотеці діяла виїзна виставка-лабораторія "Зооопарк під мікроскопом". Біолог Інна Чечет провела цікавезну інтерактивну лекцію для учнів 4 класу медичної гімназії N33. Дивились і впізнавали маленьких тваринок. А це були і інфузорії туфелька і трубач, гострики, гідри, дафнія та ін. Розмовляли про таких живий організм, як планктон, і як він орієнтується в просторі, і чи існує в нього GPS. Міркували про мікрофлору людини - бактерії. Робили робимо змив з рук🙌 і проводили миттєвий дослід🔍 готували препарат і розміщали його прямо під скло⌛🔬. Брали пробу слюни і під мікроскопом бачили в ній лімфоцити, коки, пухирці в слині, активні бактерії, збудники стоматиту... Було надцікаво і пізнавально! І ще і ще на практиці підтвердили правило, що треба частіше мити руки, причому звичайним милом, а не антибактеріальним.












 




четвер, 17 січня 2019 р.

Ювіляри січня. Параджанов. Приймаченко


Бібліотека запрошує читати, споглядати, дізнаватись більше про митців, які точно змінили світ на краще. В першій половині січня згадуємо такі імені:

95 років від дня народження Сергія Йосиповича Паранджанова, вірменського і українського кінорежисера, сценариста. «Грузинський і український режисер вірменського походження» - це не книги, розмови, перегляд фільму "Тіні забутих предків" і спомини сучасників.

110 р. від дня народження Марії Овксентіївни Приймаченко, української художниці, яка займалась вишивкою, керамічним розписом і скульптурою, але найголовнішим напрямком її творчості став декоративний живопис, відомий як наївне малярство чи примітивізм. Запрошуємо поспілкуватися, переглянути книжкову виставку, почитати "Квіти від Жар-Птиці. Дитинство Марії Приймаченко" Анни Багряної з серії "Життя видатних дітей".


Про думку оточуючих з духовної точки зору

16 січня в рамках співпраці з вірменською громадою столиці була проведена ще одна духовна бесіда зі священником вірменської апостольської Церкви Тер Карапетом. Говорили про те, що нам каже Біблія про думку оточуючих, про думку батьків, товаришів по навчанню, вірян та іновірців.

четвер, 10 січня 2019 р.

Різдвяний концерт ансамблю бандуристів "Мальви"

9 січня в бібліотеці відбувся різдвяний концерт ансамблю бандуристів "Мальви" музичної школи №3 ім. В. С. Косенка (керівник --  Волинська Ніна Петрівна). Для учнів 4-го класу НВК "Славута" та читачів бібліотеки  діти співали як традиційні колядки та щедрівки, також і сучасні, в аранжуванні для бандури і виконані акапельно. Найменші учасники колективу виступили сольно.
Бібліотекарі говорили з дітьми про свята і традиції в кожній родині. Дуже потішило, що серед справ, які діти охоче робили під час канікул, мало місце читання друкованої книги.
Під бібліотечною ялинкою ще досі є книги про обрядовість різдвяного циклу. зимові казки і класика "зимового" читання. 

вівторок, 8 січня 2019 р.

До дня народження поета, чиє ім'я носить наша бібліотека

8 січня в день народження Василя Симоненка читали прозу і поезію поета і журналіста майже non-stop. Кожен читач був запрошений на читання, де-хто чи не вперше дізнався про казки Василя Андрійовича, написані для синочка, і про прозові твори, і про журналістські статті, але кожен забрав з собою флаєр-листівку з крилатим виразом чи відомими рядками поета. Геній Симоненка сьогодні зрозумілий і актуальний і дітям, і дорослим читачам.


Люди всі по-своєму уперті:
Народившись, помирає кожна,
А живуть століття після смерті
Ті, що роблять те, чого "не можна".

                                Василь Симоненко