четвер, 20 лютого 2020 р.

Бібліотечний урок до Дня рідної мови

До Дня рідної мови провели бібліотечний урок з учнями 1-Б класу Спеціалізованої школа 92 імені Івана Франка міста Києва. Читали та обговорювали Журнал "Малятко", а саме питання, як берегти рідну мову. За якими ознаками в будь-якому куточку світу можна впізнати українця, грузина, естонку, японку, англійця чи іспанку. Що відбувається, якщо народ говорить чужою мовою і не шанує свою.
 Українська мова, як і інші мови світу весь час зазнає змін, і рідні слова можуть забуватися, бо "так модно". Тож журнал "ВГД" пропонує звернути увагу, що інколи ми кажемо "шопінг" замість "закупи", а замість слова "фотографія" краще використати наш відповідник "світлина". Звісно, існують слова, які не можна замінити українською. Наприклад, слова "комп'ютер", "джинси", "телефон". Але коли маємо наш відповідник, варто використовувати його. Можна замінити започизені слова українськими в своєму щоденному мовленні:
форвард - нападник
прайс-лист - цінник
кастинг - відбір
фонтан - водограй
чізкейк - сирник
фотографія - світлина
рюкзак - наплічник
лайк - вподобайка

  






Рідна мова

Мово рідна
Слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях
Не серденько - 
Тілько камінь має.

Сидір Воробкевич



середа, 19 лютого 2020 р.

Національно-патріотичне виховання у бібліотечний спосіб

 Для дорослих і для дітей, для вчителів і дослідників, всіх, хто цікавиться перебігом подій Революції Гідності та для збереження пам'яті про Майдан і його учасників бібліотека пропонує ознайомитись з друкованими виданнями, присвяченими історичним подіям 2014 року. Для користувача різного віку та світогляду ми знайдемо потрібну саме йому книжку!

вівторок, 18 лютого 2020 р.

Інформуємо користувачів про ГРВІ в столиці

Інформуємо користувачів про ГРВІ в столиці.
Будьте здорові і частіше мийте руки!

Профілактика потрібна усюди. А книги і читання, як відомо, зміцнюють імунітет. Але, знову ж таки, не забувайте мити руки частіше.

Поради щодо здоров'я і довголіття завжди можна знайти в періодиці в нашому читальному залі.

 

вівторок, 11 лютого 2020 р.

14 лютого - День закоханих і Міжнародний день дарування книг

День закоханих наближається. Він же Міжнародний день дарування книг. Чекаємо на вас сердешно❣

Нагадаємо, що Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це абсолютно добровільна ініціатива. Започаткована 2012 року в США Еммі Бродмур. Свято має підвищити інтерес та доступ до книг і бібліотек.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Від серця до серця пропонуємо Вам найкращі книги, а також заохочуємо зробити власноруч до них закладинки у вигляді сердечок в техніці оригамі.





вівторок, 4 лютого 2020 р.

"Як писати, щоб тебе читали?.." Неформальна лекція підліткам з Добропілля

2 лютого бібліотека вдруге в рамках навчального курсу "Креативне мислення та література" Учбово-рекреаційного центру "Міжнародний центр дитячої наукової творчості" Національного центру «Мала академія наук України» провела інтерактивну лекцію "Як писати, щоб тебе читали через 50 і 150 років?" для підлітків з Добропілля.

  
Міркували, як писати, в тому числі в facebook, instagram, like, snapchat etc., щоб тебе читали? А якщо на прикладі класика?

Неформальне спілкування найкращим чином проявляє, що цікаво сучасним підліткам. І як за дві години можна привернути аудиторію до читання вголос казок Симоненка і його любовної лірики, і патріотичної; через смартфон і в книжках, і де насправді зручніше і приємніше?!



  

 Дякуємо МАН за співпрацю і довіру публічній бібліотеці!

І ще раз нагадуємо, що ті, хто читає книжки, завжди керуватимуть тими, хто споживає інформацію про телевізору!

понеділок, 3 лютого 2020 р.

Магія живого спілкування в публічній бібліотеці

1 лютого відбулась цікавезна зустріч "Магія каменів при роботі з маятником" з  природніми каменями, картинами та музикою етноінструментів, яку провели дві чарівні жінки Альона Райда та Марія Кравець. Така собі жіноча #ресурснавечірка стала вже доброю традицією бібліотеки. Якщо маєте будь-які творчі таланти, приходьте і навчайте інших споглядати і створювати прекрасне, релаксувати і розвивати чуття-відчуття!
   
 




Дізнатися більше про камені, мінерали, структуру земної кори і багато геологічних та мінералогічних цікавинок запрошуємо в книжках нашого фонду. Навіть для найменших читачів є примірники.