середа, 30 травня 2018 р.

"Зерна доброти" сучасної дитячої поетичної творчості

18 травня наша бібліотека разом з колегами із ЦРБ ім. М. О. Некрасова, бібліотек №15 для дітей  і №142 для дітей брали участь у  Всеукраїнському поетичному конкурсі "Зерна доброти", організовану Товариством "Знання" України та Університетом сучасних знань. Бібліотекарі запропонували учасникам і гостям свої напрацювання, творчі здобутки читачів і бібліотечні активності.  Докладніше про захід на  сторінці співпраці з партнерами ЦБС


 Стало доброю традицією бібліотек нашого району  підтримувати заходи Товариства "Знання" України і Університету сучасних знань. Досвід бібліотечних форм, спрямованих на зацікавлення дітей книжкою через гру, малюнок, саморобку вкотре став в нагоді. Популярні форми дозвілля, а саме представлення книги як задоволення, поезію і складання віршів як вид відпочинку, художню творчість як забавку, спілкування з ровесниками на теми літератури і краєзнавства як пригоду, -- все це робить сучасна публічна бібліотека, спонукаючи дітей читати і обговорювати прочитане, і створювати щось своє.

Як заохочення учасникам, читачам і бібліотекарям було запропоновано фільм під куполом про розвиток Всесвіту на прикладі планет Сонячної системи.








Всесвітній день вишиванки в бібліотеці

17 травня в бібліотеці говорили про сорочки, льолі, кошулі, рубатки, вишиванки, про відомих українців, які носили вишиванки, з учнями 1 і 2 класів НВК "Славута". Тішить, наскільки обізнані наші діти про культуру вишитого національного одягу.

Про виникнення терміну "вишиванка", про старе і сучасне тлумачення слова "сорочка" йшла жвава розмова, згадували вірші, пісні і приказки про сорочку, наприклад:
Як неділя, то й сорочка біла.
Своя сорочка ближче до тіла
К Різдву, хоч сирову, та якби сорочку нову, а к Великодню, хоч стареньку, якби біленьку.
Як сорочка біла, то і жінка мила.
Рукава як писанка, а личко як маків цвіт.

Вишити самостійно сорочку нашим читачам допоможуть журнали "Вишиванка", "Всё о рукоделии", "Візерунок у долонях", ін.

четвер, 24 травня 2018 р.

Презентація збірки "Україна починається з тебе" у Всесвітній день вишиванки



17 травня, в день, коли люди по всьому світу одягають вишиванки на знак підтримки української національної ідентичності, в бібліотеці відбулась презентація збірки "Україна починається з тебе" за участі і в оточенні співавторів-ілюстраторів та їх робіт. Так, в книгу потрапив малюнок учня 2-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка Любічанківського Романа. На бібліотечній виставці "Первоцвіт талантів" всі охочі можуть подивитися малюнок зблизька.

Що робили? Читали у вишиванках. Знайомились з художньою виставкою "Морські розбишаки", автором якої є Аліса Герман, чий малюк також увійшов у збірку Творчого об'єднання дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України "Україна починається з тебе".

Так наші читачі потрапляють в книги, які потім стоять на наших полицях і охоче читаються співавторами і їх ровесниками!




 

Весняний концерт молодшої групи ансамблю бандуристів "Мальви"



14 травня згідно Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам'яті у жителів Києва на 2015-2020 рр. в бібліотеці відбувся концерт молодшої групи ансамблю бандуристів "Мальви" -- учнів Київської дитячої музичної школи № 3 імені В. С. Косенка, яких навчає Ніна Петрівна Волинська. Про українські пісні і пісенну обрядовість, про День матері і материнську пісню колискову учням групи подовженого дня навчально-виховного комплексу "Славута" розповідала бібліотекар Малецька Людмила Іванівна. Юні бандуристи, які тільки перший і другий рік навчаються грати на інструменті, виконали низку народних пісень в обробці для голосу і бандури. Тепла атмосфера свята була доповнена коментарями батьків і гостей заходу.

Тренінг Олександра Вольфа про паліативну та хоспісну допомогу

12 травня в бібліотеці за організаційної підтримки Благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» та в рамках бібліотечного соціокультурного проекту для людей з особливими потребами та ВПО "З любов'ю до життя", організатором якого є Ніна Локоть, відбувся тренінг Олександра Вольфа "Основи паліативної та хоспісної допомоги, проектного менеджменту та фандрейзингу ". На тренінгу всі присутні перезнайомились, розповіли про свій досвід і очікування від зустрічі і всотували той масив знань, який підготував доповідач.

Ведучий (тренер) -- Олександр Вольф, 38 років, народився в Києві. Голова правління Всеукраїнської благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» (з 2011 р). Брав участь в реалізації близько 40 проектів, пов'язаних з розвитком паліативної та хоспісної допомоги тяжкохворим людям. Спеціаліст із соціальної роботи лікарні "ОХМАТДИТ" (з 2010 р), асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (з 2011 р).

Сайт організації www.palliativ.kiev.ua

День Матері в парку імені Тараса Шевеченка




12 травня в парку імені Тараса Шевченка відбулось міське свято, присвячене Дню Матері. Наша бібліотека, підтримуючи міську цільову програму "Діти. Сім'я. Столиця на 2015-2018 рр.", долучилась до свята майстер-класом "Поетичне сонечко" і заняттями для найменших діток. 



За зручними столиками "Абетка" маленькі відвідувачі свята мали змогу познайомитись з дитячими журналами "Малятко", "Пізнайко", "Ангеляткова наука", ін., розмалювати звірят та персонажів улюблених мультфільмів. Приємно знайомити дітей з активностями і творчими можливостями бібліотеки, зацікавлюючи малечу в книзі і читанні.




Колеги з бібліотек імені Наталі Забіли для дітей та ЦРБ  ім. М. О. Некрасова представили майстер-класи з квілінгу, орігамі, паперових саморобок -- яскравими різноманітними способами долучали гостей свята до мистецтва складання паперу. 

четвер, 10 травня 2018 р.

Книжкова зустріч "Іван Франко - дітям!"

В рамках Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів Києва на 2015-2020 рр. 8 травня учням НВК "Славута" бібліотека запропонувала інтерактивну гру - книжкову зустріч "Іван Франко - дітям" з бібліотечного циклу "Видатні люди з нашої вулиці". Подивились найрізноманітніші видання Франка для  дитячого і молодшого шкільного віку,  шукали героїв казок Франка, відомих і маловідомих; обговорювали, як треба вчитися простому селянському хлопчику, щоб вивчитись, знати 14 мов і заробляти на хліб своїм авторським словом і перекладами, в якості журналіста і видавця. Про дітей Франка. Про музеї Франка. Про відомі і маловідомі факти біографії. І, звісно, читали вголос.


Виявляється, крім ошатних поважних великих книжок, звичайних шкільних хрестоматійних видань і тонких брошурок, новенької збірки "Іван Франко - дітям!" видавництва "Апріорі" в бібліотеці є  видання у вигляді коміксів за  мотивами повісті Івана Франка "Захар Беркут". Якщо цікаво, яким воно є, запитайте у відділі абонементу!

вівторок, 8 травня 2018 р.

Про книги у бібліотеці: цікаві та маловідомі факти


Книги в бібліотеку потрапляють по-різному і виконують часом різні функції.




Наприклад, в травні відзначається 190 років від дня народження Ганни Барвінок (1828–1911), української письменниці. Про цю непересічну жінку пропонуємо дізнатися спершу з Енциклопедії сучасної України, новий том якої щойно тримали з відділу комплектування. Це книги, якими бібліотеку забезпечує держава, і вони становлять абсолютну більшість книжкового фонду бібліотеки. Частину цих книг ми не видаємо додому, з ними можна працювати лише в читальній залі. "Енциклопедія сучасної України" є саме такою книгою. 







Є книги, які дарують нам автори і читачі, і після обробки відділом комплектування, потраплять на полиці і у кошик книжкових новинок. Такою книгою є, наприклад, подарунок харківської письменниці Таїс Золотківської "Линия усилия" про три історії щастя однієї єврейської родини. Буктрейлер книги є на youtube. Цю книгу після обробки ми радо видаватимемо на абонементі, і Ви зможете читати її не в стінах бібліотеки.


Є книги, також подаровані авторами і читачами, які з різних причин (дублетності, року видання тощо) не потрапляють до книжкового фонду бібліотеки, але вони цікаві, часом нові або у відмінному стані і змістовні, тому відправляються на полицю для книгообміну. Ці книги Ви можете вільно взяти і не повертати до бібліотеки. Натомість поставте на полицю іншу книгу, щоб хоча б ще одну людину порадувати прочитаною Вами хорошою книжкою!


Завітайте у спекотний день охолодитися чи у похмуру погоду перечекати зливу з хорошою книжкою до нашої бібліотеки на Антоновича, 25!

неділя, 6 травня 2018 р.

Уроки ввічливості і вдячності для першокласників


3 травня в бібліотеці були проведені бібліотечні уроки ввічливості і вдячності для першокласників спеціалізованої школи № 92 імені Івана Франка.

Як звучить слово "дякую" різними мовами світу, якими бувають слова ввічливості і як розв'язувати проблемні ситуації за допомогою ввічливих слів, дізнавалися учні 1-Б класу. Розмірковували про те, як часто і в яких ситуаціях ми не забуваємо про чемність, а коли потрібно набратися мужності  чи терпіння, щоб перепросити або простити.

Учням 1-А класу найбільш сподобалась руханка з чемними словами, коли треба було робити рух, коли тебе чемно попросять і залишатись нерухомим, коли не чуєш чемного прохання.



Наприкінці кожного з уроків дивились мультфільм "Ввічливі слова", озвучений автором -- сучасною дитячою поетесою Ганною Чубач.

Підготувала і провела уроки ввічливості і вдячності бібліотекар Малецька Людмила Іванівна.

Фрагмент уроку онлайн



субота, 5 травня 2018 р.

"Про Чорнобиль -- дітям!"

27 квітня в бібліотекарі підготували історично-виховна годину "Про Чорнобиль -- дітям!" і підбірку періодики, доступну для сприйняття дітьми.

А ще спогад мешканки нашого району і читачки наших бібліотек Ольги Дмитренко про подію і першу публікацію в пресі :

"У 10-му класі я написала поему про Чорнобиль. Писала і ніби сама переживала кожну емоцію героїні, яка втратила чоловіка і сина. Читала у школі - всі ридали... Лілія Слоєва, напевно, пам'ятає. Потім ходила в різні редакції журналів, газет. А раптом надрукують? Дівчинка з вулиці, без зв'язків. Словом, наївна) І згодом якось це все забулося.


І тут викликає мене заступник директора Наталія Зубицька "на килим".
- Оля, тут із відділу освіти телефонували... і сказали, що твій вірш надрукували у "Вечірньому Києві" на 1-й сторінці". 
- Де? Покажіть!

І побігла я в кіоски. Відповідь одна:
- Напевно, вже на обухівському переробному. 
Я в редакцію. З горем пополам видали мені 3 примірники. Їду я в метро і не вірю. Глянула на цю першу сторінку - знову вірю. І так разів 10. Не уявляю, що подумали люди навколо, але мене це мало хвилювало.

Дістала сьогодні цю жовту газету. І знову накотило.... Вірші, звичайно, це не мій жанр. Їх я більше не пишу. Але біль чомусь залишився той самий, як і 19 років тому.

Зараз хочеться просто тихо помолитись за тих, для кого цей біль став останнім.

Світла пам'ять..."

середа, 2 травня 2018 р.

Читання під магноліями

Цього року читали під магноліями майже два тижні до 2 травня включно, пропонуючи книгу читачам в найменш очікуваному місці -- серед квітучих рослин ботанічного саду ім. О. В. Фоміна. Крім історій і легенд про магнолію, дітям приготували цікаві загадки і завдання про рослини, історії про подорожі і руханки.
 
Проводити бібліотечні уроки в ботанічному саді вже стало в нас доброю традицією. Тож шукайте бібліотекарів під кущами і деревами або записуйтесь на читання під магноліями в нашій бібліотеці; енциклопедії про рослини і квіти, журнали про садівництво і історії про ботанічні сади чекають на допитливого слухача!

Ольга СТРАШЕНКО

ВЕСНЯНА ЕКЗОТИКА

У Ботанічному саду

Перебачивши біль і вражду
поневолі впадеш в меланхолію,
аж дивлюсь – на алеї в саду
зацвіла тонкорука магнолія.

Ще півсонні каштан і бузок,
й недовірливо чорна акація,
а тут диво – спиняючи крок,
всі милуємось: явлена грація!

Із яких ти незнаних країв
завітала, щоб ніжно прижитися,
тебе ґрунт український зігрів
і заранні ти виткала китиці.

Що й казати – відважно цвітеш,
а у нас може бути ще й приморозь,
й навіть сніг, як наслання – і все ж,
ти стоїш сповідачкою зримою.

Хтось прожив, як пройшов крізь терни,
хтось вколовся плітками голчаними,
все ж – у невідворотність Весни
тут повірмо, зійшовшись прочанами.

Проминуть і журба, і страхи,
все, що думку, підчас обезволює,
нам Весна відпускає гріхи
біля ранньо-палкої магнолії.

22 квітня 1989 року.

з публікації Сергія Лучканіна