У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
субота, 31 жовтня 2020 р.
Онлайн-зустріч з Маріанною Малиною
понеділок, 26 жовтня 2020 р.
Мовно-рукодільна гра "Руками мами. Традиційне рукоділля через книгу та бібліотеку"
Проєкт "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» реалізує ВГО "Українська бібліотечна асоціація" за підтримки Європейського Союзу (програма House of Europe).
#творикультуру #бібліотекаіменісимоненка #бібліотеканаантоновича #бібліотека #рукамимами
пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.
До дня народження Ніни Миколаївни Грін
Співробітник ЦРБ ім. М.О. Некрасова Зоя Логвиненко розповіла про сучасні стан вивчення гринівської тематики в столиці. Олег Рубанський читав вірші романтичної тематики, які були розміщенні у збірці «Київська Грінландія». У заході взяла участь десятикласниця Дарина Найдова, яка пише вірші і прозу. Дуже втішно, що маємо таких користувачів, які зі шкільних років вчитуються в листування видатних особистостей, пишуть і не бояться читати свої твори на публіку. Завітала до бібліотеки також співробітниця Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого Тетяна Скирда, вона поділилась планами щодо подальшої співпраці з бібліотеками та музеями Києва на 2021 рік.
До 70-річчя від дня народження Ольги Страшенко і 5 років з дня пам'яті
неділя, 18 жовтня 2020 р.
Інтерактивна зустріч “Як знайти шістдесятників у дитячій бібліотеці”
Анонсована інтерактивна зустріч у“Як знайти шістдесятників у дитячій бібліотеці” пройшла 16 жовтня в рамках IV Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху online в нашій бібліотеці. Запис тут
Сьогодні пані Тетяна Серебреннікова, завідувачка бібліотеки ім.В.А.Симоненка для дітей ЦБС Голосіївського району м.Києва, авторка численних культурно-мистецьких проектів, провела інтерактивну зустріч на тему: "Як знайти шістдесятників у дитячій бібліотеці".
Це була своєрідна віртуальна екскурсія дуже затишною, із цікавим інтер'єром бібліотекою, яку захотілось обов'язково відвідати та торкнутись до тих книг, які були нам презентовані.
Пані Тетяна, професіонал своєї справи. У її очах горить вогник, який запалює оточуючих. Вона відноситься до книг як своєрідного скарбу, який оберігає. Але завжди залюбки поділиться ним і впевнена, що порекомендує те, що буде цікаве кожній особистості. Захоплює відповідальність пані Тетяни та любов до тієї справи, якою вона займається.
Дякую за екскурсію!
Дякуємо натхненним спікерам і спікеркам за динамічні, грунтовні, ілюстративні лекції, бесіди та презантації!
Дякуємо учасникам та учасницям за мотивацію навчатися, відкритість до нових знань, креативність та бажання ділитися отриманими знаннями!
Спільнота #60fest міцніє і шириться! Vivat!
четвер, 15 жовтня 2020 р.
Презентація нової книги Юлі Матту "#39.11" просто неба
15 жовтня відбулась презентація просто неба нової повісті Юлі Матту "#39.11"
Бібліотечний захід відбувся на бульварі навпроти бібліотеки. Хороша погода дозволила витримати дистанцію та карантині умови щодо проведення масових заходів.
Щодо книги. Фактично це автобіографічна збірка статей на шпальтах газети " Український інтерес", які писались за місяць до 40-річчя авторки про цю вікову межу в житті. Натхненно, легко, з гумором описані переживання жінки, в яких кожен пізнає свої власні страхи, амбіції, бажання та подивиться на багато речей значно простіше.
вівторок, 13 жовтня 2020 р.
IV Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху. Про Ірину Жиленко
Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху, який проходив online 10-25 жовтня 2020 року.
11 жовтня завідувачка бібліотекою Тетяна Серебреннікова, підтримуючи цьогорічну тему висвітлення жіночих постатей руху, провела zoom-лекцію про Ірину Жиленко, відому нам як дитяча письменниця і дружина дисидента Володимира Дрозда, а також авторка книги спогадів про покоління шістдесятників "Homo feriens" ("Людина святкуюча")
Ірина Жиленко
В земному Києві нема для мене весен.
По осені — мій кожен день і крок.
А як у вас там, в Києві небеснім,
за золотими вікнами зірок?
В земному Києві така стара я стала!
А вам Господь років не добавля.
Така ж яскрава посмішка у Алли!
Такий же чорний чуб у Василя!
В земному Києві — безмірність самоти.
Куди піти, коли нема Івана?
А там, за тим віконцем золотим,
де є Іван,— там дім обітований.
Там вірші, чай і дим од сигарет.
Куди спішить? Їм вічність вікувати.
Зарецький знов малює мій портрет.
А Стусові і вічність тіснувата...
Про щось земне замислився Кушнір.
Здригнулась чашка з недопитим чаєм.
Вони нам смерті не бажають, ні,
але їм дуже нас не вистачає!
Як там Лукаш? Все грає в доміно?
Було в нім щось розгублено-дитяче.
А ти, Валерик? Чи тобі чутно,
як мама плаче?
Хоч уві сні для неї оживи...
В земному Києві, повитому в жалобу,
тепер уже нема таких, як ви, —
о лицарі печальної подоби!
Нема весни. Ніщо не процвіта —
крім лицарів неситої утроби.
І, хоч потилиця у них крута, —
я не зроблюсь ніколи мізантропом.
Бо ви були! А отже, все було:
любов і подвиг,
хрест і воскресіння...
Хай вічно світить лампа над столом
в небеснім Києві,
в небесній Україні.
Хай береже спочинок ваш Господь
всю довгу-довгу, всю небесну вічність.
А я віршую...
Бо казав Світличний:
"Іриночко, без віршів не приходь..."
понеділок, 12 жовтня 2020 р.
До Дня Захисника України 14 жовтня
До Дня Захисника України 14 жовтня пропонуємо кращі книги та журнали про історію свята.
Книжкова історична героїко-патріотична виставка книг на козацьку тематику "Козак в дорозі, а надія в бозі" (Народна приказка)
Козаки
бій - уже за мить.
Над козацькими полками
прапор майорить.
Ворог лютий, ворог підлий
суне з-за ріки.
Боронити рідну землю
будуть козаки.
Не один впаде героєм,
лицарем святим,
але ворог тут не пройде,
згине, наче дим.
А козацька горда слава
житиме віки...
Захищають честь держави
й нині козаки.
Літературна премія «Літературний Олімп». Видавничому дому "АДЕФ-Україна" - 25!
четвер, 8 жовтня 2020 р.
Круглий стіл «Бібліотеки сьогодні: нові виклики та можливості»
З джерела :
"Вчора, 05 жовтня 2020 року, ми провели круглий стіл у форматі онлайн — Бібліотеки сьогодні: нові виклики й можливості. І ми дуже раді та вдячні за вашу активність навколо цієї теми, адже захід об’єднав представників державних органів, наукової спільноти, громадських організацій і власне представників бібліотечної сфери.Спікерами було окреслено широке коло питань. Зокрема, було роз’яснено положення авторського права в діяльності бібліотек, а саме: що є об’єктами авторського права й що не підлягає охороні; особливості вільного використання творів без згоди автора; відтворення бібліотеками та архівами примірників твору репрографічним способом тощо.
Начальник відділу співпраці з національними та міжнародними інституціями у сфері ІВ департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності Міністерства розвитку економіки, торігвлі та сільського господарства України Ірина Мацюк розповіла про глобальний книжковий сервіс АВС консорціум Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) й основні положення Марракешського договору, покликаного полегшити доступ до друкованих робіт осіб з обмеженими можливостями. Також було обговорено, які є перепони на шляху приєднання України до вказаного міжнародного договору та які проєкти законів щодо внесення змін до чинного законодавства чекають на своє прийняття.
Одними з основних питань круглого столу також були: зміни стратегій бібліотек у зв’язку з цифровізацією й карантином, бібліотечні інноваційні послуги, промоції читання в бібліотеці в сучасний час та правове регулювання використання творів у цифровій формі електронними бібліотеками.
Надзвичайно зворушливою стала тема використання бібліотек, як ресурсу для громадських ініціатив. Освітлені спікерами різноманітні соціальні проєкти щодо підтримки людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, допомога бібліотек у їх інтеграцію до суспільного життя, стали яскравим прикладом, що бібліотеки сьогодні — не лише культурно-просвітницькі інформаційні заклади, а справжній соціальний простір, який допомагає користувачам отримати життєво-необхідні практики соціалізації.
Упродовж двох годин круглого столу було обговорено багато викликів і можливостей, з якими мають справу українські бібліотеки, а також зроблено для учасників екскурс найвідомішими бібліотеками світу.
Дякуємо нашим спікерам — Марія Бичковська, Ірина Мацюк, Тетяна Серебреннікова, Менсо Ірина, Ніна Локоть, Кривенко Юлія, Юлія Матту — за фахові та емоційні доповіді. Дякуємо всім учасникам, які долучилися до обговорення круглого столу!
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Український інститут інтелектуальної власності - Укрпатент
IP Center of Ukraine - Розвиток відносин у сфері інтелектуальної власності
Круглий стіл «Бібліотеки сьогодні: нові виклики та можливості»"