четвер, 22 лютого 2024 р.

МИСТЕЦТВО ПЕРЕМОГИ

І сниться вночі мені мирне небо, вишите зорями…

До другої річниці повномасштабної війни наша бібліотека презентує виставку дитячих малюнків «Мистецтво перемоги» Клуб "Райдуга" під керівництвом Тані Золотухіної.
У роботах юних талантів - віра у Перемогу та у щасливе майбутнє вільної України.
У цей непростий час творчість стає ліками не лише для дітей. Яскрава та безпосередня дитяча творчість надихає і окрилює дорослих. А ще - мотивує! Адже саме для дітей та світлого майбутнього кожен українець робить максимум, щоб наблизити спільну ПЕРЕМОГУ.

Тож гайда розфарбувати світ світлими фарбами! Світло завжди перемагає темряву, а добро - зло.
Висловлюємо свої емоції на папері та поповнюємо скарбничку творчих перемог! Все буде Україна!

МАЛЮЄМО УКРАЇНСЬКОЮ...

І пензлем, і словом…
До Міжнародного дня рідної мови у нашій бібліотеці відкрито виставку «Малюємо українською…». На ній представлені картини юних митців Клуб "Райдуга" під керівництвом Таня Золотухина.
Тема виставки - авторське бачення улюбленої літери, а також предметів та образів, назви яких починаються на цю літеру української абетки.

У 2023 році дані роботи презентувались на Міжнародному конкурсі юних митців «Малюємо українською». На конкурс, який проводився вперше, надійшло 1473 роботи з різних куточків України та з 28 країн світу - Великої Британії, Данії, Франції, Швеції, Чехії, Німеччини, Болгарії, Таїланду, Іспанії, Польщі, Австралії, Італії тощо. Організатори конкурсу: Національний музей українського народного декоративного
мистецтва та онлайн музей UA.Heritage. Головне завдання конкурсу: зацікавити дітей і молодь походженням мови та її історією, а з використанням пензля чи олівця показати її багатство і неповторність.

Унікальним для світу є графічне зображення мови наших батьків і прадідів. Український рукопис - пропис, скоропис, каліграфія чи мистецтво письма - сягає своїм корінням у глибину віків та має тисячолітню історію. Так склалося, що вже понад три століття як український пропис втратив своє офіційне використання. Гражданський шрифт, яким ми користаємося замість абетки, створений для російської мови та насильно впроваджений на території всіх колоній московії, знищив навіть памʼять українців про свою писемність.

Наразі саме час відновлювати і наше ключове культурне надбання - український рукопис, який є однією з головних граней історичної спадщини нашої держави.
Однією з ініціатив проєкту стала популяризація знань про українську абетку «Рутенія» - історично-український шрифт, що графічно вирізняє нашу мову з поміж інших. Абетка містить риси графіки Київської Русі і Козацької доби, класичної кирилиці і латиниці, знаки і символи нації, мелодійність української, зафіксовану лініями.
«Рутенія» - узагальнювальна назва шрифтів та шрифтових гарнітур для української абетки, створених у 2000—
2021 рр. професором Василем Чебаником на основі традицій руської доби та козацьких скорописів. Автор створив державний шрифт, який базується на історичних українських почерках і виконує роль національного державного атрибуту та засобу самоідентифікації нації. За роботу над проєктом Василь Чебаник отримав Шевченківську премію. На думку Василя Чебаника, кожна літера
його шрифту наповнена глибоким
символізмом. Зокрема, Чебаник вбачає герб України в давньому написанні літери «Щ».
Тож дані конкурси та виставки робіт - це як сув’язь поколінь, що долучаються до відродження українського стилю в мистецтві українського шрифту.

Радіємо, що наші талановиті діти беруть участь у мистецьких виставках у такий важкий час повномасштабної війни, не опускають рук, а творять, щоб ми пишались талантами нескореної України!

Бажаємо миру, наснаги та творчих здобутків!

Велична ти і прекрасна, наша Україно!

середа, 21 лютого 2024 р.

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З МОВИ!

Сила слова безмежна!
Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми, насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові нація закодовує всю свою історію, досвід, здобутки культури, духовну самобутність. У кожного народу є своя мова, і вона для нього - найрідніша. А для нас найдорожчою є наша поетична, пісенна, щира, добра і натхненна українська мова.

Рідне слово — це найдорожчий скарб людини. Цю думку неодноразово підкреслювали відомі українські культурні діячі. Так, Панас Мирний стверджував, що найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка живого духу, багата скарбниця, в якій народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, почування. Володимир Самійленко назвав українську мову «діамантом дорогим», Дмитро Білоус - «дивом калиновим», а Володимир Сосюра — «мовою соловʼїною». Максим Рильський підкреслив, що українська мова - це життя духовного основа.

До Міжнародного Дня рідної мови у нашій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Україна починається з мови!», яка знайомить з походженням української мови, з творами чудових українських письменників, з народною мудрістю в українському слові, з добрими помічниками - словниками та довідниками.
«Берегти її, плекати

Буду всюди й повсякчас,

Бо ж єдина — так, як мати,

Мова в кожного із нас!»

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ У БІБЛІОТЕЦІ

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було засноване
ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000
року.

Головна його мета - показати
важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура і історія цілої держави.
В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.
З нагоди свята у нашій бібліотеці проведено голосні читання «Україна починається з мови...».
Оберігаємо, плекаємо та звеличуємо нашу українську!
Відео за посиланням: https://fb.watch/qlCGrkVF3Z/

понеділок, 19 лютого 2024 р.

"ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ВОЛЮ..."

"Наша зброя - це наша правда, а наша правда в тому, що це наша земля, це наша країна, наші діти, і ми все це будемо захищати"
                                                            Президент України
                                                                   Володимир Зеленський.

Наближається 20 лютого, саме в цей день Україна вшановує  День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу
учасників Революції Гідності та увічнення памʼяті Героїв Небесної
Сотні" на знак памʼяті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України. У лютому 2014 року під час прощання із загиблими активістами Революції Гідності
Євромайдан згенерував новий символ
відданості, мужності, патріотизму - Небесну Сотню.

Очевидно, що саме тоді, під час Майдану, подвиг цих людей допоміг та мобілізував українське суспільство на боротьбу. Сьогодні ж важливо осягнути місце та роль Героїв Небесної Сотні у контексті нинішньої російсько-української війни. Для нас, особливо під час війни, важливо не забувати з чого все починалося. Це була фактично перша битва російсько-української війни, битва за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу.

У нашій бібліотеці до Дня памʼяті Героїв Небесної Сотні представлено тематичну поличку «Майдан стогнав, а сотня в небо йшла» та до дня другої річниці початку повномасштабної війни росії проти України презентовано тематичну поличку «За Україну, за її волю…».

Тож, виховуємо почуття гордості за рідну землю та незламний народ, який героїчно бореться за власну державу, формуємо у дітей розуміння добра і зла, пробуджуємо прагнення
обирати добро як основу сили й наснаги, дякуємо воїнам та памʼятаємо про загиблих героїв, які ніколи не зустрінуть Перемогу, але навіки
залишаться у наших серцях…

Моя Україна - Героїв країна!
Із памʼяттю та вдячністю у серці…

четвер, 15 лютого 2024 р.

СВЯТО ВІДКРИТИХ СЕРДЕЦЬ

У День закоханих, нашими бібліофеями було проведено у бібліотеці та за її межами, а саме в Медичній гімназії 33 м. Києва, марафон валентинок.
Трішки витримки, фантазії, бажання і на нашому романтичному майстер - класі «Свято відкритих сердець»оживали паперові серця у вигляді закладинок для книг та листівок для привітань.
Даруємо тепло наших сердець та створюємо паперові шедеври!

БІБЛІОТЕЦІ З ЛЮБОВ'Ю...

З тих пір, як люди навчилися писати, мудрість вони довірили книгам…

14 лютого щороку увесь світ святкує не лише День усіх закоханих, а й Міжнародний день книгодарування (Book Giving Day). Головна ідея свята - надихати людей у всьому світі дарувати гарні книги та показувати, що книга залишається актуальним подарунком і не втрачає своєї цінності, навіть у вік технологій.

Започаткувала цей День засновниця сайту дитячої книги американка Еммі Бродмур. Якось один із її трьох синів здивувався, чому в календарі немає дня, призначеного для дарування книжок один одному. Так, завдяки
дитячій цікавості зародилася ініціатива. Еммі підтримали родичі, знайомі, колеги, друзі з соціальних мереж. І вже невдовзі добра справа розійшлася по світу. В Україні вона теж прижилася.

У середньовіччі вважалося, що людина, яка передала в монастир такий цінний дар, як книга, зберігає про себе памʼять у нащадків, що надзвичайно важливо в усі часи, забезпечує порятунок своєї душі. Уміння віддавати, дарувати свідчить про щедрість душі.

З огляду на це, можна впевнено зазначити, що наша бібліотека має найчуйніших та найдобріших відвідувачів, які дарують нам книги та автори, від яких ми отримуємо книги з автографами у дарунок.

До Дня дарування книг у нашій бібліотеці представлено книжкову виставку «Бібліотеці від автора з любовʼю» та постійно діюча виставка «Увага! Буккросинг! Візьми - якщо хочеш, віддай - якщо зможеш!»
Шановні автори, користувачі, відвідувачі, і всі-всі, хто дарував і дарує книги для поповнення фонду нашої книгозбірні! Ми невимовно вдячні вам за щедрість і увагу до бібліотеки! Ми памʼятаємо кожного з вас, відображаємо інформацію про вас, дбайливо зберігаємо та всебічно популяризуємо подаровані вами видання!
Даруйте книгу з любов'ю. Можливо, подарована вами книга, стане для когось джерелом натхнення, яскравих
емоцій та заспокоїть душу від тривожного сьогодення.