вівторок, 31 березня 2020 р.

Найкращий подарунок бібліотеці - книга! Та ще й про Василя Симоненка!

Про подарунок. Наша бібліотека отримала в дарунок примірник хрестоматійної вже "З матір'ю на самоті" з автографом Миколи Даниловича і дарчим підписом письменнику, юристу, криміналісту Логвиненку Івану Михайловичу. Дякуємо родині Логвиненко, Олегу Івановичу і Зої Антонівні, за дорогу та цінну книгу для нашого зібрання!

А електронна бібліотека спадщини Миколи Сома започаткована і доступна кожному тут і зараз на сайті Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ тут



вівторок, 24 березня 2020 р.

ТижденьДитячогоЧитанняНаКарантині

Друзі, пропонуємо ТижденьДитячогоЧитанняНаКарантині #тижденьдитячогочитання
#читаюнакарантині

Ліну Костенко читає Вікторія Волокіта тут
Івана Франка читають тут
І трішки періодики -- журнал "Малятко"







Долучайтесь! Почитайте дітям або з дітьми на прогулянці.

четвер, 19 березня 2020 р.

Максиму Тадейовичу Рильському - 125! Читаємо просто неба

Сьогодні, 19 березня, виповнюється 125 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського. Це видатна людина з нашої вулиці, адже народився на вулиці Тарасівській, зростав на Українському Парнасі в оточенні родин київської інтелігенції. Як поет, лінгвіст, перекладач з 13(!) мов, етнограф, депутат, історична постать, батько й дідусь, музикант, мисливець і садівник, відомий нашим читачам змалечку. Сьогодні ж пропонуємо дорослим почитати поетичні рядки ювіляра з книг домашньої бібліотеки на природі, яку так любив і оспівував Максим Рильський. І помітите, що вже весна! І вона прекрасна! А дітям дайте подивитись-послухати в смартфоні "Мову"


вівторок, 17 березня 2020 р.

Бібліотека відсьогодні не видає книги. Але спілкуємось з вами он-лайн


Відсьогодні бібліотека не обслуговує читачів. Але бібліотечні довідки, консультації абощо радо надаватимемо вам он-лайн тут, в блозі бібліотеки, або в групі в фейсбуці Бібліотека імені Василя Симоненка, і в вайбер-групі БібліотекаСимоненка:зустрічі+380662873082

Долучаємось і підтримуємо рекомендації  Науково-методичного відділу  НБУ імені Ярослава Мудрого:

Наразі все більше бібліотек в Україні та світі обмежують бібліотечно-інформаційне та соціокультурне обслуговування своїх користувачів. І такі дії цілком зрозумілі, адже в пріоритеті – здоров'я та безпека і користувачів, і працівників бібліотек.
Однак, навіть у такій ситуації бібліотеки можуть продовжувати надавати мінімальні просвітницькі та інформаційні послуги. Головне – поінформувати про це усіх зацікавлених.
Ось лише декілька ідей (залежно від можливостей кожної бібліотеки):
📎Розкажіть більше про онлайн-сервіси, що може запропонувати бібліотека (електронні ресурси (електронні бібліотеки, бази даних повнотекстових ресурсів, дослідницьких баз даних, що доступні 24/7), віртуальні довідки, блоги).
📎Популяризуйте ресурси, що можуть стати в пригоді в освітньому процесі, який зараз і в школах, і в університетах відбувається дистанційно.
📎Залишайтесь на зв'язку з користувачами через електронну пошту, сторінки в соціальних мережах, чат-боти, телефон тощо
📎Скористайтеся можливостями відеоконференцій для заходів, що заплановані до проведення.
📎Активніше репрезентуйте нові інформаційні продукти і сервіси бібліотеки на радіо, місцевому телебаченні та в ЗМІ.
📎Запропонуйте користувач підписатися на розсилку оновлень та новин з бібліотеки.
📎Запропонуйте користувачам поділитися своїми ідеями та ініціативами щодо альтернативних послуг, які бібліотека може їм надати.
📎Не забудьте повідомити, що бібліотеки будуть раді зустріти своїх користувачів, щойно епідемія відступить і суспільство зможе повернутися до нормального життя.

БУДЬЕ ЗДОРОВІ😊

понеділок, 16 березня 2020 р.

Зустріч з Андрієм Костюченком

Карантинні заходи змінюють нашу роботу і форми заходів. Переходимо до більш індивідуального обслуговування, віддалених форм, а також зустрічей з авторами в новий спосіб.

Дякуємо всім за розуміння і активну взаємодію. Книги та журнали на полицях чекають своїх читачів!

Андрію Костюченко дякуємо за зустріч з читачами в п'ятницю, 13 березня.





Свято "Подарунок для мами"

6 березня відбулось свято "Подарунок для мами". Дякуємо організаторам -- викладачам і учням ДЮК " Романтик" за наповнення бібліотеки весною, співом, квітучою петриківкою і рукодільними поробками.














 

Читаємо, майструємо разом.
Підтримуємо творчість юних майстрів і талантів, і завжди пропонуємо книжку!

субота, 7 березня 2020 р.

Мовно-рукодільна гра "Руками мами. Льоля - сорочка для немовлят"

7 березня провели виїзний захід -    бібліотечну  інтерактивну мовно-рукодільну гру "Рукам мами. Льоля - сорочка для немовлят" на широкий загал на День вишивки на виставці HANDMADE-Expo Весна 2020. Вкотре пересвідчились, що бібліотечні творчі форми роботи і популяризації книги затребувані усюди.
Під час карантину запрошуємо дізнатись онлайн, що таке голка. нитка, полотно, крій, стрій, оберіг, вишивка, орнамент, реліквія тощо.





Лічилка

Ходить лялька по току
У червоним ковпаку.
Мамочко, голубочко,
Поший мені льольку
З червоного шовку
Шовк у болоті, пан у злоті,
Дінь, брязь, вийшов князь




Тлумачення, значення слова «льоля» звідси:
ЛЬОЛЯ, і, жін., дит., розм. Сорочка (звичайно дитяча). Неначе ляля в льолі білій, Святеє сонечко зійшло (Тарас Шевченко, II, 1953, 60); У тоненькій льолі вона була зовсім легка і на диво худенька, самі кісточки (Вадим Собко, Звич. життя, 1957, 25); * Образно. Як буде доля, то буде льоля (Номис, 1864, № 1660).
♦ Бути в своїй льолі — бути при своєму розумі. [Василина:] Як ти сказала? Чи ти в своїй льолі, дівко! (Степан Васильченко, Вибр., 1954, 292); В льолі народитися — те саме, що В сорочці народитися (див. сорочка).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, 1973. — Стор. 585.



понеділок, 2 березня 2020 р.

Концерт "Музична крапель" в бібліотеці

В суботу, 29 лютого, відбувся концерт "Музична крапель" хору учнів Дитячої Музичної школи №3 ім. В. С. Косенка під керівництвом Пишнюк Ганни Василівни. Це ансамблі "Карамельки" та "Акварель". Музичні твори, серед яких середньовічні канони, народні пісні та авторські композиції, були пересипані поезією. Зокрема, починали і завершували концерт рядки Василя Симоненка "Задивлюсь у твої зіниці" і  "Ти знаєш, що ти людина". В бібліотеці було тісно, як в рукавичці, але тепло, затишно і музично щасливо!




  




VIPускники 2020 в бібліотеці. Соціальний захід в рамках бібліотечного проекту "З любов'ю до життя"

В суботу, 29 лютого, в рамках бібліотечного соціокультурного проекту "З любов'ю до життя" за ініціативи за організації Ніни Локоть (ЦРБ ім. М. О. Некрасова) відбулась друга частина проекту VIPускники-2020 в нашому бібліотечному просторі: учні Васильківської ЗОШ спецшколи, вихованці Лихової Тетяни Анатоліївни проговорювали все, що потрібно в дорослому житті з фахівцями: вступ у внз, економічні питання виживання, розмова з сексологом, театралізована бесіда про стосунки та взаємодію між людьми.

Соціальна агенція "Виключно звичайні" , яка реалізує проект VIPускники має на меті допомогти дітям-випускникам повірити в самих себе, в свої сили та в доброту світу, а суспільству - повірити в цих дітей та надати шанс отримати “місце під сонцем”.