пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Війні немає забуття

   До Дня визволення України від фашистських загарбників 27 жовтня в бібліотеці відбулась тематична  зустріч з учнями 4-го класу спеціалізованої школи № 44 з поглибленим вивченням англійської мови і класним керівником Оксаною Миколаївною Овчаренко. 

Бібліотекарі розказали юним читачам про події більш, ніж 70-річної давнини. Розказали про те, що на книжковій полиці бібліотеки зібрані книги, які написані очевидцями, істориками, професійними письменниками. 

Багато документальних фільмів про ті дні і події є в широкому доступі в мережі інтернет і на цифрових носіях. А запропонували школярам подивиться буктрейлер -- невеличкий відеофільм про рукотворну книгу, створену такими самими школярами про пра- і прапрадідусів і бабусь, які були свідками і учасниками, дітьми Другої світової війни.
   
Буктрейлер. Рукописна книга "Війні немає забуття". Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка 

Далі розмовляли про листування на фронті. Як відомо, найпоширенішими були листи-трикутники, і школярам запропонували поскладати їх власноруч. Поговорили про листівки часів війні. І продемонстрували сучасні листівки з фронтовими листами відомої фотохудожниці Євгенії Лакосник.


Складені листи вирішили підписати для сучасних воїнів, а саме жінок, які сьогодні захищають Україну на Сході нашої держави. Ці листи будуть передані Всеукраїнській громадській організації "Українська жіноча варта" uzv.org.ua

четвер, 27 жовтня 2016 р.

Осіння зустріч з журналом "Яблунька"

 26 жовтня в бібліотеці було голосно, гамірно, весело, казково-поетично. На зустріч з редакцією популярного  пізнавально-ігрового видання для дітей та батьків "Яблунька" прийшли учні 1-го класу спеціалізованої школи № 44 з поглибленим вивченням англійської з класним керівником Кожедуб Валентиною Іванівною.

Лазебник Тетяна, представник часопису, вкотре завітала до бібліотеки, щоб  зацікавити дітей журналом, і була приємно здивована, скільки саморобок з журналу є в бібліотеці на виставці дитячих робіт, і як діти впізнають "Яблуньку".  Ставили виставку -- казку-театр "Ріпка" з жовтневого числа журналу, мандрували сторінками і рубриками, фотографувалися, щоб потрапити на сторінки часопису. А в подарунок від редакції клас і бібліотека отримали підшивку журналів та ігор українською та англійською мовами, закладки в книжки і море позитивних вражень.

Бібліотека пропонує своїм користувачам найкращі українські часописи для дітей, і журнал "Яблунька" зокрема. Чекаємо на вас у відділі періодики, друзі!

середа, 26 жовтня 2016 р.

Книги дітям Старобільщини

Як відомо, Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М.Горького (головна бібліотека Луганського регіону) функціонує на сьогоднішній день в місті Старобільськ. Колеги просять книги для дітей українською. Ми зібрали хорошу літературу, і запрошуємо наших користувачів долучитися до акції -- зібрати українські книги, щоб передати туди, де в них є особлива потреба... Координатор -- заввідділом ЦРБ ім. М.О.Некрасова Ніна Локоть

"Найвірніші" друзі, книги та читачі Марії Морозенко

В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники -- дітям" 25 жовтня відбулась зустріч з талановитою українською поетесою та прозаїком, членом Національної спілки письменників України, літературним редактором, керівником культурологічної студії «Духовність української родини» при Національному музеї літератури України Марією Морозенко. Учням 5-го класу школи № 44 з поглибленим вивченням англійської мови автор представила свої книги -- вже відомі й наявні в бібліотечному фонді "Іван Сірко -- великий характерник" і "Іван Сірко -- славетний кошовий" та свою нову книгу -- збірку оповідей про собак "Найвірніші".

Простими і зрозумілими словами Марія Морозенко розказала про життя видатного українця і славетного характерника Івана Сірка, котрий, долаючи випробовування долі, лише набував сили, і все життя присвятив тому, щоб не завдати шкоди своїй країні.

Про найвірніших чотирилапих друзів людини -- собак -- автором складена неймовірно зворушлива збірка історій. "Найвірніших" діти читали вголос, затамувавши подих від поведінки собаки Сєвки в післявоєнному Севастополі, відданості якої господині нема меж і перешкод. Дуже приємним є те, що в книзі є місце для особистих історій читача, а також відомі висловлюваня про собак.

А ще юні користувачі бібліотеки пізнали автора за книжечками, які вони знають змалечку -- збірками "Хто це?", "Що це?" та за улюбленими журналами "Малятко" та "Пізнайко".

Слідкувати за літературною діяльністю та активним громадським життям Марії Морозенко можна на сторінці у facebook.

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Цікаво у бібліотеці. Чому?

Кожного дня бібліотека змінюється і оновлюється, щоб якнайкраще поєднувати бібліотечно-бібліографічну планову роботу з цікавими заходами для користувачів. Так, на темполицях чекають "вітань" жовтневі "письменники-ювіляри";  саморобки з дитячих журналів просяться в руки зі сторінок друкованих видань, щоб врешті опинитися на виставці і читальній залі бібліотеки; ігри та майстер-класи чекають наших відвідувачів; і, звісно, хороші книги!

Музично-поетична зустріч з ансамблем "Мальви"


 Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!

 Т. Шевченко 

До Дня української писемності та мови  17 жовтня до бібліотеки завітали друзі та сусіди -- учні Київської дитячої музичної школи № 3 імені В. С. Косенка. Викладач по класу бандури Ніна Петрівна Волинська представила музично-поетичну програму ансамблю бандуристів "Мальви", присвячену красі та глибині української мови та пісні. Для учнів 3-4 класів ліцею №21 податкової та рекламної справи виступалии вихованці Ніні Волинської: Ірина Чигринець, Анна Ярмола, Христина Журба, Роман Даценко.


Грали-співали композиції відомих авторів та наших сучасників, народні пісні та класичні п'єси, зокрема "Я піду в далекі гори" незабутнього Володимира Івасюка, "Три поради" на музику Ігоря Шамо та слова Дмитра Луценка та ін. Завершувала концерт пісня композитора Ніколи Петраша на слова Юрія Рибчинського "Моя Україна".

четвер, 13 жовтня 2016 р.

До свята Покрови


12 жовтня відбулась зустріч з кандидатом богословських наук, викладачем недільної школи Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря отцем Михайлом. Учням 3-Б класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка з поглибленим вивченням англійської мови було запропоновано фільм про свято Покрови Пресвятої Богородиці і те, чому це свято стало найбільш значущим для українського козацтва.


Після перегляду фільму отець Михайло розмірковував разом з дітьми про те, як діти повинні ставитись до батьків, дорослих, вчителів. Аудиторія захопливо реагувала, ставила питання, дискутувала. Бо з цікавим співрозмовником час спливає непомітно.

Розказати книгою про війну...


Бібліотечний урок за книгою "Війна, що змінила Рондо" відбувся 11 жовтня до Дня захисника Вітчизни. Учні та вчителі Альтернативної демократичної школи "Dixi" читали книгу, розмірковували про події в чарівному світі й нашому сьогоденні, про способи дії та протидії війні і про згуртованість людей, таку необхідну для перемоги. Потім вихованці школи писали листи на Схід українським захисникам і захисницям, які в цю хвилину боронять нашу державу від ворога.
  


А героїчне минуле нашого народу, її захисників виховує молоде покоління зі сторінок книжок з тематичної виставки до свята 14 жовтня. 

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Ангели і Янголи. В книжках і з паперу

Мов янголи ясні, літають мрії ті
І будять у людей надії золоті

Максим Рильський

Коли на вулиці злива, і школярі не поспішають до бібліотеки, тоді бібліотека йде до школи. Так, в дощовий день, 7 жовтня, найкращі враження від спільного заходу "бібліотека-музей" були продовжені книжковою виставкою "Ангели і Янголи" та майстер-класом з виготовлення паперових ангеликів, які для учнів 1-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка провела Тетяна Серебреннікова.

Школярі розглядали книги із зображенням ангелів і читали про них, і виявили, що на друкованих сторінках однаково часто зустрічається як слово "ангел", так і слово "янгол". Що в казках  чи фольклорі кожного народу ці безтілесні істоти можуть зображуватись по-різному, і є такими, якими ми їх уявляємо... І створювали ангелів власноруч за допомогою паперу, шаблонів, клею та олівців... І мріяли!

День захисника Вітчизни


До Дня захисника Вітчизни 10 жовтня до бібліотеки завітав вишнівський поет Валентин Лямічев. 


Валентин Валентинович надзвичайно громадсько активна людина. Пише вірші та оповідання, працює з дітьми як член Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, є генерал-майором Міжнародної Академії Козацтва, генералом-хорунжим Українського Козацтва, членом ради ветеранів м. Вишневого, членом Києво-Святошинського районного об’єднання митців «Світлиця».

На запрошення бібліотекаря Людмили Малецької Валентин Валентинович зустрівся з учнями 5-го класу спеціалізованої школи №87 з поглибленим вивченням української мови та літератури. Патріотична пісенно-поетична героїко-козацька година розтягнулась надовго, і ніхто не хотів розходитись. хоч за вікнами дощ і негода, в бібліотеці завжди тепло від цікавого спілкування з книгою і особистостями.

На згадку про зустріч Валентин Лямічев подарував бібліотеці три свої книги з дарчими підписами. 

Дізнатися більше про життєвий та творчий шлях нашого гостя можна на офіційному сайті міста Вишневе

В одній зі збірок поета є присвята другові нашої бібліотеки  світлої пам'яті Миколі Даниловичу Сому:

Екскурсія до музею: минуле школи імені Івана Франка і сучасність на крилах ангелів

5 жовтня в рамках співпраці "бібліотека-музей" відбулась екскурсія до Національного музею літератури України. Юні читачі, учні 1-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка завітали до колишньої Колегії Галаганів, і якому знаходилась школа до 1976 року.
Заступник генерального директора музею з науково-освітньої роботи Раїса Сеннікова  пояснила дітям різницю між призначенням музею і бібліотеки: в одному книги зберігають, в іншому -- користуються. Говорили про школу, до якої ходили бабусі теперішніх першачків, про її історію -- започаткування Колегії Павла Галагана та її відомих вихованців і викладачів. Про ті дні і події, які пов'язують постать Івана Франка з цим місцем: бібліотеку, каплицю, де Іван Франко вінчався з Ольгою Хоружинською, літературну експозицію та стародруки. Розглядали галаганівський вертеп, завітали на виставку "Народні витоки Поділля" та до зали ангелів "Музей на крилах".
На згадку про зустріч бібліотекар Тетяна Серебреннікова подарувала музею книгу "Франко від А до Я" Видавництва Старого Лева, яку привезла з Львівського форуму видавців.
.


вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Міжнародний день людей похилого віку

До Міжнародного дня похилого віку теплого та сонячного 3 жовтня працівники та користувачі бібліотеки прогулялися до Парку імені Тараса Шевченка на виставку фоторобіт соціального проекту "Бажання стареньких" Міжнародного благодійного фонду "Давай допоможемо".

Також до бібліотеки цього дня завітала Горченко Алла Василівна, представник "Центру допомоги та соціального захисту пенсіонерів "Пенсіон" з друкованими виданнями організації.

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Книжковий дім відкритий всім!




Не перериваються і не закінчуються зустрічі-знайомства з бібліотекою для першокласників і всіх, хто завітав до бібліотеки вперше, хто знайомиться зі світом бібліотечного життя: книгами, виставками, творчими зустрічами, майстер-класами в бібліотеці ім. В.А.Симоненка для дітей.