четвер, 25 лютого 2016 р.

Вернісаж нових книг

     
















        25 лютого в читальній залі для учнів 4 класу НВК "Славута" бібліотекар Войцедська В.О. провела бібліографичний огляд літератури представленої на вернісажі нових книг. Вона розповіла школярам про книги, розкрила їх зміст , чим зацікавила учнів самостійно познайомитись з запропонованими книжками. 
        Після перегляду літератури дітей чекала вікторина-гра "Скарби рідної мови", яку провела бібліограф Кравцова А.С. Учні давали вірні відповіді на всі поставлені запитання, чим порадували вчителя та колектив бібліотеки і самі ж отримали велике задоволення від інтелектуальної гри.
     Наприкінці заходу школярі самостійно вибрали на абонементі цікаві, яскраво ілюстровані книжки.








 Захід відвідали 15 чол.

середа, 24 лютого 2016 р.

Міжнародний день рідної мови


        В рамках проекту "Українські письменники-дітям" та до Міжнародного дня рідної мови в читальній залі бібліотеки  відбулась творча зустріч редактора  журналу "Малятко" Андрієць Л.Я. з учнями 1 класу медичної гімназіїї №33. 

         Лідія Яківна змістовно розповіла школярам як готується журнал до друку, які українські письменники пишуть для дітей вірші, лічилки, скоромовки  і як самі дітки беруть участь у конкурсах, вікторинах, за що і отримують призи від редакціїї журналу. Учні уважно слухали. а потім проявили свою активність та кмітливість у конкурсі "Протилежності".    

       На згадку про цю незабутню зустріч дітям  подарували цікаві за змістом  журнали "Малятко".  

      Редакція журналу "Малятко" нагородила Почесним дипломом бібліотеку за плідну творчу співпрацю з журналом. 

        Ми дуже вдячні  редакціїї журналу за таку велику оцінку нашій роботі. Будемо і далі працювати в цьому напрямку.  











Учням продемонстрували іграшку з паперу, яку зробив читач,  користуючись розділом журналу "Саморобки", тим самим, залучаючи дітей до творчого розвитку.



Захід відвідали 26 чол.


пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

За проектом "Українські письменники - дітям"

           

  Відома українська письменниця Віра Михайлівна Куліш-Гальчинська, член Національної спілки письменників України, член літературного об'єднання ім.Григорія Косинки та літературно-мистецької студії ім.А.С.Малишка, яка  понад 50 років живе  в місті Українка на Обухівщині, завітала  сьогодні  до нашої бібліотеки. Ми та наші користувачі завжди щиро раді зустрічатись з такою талановитою, емоційною поетесою, якій не байдужа доля і майбуття нашої землі. На кожній зустрічі з читачами поетеса дарує дітям і всім присутнім  свою чарівну поезію, змістовні загадки та казки.  Всі її збірочки користуються попитом  як у дошкільнят так і серед учнів 1-3 класів. Вона добре розуміє й відчуває ніжну, допитливу дитячу душу, тому й маленькі вдячні читачі чекають нових книжок.
          Нещодавно поетесі виповнилось 75 років і ми їй бажаємо міцного здоров'я, творчої наснаги і довгих-довгих років життя.
         Віра Михайлівна познайомила співробітників бібліотеки з творами, які готуються до друку, які вийшли і ми домовились про творчу зустріч з учнями 3 класу ЗОШ № 92. 

          Захід відбудеться 25 лютого о 11 год.30 хв.
          Запрошуємо до бібліотеки прихильників її поезії.

      

четвер, 18 лютого 2016 р.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

               

     20 лютого в Україні відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні. Люди в  країні та за її межами вшановують  подвиги учасників Революції Гідності та пам'ять за загиблими у період з 18 - 20 лютого 2014 року.
    В читальній залі бібліотеки представлена книжкова виставка "Україна повстала і піднялась з колін",  на ній, в тому числі, представлені й періодичні видання 2014 року, на сторінках яких висвітлені документальні матеріали кривавих подій, що відбувались у той час.
  Колектив бібліотеки привертає увагу користувачів до   виставки, знайомить читача  з поетичними збірками, вірші яких наповнені змістом патріотичного спрямування, незламного духу українського народу. Бібліотекарі проводять бесіди з групами школярів різної вікової категорії, масові заходи просвітницького та виховного змісту.
      



 



Вернісаж нових книг



Бібліотека отримала  з  міського відділу комлектування нові надходження книг для різної вікової категорії. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з літературою та провести своє дозвілля з улюбленою книгою.



       

Свята моєї Батьківщини

             Історія свят - це, мабуть, найцікавіша сторінка світової культури. Кожне свято - це радість, щире спілкування, розваги та частування.
       Отже, 17 лютого до читальної зали бібліотеки  ми запросили представників Міжнародної християнської просвітницької організації "Благовість" Сахно Т.А., Чигир С.П., Лещенко  О.В. і учнів 4 класу медичної гімназії № 33.  Наші гості  розповіли дітям про празник Господнього Стрітення, коли на 40-й день після народження Христа, його земні батьки - Діва Марія та Йосип  принесли до храму  маленького Ісуса, туди ж навідався і праведний старець Сімеон, який узяв дитину на руки й благословив.  Там же, у храмі, була того дня й Анна Пророчиця, яка також дарувала своє благословення Сину Божому... 
       Потім відбулась  презентація  книги "Свята моєї Батьківщини" з якої школярі  дізнались як за народними уявленнями відзначають  свято Стрітення  в Україні.
       Після розповіді Стрітення - 15 лютого, яке яскраво описане в Євангелії від Луки, дітям запропонували вікторину,  в якій проявили свою уважність, активність та кмітливість  всі учні, за що й отримали призи (ілюстрований  перекидний календар та солодощі).
       Під час  зустрічі звучали твори  класиків, які чудово   виконала  на скрипці Лещенко Ольга Василівна і всі присутні отримали велике насолодження від такого міні-концерту. 

          Відвідали захід разом з батьками - 39 чол..
















     







середа, 10 лютого 2016 р.

Спілкування за вишиванням

  Черговий раз в читальній залі бібліотеки зібрались поціновувачі ручної вишивки. Тетяна Зез та Тетяна Серебреннікова провели майстер-клас для бажаючих опанувати нестаріючий витвір декоративного мистецтва, завжди приваблюючий своєю неповторністю візерунків, які несуть в собі красу і різні естетичні уподобання.


       

Знайомство з бібліотекою


       10 лютого в бібліотеку завітали студенти 1 курсу факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв.  Для  студентів  провели  екскурсію  по бібліотеці, ознайомили з меморіальним  куточком "Василь Симоненко - поет і людина". Молодь із задоволенням слухала розповідь про дитячі роки Василя,  студентські роки навчання в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Зацікавила студентів просвітницька та громадська діяльність письменника, а саме, заснований в Києві Клуб творчої молоді, метою якого було об'єднати духовні і фізичні зусилля молодого покоління для розбудови оновленої Україниі.  Хоча  на  той  час  Василь Симоненко жив і працював у Черкасах,  поет  разом  з Аллою  Горською,  Іваном Драчем, Миколою  Вінграновським, Іваном Світличним, Василем Стусом   стали душею і окрасою цього Клубу.  Студенти  дізнались і про його  високий громадянський  подвиг, який водночас став власноручним смертним вироком для поета.
       Всі бажаючі мали можливість переглянути твори самобутнього і зрілого майстра поетичного слова - В.А.Симоненка: 
  
"Здрастуй, сонце, і здрастуй, вітре!
Здрастуй, свіжосте нив!
Я воскрес, щоб із вами жити
Під шаленством весняних злив."









Захід відвідали 20 чол.

пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Спілкування за вишиванням



   
 В рамках проекту "Вишивка етнографічна: Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки" О.П.Косачева, Киев, 1876" в бібліотеці знову збираються поціновувачі вишивки. Цього разу Тетяна Зез показувала охочим різновиди вишивки прямою гладдю. Як відрізняється схема на папері від власне вишивки, яка різниця, якими нитками вишивати, на якій тканині і яким кольором? Результат завжди різний, але його можна і треба передбачати...
        Крім того, бібліотека запрошує ознайомитись з книжковою новинкою, автором якої є Олена Пчілка, це "Український дитячий театр" видавництва "Веселка", 2015 року. Книга містить дванадцять п'єс , вісім з яких публікуються вперше. До текстів додано: записи мелодій п'єс , коментарі, словник малозрозумілих слів, численні ілюстрації.
         Приходьте до бібліотеки, з нами цікаво.