субота, 27 квітня 2024 р.

НОВІ КНИГИ - НОВІ ЗНАЙОМСТВА - НОВІ ДРУЗІ: КНИЖКОВА КРАЇНА - 2024!

Нові книги - нові знайомства - нові друзі на Книжкова країна - 2024.

Колектив нашої бібліотеки на книжковому фестивалі відвідав Презентацію Антології «Голоси» Всеукраїнського форуму військових письменників.

Всеукраїнський форум військових письменників - це літературна платформа, заснована у 2019 році директоркою Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука - Таня Пилипець.

 У цьому проєкті діючі військові ЗСУ, журналісти, ветерани АТО/ОСС, волонтери

мали змогу потоваришувати, презентувати свої книги, почути слова вдячності і надиху. З початком повномасштабного вторгнення
автори форуму стали на захист України.
До збірки «Голоси. Антологія військових письменників» увійшли прозові твори, вірші, щоденникові записи та роздуми воїнів пера та автомата, що пишуть на війні і про війну. Загалом у книзі представлено тексти 30 авторів - учасників
Всеукраїнського форуму військових письменників.
На заході звучали поезія і проза військових ЗСУ, що мали змогу бути присутніми, а також тих, хто віддав своє життя за свободу України. Так, голосом Юрія Дадака (позивний «Руф») був полковник, військовий журналіст, літератор - Володимир Скоростецький.

Почуттям і болем від втрати побратимів поділився військовослужбовець, сценарист художніх фільмів «Позивний Бандерас», «Заборонений» та документального фільма «Життя після 16:30», співавтор книг «Позивний Бандерас» - Сергій Дзюба.
Свої творчі здобутки презентувала вчитель, історик, журналіст, військовослужбовець Олена Ластівка-Мокренчук.
Воєнна література сьогоднішньої України - це піксельне сьогодення, дзеркало нашої доби, наша воля до перемоги, наша біль від втрат, і звісно ж, невгасима віра у Перемогу.

У кожного з 30 авторів альманаху свій життєвий та творчий шлях, вони з різних куточків України, але їх обʼєднує одне - війна, яку бачили власними очима…
Тетяно Пилипець, дякуємо Вам за книжковий дарунок для нашої бібліотеки та за потужну роботу на бібліотечному, культурному і волонтерському фронті. Пишаємось знайомством з Вами та Вашою самовідданою командою!
І нехай міцна сила духу українців та надпотужна сила людського єднання множиться у стократ, перетворюється на непереможний згусток світлої енергії та принесе довгоочікувану Перемогу!

Як написала у своїй поезії Оксана Весна,
«переможемо, переоремо, переборемо.
Нас не зламано, нас не знищено і не скорено…
Переоремо, перемелемо, переборемо
Нас ніколи, нізащо не буде підкорено!»

Свої Чорнобиль має кольори: Весна і Сонце - до та горе - після!

«Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде.
Лиш памʼять усе памʼятає…»

26 квітня 1986 року… Чорним та гірким днем увійшла ця дата в історію людства. Майже в центрі Європи сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою техногенною і екологічною трагедією світу…

Кожного року з того часу ми повертаємось памʼяттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобовʼязані можливістю жити.

До Дня памʼяті Чорнобильської катастрофи у нашій бібліотеці представлено книжкову виставку «Свої Чорнобиль має кольори: Весна і Сонце - до та горе - після!», ілюстровану графічними роботами Жоржа Івановича Шанаєва.
Жорж Іванович - почесний користувач нашої бібліотеки, український художник-графік, поет, музикант, виконавець бардівської пісні, член Національної спілки художників України, лауреат літературно-мистецької премії ім. І. Нечуя-Левицького. У 1986 році він приймав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. А саме, виконував роботи з герметизації конструкцій споруджуваного «Укриття» («Саркофагу») над четвертим зруйнованим блоком.

Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував своїм здоров’ям чи життям заради життя і майбутнього свого народу та всього людства. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, що навічно залишиться у памʼяті українського народу.


вівторок, 23 квітня 2024 р.

БЕЗПЕКА ТВОГО ЖИТТЯ.

Відомо, що найдорожчий скарб людини - це її власне життя і здоровʼя. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до
втрати як здоровʼя, так і життя. Сьогодні, як ніколи зростає співпраця закладів культури, освіти з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактично-інформаційна робота дає можливість виховувати у дітей уміння діяти в небезпечних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обовʼязки.

 22 квітня, в рамках Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, у нашій бібліотеці відбулась зустріч вихованців КМКЦ осіб з інвалідністю «Трамплін» з фахівцями Патрульної поліції м. Києва.
На тематичній зустрічі під назвою «Безпека твого життя» присутні більше дізнались про обовʼязки поліцейських, їх основні принципи роботи, ознайомились з екіпіруванням і формою сучасних поліцейських.
 Особливу увагу було приділено правилам безпечної поведінки на вулиці та в соціальних мережах, а також з метою підвищення рівня культури поведінки на дорогах - Правилам дорожнього руху. Присутні з цікавістю пригадали елементи безпеки та дорожні знаки.
А наостанок охочі мали змогу задати запитання поліцейським та зробити фотографії на згадку зі справжнісінькими поліцейськими.
Ми дякуємо поліцейським за змістовну, корисну інформацію та за високий професіоналізм. Впевнені, що отримані знання під час занять, допоможуть кожному.

До нових зустрічей!

четвер, 18 квітня 2024 р.

"НЕЗЛАМНИХ НЕ МОЖНА ЗЛАМАТИ!"

Вони боронять наші міста від ворожих атак. Вони захищають українське небо. Вони знаходяться цілодобово на варті. Вони тримають медичний фронт і є янголами - охоронцями, рятуючи сотні життів і ризикуючи своїм життям. Бо кожен день цієї жахливої війни доводить, що професія бойовий медик - це мужність та сміливість.

Сьогодні, 17 квітня, у нашій бібліотеці відбулась чергова зустріч під назвою «Незламних не можна зламати!» з військовим, бойовим медиком, лікарем-кардіологом, Заслуженим діячем естрадного мистецтва України -
Володимиром Воліковим та проведено ним тренінг з надання медичної допомоги в умовах бойових дій для учнів Медичної гімназії 33 м. Києва.

На заході присутні ознайомились з індивідуальною тактичною аптечкою IFAK; отримали інформацію про надання медичної допомоги за
протоколами MARCH.
Пан Володимир розповів про алгоритми надання допомоги пораненим на полі бою.
Зустріч бойового медика і учнів медичного закладу була надзвичайно емоційною та повчальною подією. Діти переймалися реальністю воєнної медицини та важливістю майбутньої професії, адже досконало знати тактичну медицину потрібно кожному майбутньому медику.

Діти задавали безліч питань, повʼязаних із викликами, з якими стикаються медики в умовах війни, цікавилися питаннями психологічної стійкості і самовідданості. Звучали питання щодо ситуацій з практики.

А наостанок, пан Володимир продемонстрував, що наші військові не просто сильні та мужні, а ще й надзвичайно талановиті. Військовий декламував свої власні вірші. У програмі також звучали пісні (у запису) на слова і у виконанні Володимира Волікова. Представляємо вашій увазі одну з пісень за посиланням:
Діти так надихнулись багатогранною творчістю пана Володимира, що і самі продемонстрували свої здібності та зробили музичний дарунок військовому.
Захід ще раз довів: мистецтво у війну - це те, що тримає моральний дух українців та допомагає жити наповнено.

Пане Володимире, ми хочемо висловити вдячність за нові знання та за Ваш талант, що втілює все те українське в творах мистецтва та літератури!
Світ має знати кожного військового та кожного бойового медика, який невпинно рятує життя у цій кривавій війні.
Слава Україні!
Героям Слава!

«Лякає тиша. Сплять гармати…
Колись все знову буде добре.
Не будуть рвати землю "Гради"
Сини повернуться додому.
І як в дитинстві на світанку
Я руки простягну до неба.
І сонце посміхнеться зранку,
Тепло, даруючи липневе.
За Україну я молюся
І Перемога врешті прийде.
З війни колись я повернуся
А з мене вже війна не вийде...»

Володимир Воліков "СКІФ".