субота, 28 липня 2018 р.

Як любити дитину. Роздуми Януша Корчака

До міської цільової програми «Зміцнення і розвитку міжнародних зв’язків» на 2015-2018 роки. 

В липні відзначаємо 140 років від дня народження Януша Корчака, польського педагога, письменника, лікаря читанням його книг, насамперед, "Як любити дитину" -- виданням на всі часи для всіх батьків без географічного чи просторово-часового розмежування.



Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею – радій, бо дитина – це свято, яке поки з тобою.
 Януш Корчак

пʼятниця, 27 липня 2018 р.

Зустріч в музеї Рильського для найменших читачів

До дня пам'яті Максима Тадейовича Рильського та в рамках співпраці "бібліотека-музей" і з циклу зустрічей "Видатні люди з нашої вулиці" 25 липня відбулась виїздна бібліотечна зустріч саме для найменших діток в садибі Рильських, що в Голосіївському лісі.



Літературно-меморіальний музей Максима Рильського вітав маленьких відвідувачів вишивками, книгами, екскурсією музеєм, грою, малюнками друзів Франкового Лиса Микита за редакцією Рильського, які несуть книжки до бібліотеки. 







Вишиті полотна проекту "Відродження борщівської сорочки" і меморіалі вишиті сорочки господаря і його дружини Катерини Миколаївни справили враження на дітей, які охоче поділилися своїм ставленням до вишитого одягу. Дорослі демонстрували вишивку свого дитинства і свої родинні вишиті взірці.




Говорили про ставлення до дітей Максима Тадейовича, про його перші публікації в часописі Олени Пчілки "Молода Україна", читали вголос і навіть співали. Частувалися плодами із саду Рильського.


Тому що бібліотека і книги, і люди, які їх читають, -- це завжди цікаво. Долучайтесь!

пʼятниця, 13 липня 2018 р.

Розвиваємо українську мову читанням. Читанням класики в тому числі


Концепція розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів Києва на 2015-2020 рр.

Читаємо класику і вас запрошуємо!

Тішимось, що нині маємо нові видання української класики, але також зберігаємо і видаємо за потреби (і ця потреба чимала) перевірені часом і попитом читача книги.



Проект "Відродження борщівської сорочки" в Києві

24 майстрині з усієї України відшили 22 полотна давніми борщівськими швами за книгою Людмили та Олексія Покусінських “Борщівська народна сорочка”. Презентували проект "Відродження борщівської сорочки" в Києві його учасники -- завідуюча бібліотекою ім. В. А. Симоненка для дітей Тетяна Серебреннікова і майстриня Тетяна Зез, очільниця творчого осередку Zeta atelier, більшість вишивальниць якого є переселенцями з Донецької та Луганської областей. Автор та куратор проекту – Майя Юркевич, упорядник схем – майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс. 

Презентація проекту в Києві відбулась 7 липня в Літературно-меморіальному музеї Максима Рильського в рамках співпраці "бібліотека-музей" і з циклу зустрічей "Видатні люди з нашої вулиці". 

Професійне життя Максима Тадейовича Рильського безпосередньо пов'язано з фольклором і етнографією, він беззмінно керував профільною установою понад 20 років і завдяки чиїм зусиллям ми маємо можливість продовжувати кращі традиції української матеріальної культури сьогодні. А ще маємо амбіції передати свої знання далі майбутнім поколінням. 

Тож всі охочі змогли не тільки помилуватися відтвореними полотнами зі зразками борщівських сорочок, погортати книгу, але навчитися деяких швів і технік, притаманних борщівському краю, погуляти садибою, посмакувати яблука і абрикоси з щедрого саду великого українця.







 Фото Ліліани Зез