вівторок, 28 листопада 2017 р.

"Як приборкати Книжкозавра". Заняття друге

28 листопада учні 2-го класу спеціалізованої школи №44 приборкували Книжкозавра різними читацькими вправами, а саме: сміхочитанням різними голосами, цікавинками з біографій сучасних українських письменників, які пишуть для дітей; опрацьовували зашифровані малюнки і читали паліндроми і тексти з ними,  вигадували свої, а ще писали задом наперед своє ім'я. Шукали в сучасних періодичних виданнях твори авторів, про яких дізналися і завдання з розмальовками, що складаються з літер, цифр і математичних виразів. А ще справжнісінький книжкозавр-динозавр вистрибнув до дітей з кишені читача. Ось такі дива!

Приборкувати Книжкозавра самостійно пропонуємо також в індивідуальному порядку вправами і книгами, представленими в читальному залі. Не вагайтесь, долучайтесь!
 

"Як приборкати Книжкозавра". Заняття перше



Наша бібліотека долучилась до  ігрового практикуму "Як приборкати Книжкозавра", які пропонує "Фундація Дарини Жолдак". 27 листопада до вправ зі сміхочитання, розповідей про сучасних українських авторів, які пишуть для дітей, приступили учні 1-Б класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка . Впізнавали їх (авторів) за фото і за книгами,  і малювали персонажів, вірші про яких читали різними інтонаціями. Було ду-же весело!
Лідером ілюстрацій до прочитаного стала киця-інопланетиця з вірша Сашка Дерманського.

Дорослим дізнатися про  виконані вправи більше можна тут.



Охочих долучитись до вправ в індивідуальному порядку, чекаємо в читальному залі бібліотеки – отримуйте  різноманітні завдання і любіть читати більше!



"Поетична бруківка Майдану" і "Обережно, незнайомець!"

 "Поетична бруківка Майдану". Темполиця з такою назвою пропонує юним читачам бібліотеки дізнатися більше про події Революції Гідності і навіть почитати поезії однолітків, які увійшли в збірку "З Україною в серці". В названій книзі зібрані патріотичні вірші і малюнки переможців конкурсу, проведеного в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Виховуємо громадянина — патріота України" в жовтні 2015 року.

Також рекомендуємо збірку "Небесна сотня воїнів Майдану" Тетяни Домашенко, про зустріч з якою в бібліотеці читати тут.




На підтримку міської цільової програми "Діти. Сім'я. Столиця на 2016-2018 роки" проводимо читання і обговорення книги "Обережно, незнайомець!" Лани Ра, в якій в доступній  казковій формі із яскравими ілюстраціями висвітлюються правила поведінки при спілкуванні з незнайомими людьми на дитячому майданчику, електронною поштою, телефоном, на вулиці, зокрема, по дорозі до бібліотеки.


Спілкуйтесь з дітьми на теми безпеки і захисту під час екстремальних подій і в щоденному житті!

понеділок, 27 листопада 2017 р.

День пам'яті жертв голодоморів



Жорна

Натуга на руках,
від втоми чорних,
здувала жили,
ніби мотузки.
Каміння клацало зубами
в жорнах,
жувало жовті зерна на друзки.
І сіялось не борошно,
а мука…
При тьмяному мигтінні каганця
жіночі ніжні
материнські руки
тягли за ручку
камінь без кінця.
Журливо мліли очі сумивиті,
і борошно,
мов біла кров, лилось…
Це все було
в двадцятому столітті,
що грозами над нами пронеслось.
Ми часто чуєм
радісну зловтіху
у голосі ворожому,
чужім,
що заглядали кривда
й люте лихо
у наш —
для щастя виведений — дім...

Василь Симоненко


До 85-тої річниці Голодомору 1932-1933 рр. бібліотекарі підготували темполицю "Час гортає календар" і долучилися до загальнонаціональної акції вшанування пам'яті жертв геноциду та політичних репресій біля Національного музею «Меморіал жертв Голодомору", і запалили свічку пам'яті в суботу, 25 листопада.


пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Поетичний конкурс журналу "Малятко" і зустріч з Оленою Полянською


22 листопада в до бібліотеки завітала відповідальний редактор журналу "Малятко" Лідія Андрієць і одна з  найбільш улюблених авторів наших маленьких читачів Олена Полянська для того, щоб прийняти роботи на поетичний конкурс журналу від учнів 2-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка.

Діти підготували виставку саморобок з улюбленого журналу і конкурсні роботи, які яскраво оформили і підписали. Спілкувались, ділились тим, хто першим почав писати казки, хто оповідання, а хто вірші. В ході жвавої дискусії висловлювали побажання щодо рубрик журналу і очікуваних тем. Впізнавали авторів журналу серед тих імен, які стрічаються в підручниках з української мови та літературного читання. І представляли свої поезії, і давали інтерв'ю, а ще гралися, читали, обговорювали почуте і побачене. Отримали в подарунок від редакції цілий стос примірників журналу для позакласного читання. Зустріч вдалася, адже заохотити читати і писати маленьких письменників і поетів найприємніше в публічній бібліотеці на зустрічі з журналом, який полюбляла читати з дитинства класний керівник Санчковська Людмила Іванівна.

Малювати сів хлопчина
Малювати сів хлопчина:
Тут машина й там машина.

Мама дивиться і просить:
– Вже машин у тебе досить.

Квітку намалюй, синочку,
Або рибку у ставочку.

І малює мамі Лесик
Синю рибку… на колесах.

                             Олена Полянська

середа, 22 листопада 2017 р.

Мирослава Горбенко про прадіда, космос і петриківський розпис

 21 листопада у Всесвітній день дитини юна читачка бібліотеки Мирослава Горбенко розповідала про свого прадіда Олексія Архиповича Горбенка і свою родину разом з бабусею Тетяною Горбенко. Анонсований захід перевершив всі очікування. Учні 2-го класу Предславинської гімназії №56 дивились, слухали і дивувались вмінню їх однокласниці Мирослави Горбенко розказати про свою родину, таланти і здобутки прадідуся, його дітей, онуків і, власне, свої творчі навички, маленької і талановитої праонуки славетного художника.

Роздивлялись в оригіналі портрети і документальні матеріали, пейзажі, портрети, скульптуру, копії монументальних і знакових полотен Олексія Горбенка. Мирослава, якій наступного дня, 22 листопада, виповнюється вісім років, тримала аудиторію впевнено: наводила цікаві біографічні відомості і сміливо ділилась своїми талантами, а це музика і навички в петриківському розписі. Дівчинка запрошувала присутніх на свої майстер-класи, які вона проводить разом з мамою Оксаною Горбенко в бібліотеці ім. В. С. Кудряшова для дітей, що на Солом'янській, 33.

На захід завітала Гудзій Ольга Василівна, старший науковий співробітник Археолого-краєзнавчого музею м. Ржищів, звідки родом О.А.Горбенко.

Присвятила свій виступ юна Мирослава 20-й річниці польоту Леоніда Каденюка в космос!

Тетяна Горбенко дописала на свой сторінці в мережі facebook: "
Сонячний 🌞Всесвітний день дитини сьогодні відкрив нову сторіночку в родинній мистецькій історії кияночки Мирослави Горбенко! Щира вдячність завідуючій дитячої бібліотеки імені Василя Симоненка пані Тетяні Ігорівні і бібліотекарям за прекрасний настрій, який було створено для творчої зустрічі юної ведучої « Мій прадід-художник». Семи-восьмирічні учні Предславінської гімназії 56 в захопленні слухали розповідь своєї семирічної однокласниці Мирослави про її мистецьку родину, від прадіда до мами. Про історію Ржищева, де народився прадід Мирослави, про визначних талановитих людей цього краю і про трипільську культуру розповіла Ольга Василівна з Ржищевського археоло-краєзнавчого музею. В захопленні доторкувались до полотна зоряного космічного неба, яке написав прадід- живописець Олексій Архипович Горбенко для своєї картини « Зустріч Павла Поповича в Києві»! Щиро вдячні шановній вчительці Світлані Петрівні за її 30-ть юних обдарованостей і добрим мамам! Діти своє дитяче Свято прекрасно провели в бібліотечному просторі."

Було космічно цікаво! Завітайте до нас!

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Живопис, життя і родина Дмитра Георгієвича Якутовича


9 листопада в День Української писемності та мови, в День працівника культури, в День народження Дмитра Георгієвича Якутовича в бібліотеці ім. В. А. Симоненка відкрилась художня виставка "Київські краєвиди Дмитра Якутовича" та книжково-ілюстраційна виставка видань Георгія Якутовича та Сергія  Якутовича.

В оточенні книг про Київ (довідників, путівників, альбомів) розмістилась виставка полотен Дмитра Якутовича, єдиного живописця в сузір'ї родини художників-графіків. Дмитро Якутович — член Національної спілки художників України, член Київської спілки нечуючих художників, лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів і премій. Художник, друг бібліотек Голосіїва, Дмитро Якутович працює в жанрі пейзажу, портрету, натюрморту. На виставці представлені фотоматеріали і публікації з першої виставки Дмитра Георгієвича в бібліотеці ім. М. П. Стельмаха у 2004 році.

До бібліотеки завітали родичі та близькі родини Якутовичів, колеги-художники і читачі бібліотеки. Неабиякий інтерес викликали книги з фонду бібліотеки, ілюстровані художниками-графіками. Серед них "Тіні забутих предків" та ін. твори М. Коцюбинського, "Свіччине весілля" ті ін. твори І. Кочерги, "Повість минулих літ, "Слово о полку Ігоревім" та його доба" Б. Яценка з графікою Георгія Якутовича, а також книга "Параджанов Сергій. Злет. Трагедія. Вічність", де Георгій В'ячеславович є автором спогадів "Незакінчена сповідь". Професор Української Академії мистецтв, Народний художник України, двічі Лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка (1983, 1991 рр.), батько Сергія і Дмитра Якутовичів і дідусь Антона Якутовича.

Графіка художника Сергія Якутовича сьогодні доступна читачам в "Козацькій абетці" видавництва "Веселка", виданнях творів М. Гоголя, О. Дюма, Ш. де Костера, Л.Костенко та ін. Загалом художник проілюстрував понад 160 книжок. Був художником-постановником фільмів "Молитва за гетьмана Мазепу" Ю.Іллєнка, "Тарас Бульба" Володимира Бортка, "Поводир" Олеся Саніна. Цикл робіт "Мазепіана" привів художника до Шевченківської премії у 2004 році.

"Художник — це не тільки професія, покликання, це стиль життя. У домі Георгія Якутовича завжди панувала атмосфера мистецтва, взаємоповаги і любові. Вся його родина — чудові, творчо не схожі художники, цікаві особистості, які продовжують справу видатного митця." (з альманаху "Золота книга української еліти", 2001 р.)

Запрошуємо переглянути художню і книжкову виставки, залишити запис у книзі відгуків, і творчий спадок родини Якутовичів неодмінно знайде своє місце у Вашому серці!

День працівника культури в співпраці з клубом "Романтик"

День працівника культури, який відзначається 9 листопада, бібліотека ім. В. А. Симоненка для дітей відзначила напрочуд легко – співпрацею з клубом «Романтик» Централізованої системи дитячо-юнацьких клубів «Щасливе дитинство» Голосіївського району м.Києва, який знаходить за адресою вул. Тарасівська, 36-А. Гурток петриківського розпису веде Калашнікова Регіна Сергіївна. Вихованці гуртка здебільшого є читачами нашої книгозбірні і повсякчас цікавляться книгами і статтями за тематикою свого виду декоративно-прикладного мистецтва, які пропонують бібліотекарі. Також бібліотека повсякчас відрита для проведення виставок творчості гуртківців і спільних заходів з клубом.

Адже достеменно відомо, що ми робимо одну справу – виховуємо молоде покоління українців, свідомих своєї приналежності до української культури!

Петриківські диво-квіти
На картині і тарелі,
на сорочці й рушнику —
всюди квіти ці веселі,
ми між них — як в квітнику.

Петриківські диво-квіти —
кольорів дзвінкий розмай;
квіти кажуть всьому світу:
«Україна — справді рай».

У тих квітах — наша мова,
наші ріки і поля...
Петриківка світанкова
кожне серце звеселя.

І ясніше сонце світить,
й знов зозуля нам кує...
Світ по цих прекрасних квітах
Україну впізнає.

Наталка Поклад


четвер, 9 листопада 2017 р.

Концерт ансамлю бандуристів "Мальви"


8 листопада до Дня української писемності та мови в бібліотеці відбувся концерт учнів Київської дитячої музичної школи № 3 імені В. С. Косенка -- ансамблю бандуристів "Мальви" ( викладач -- Ніна Петрівна Волинська). 


Як відомо, заклад щойно відзначив 80-річчя з дня заснування. Програму концерту в бібліотеці склали виступи наймолодших учасників колективу Куць Івана та Олени та виступ ансамблю у складі: Журба Христина, Чигринець Ірина. Волинська Галина, Даценко Роман.  Припала до душі слухачів "Тополина земля" на слова М. Сингаївського, музику А.Філіпенка з репертуару незабутньої Раїси Кириченко, яка по праву віднесена до золотого фонду української естради:

В полі тополя, в полі висока,
Схожа на неї доля моя.
З цвіту весняного, краю коханого |
З роду до роду вчарована я. |
З цвіту весняного, краю коханого |
З роду вчарована я. | (2)

Сонцем налиті серце і колос,
Тут, наче в пісні, виросла я.
З поля зернистого, з лугу барвистого, |
Щедра красою Вкраїна моя. |
З поля зернистого, з лугу барвистого, |
Щедра Вкраїна моя. | (2)

Краю мій рідний, краю співучий,
Я – твоя гілка, доня твоя.
З колоса житнього, з неба блакитного |
Вишита зорями вірність моя. |
З колоса житнього, з неба блакитного |
Вишита вірність моя. | (2)

Бібліотека запрошує юні таланти проводити свої концерти і пропонує книги з музичного мистецтва і ноти, в тому числі для голосу з бандурою.

середа, 8 листопада 2017 р.

Однією мовою з шестикласниками. Зустріч з Марією Морозенко

7 листопада Марія Морозенко зустрічалась з учнями 6-А класу спеціалізованої школи №92 ім. Івана Франка. Повсякчас непосидючі і галасливі діти слухали  письменницю як мишки, бо дуже ж цікаво. Справа в тому, що багато проблем підліткового віку прописані в книгах письменниці: пригодницько-історичній "Іван Сірко. Великий характерник, славетний кошовий", збірці оповідей про собак "Найвірніші" і повісті про шкільне життя "Я закохалась". 

Велике щастя для бібліотекаря, коли читачі просять зустрічі з автором. Велике щастя, коли автор відгукується і легко прямує до свого читача, і захоплює всю його увагу і уяву. І тоді діти читають більше. А ще висловлюють свої читацькі враження, наприклад, в художній формі, як це зробила Анастасія Завірюха.

Дякуємо пані Марії  Морозенко за постійну готовність спілкуватися зі своєю читацькою аудиторією і натхнення для читачів і бібліотекарів!

Запрошуємо до бібліотеки також дошкільнят і молодших школярів познайомитись з прозою і поезією Марії Морозенко з книг і нових чисел періодики.
***************************************************
Зустріч відбулась в рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям!", який відкритий для письменників і поетів, редакторів, істориків та краєзнавців, яких запрошуємо до нашої бібліотеки на живу розмову про книгу. Долучайтесь!

субота, 4 листопада 2017 р.

Зустріч з Надією Метзгер і її двома романами

27 жовтня Надія Метзгер презентувала роман «Укулеле» учням 6 класу медичної гімназії №33. Говорили про непрості речі: торгівлю людьми, наркобізнес, секти, міжетнічні конфлікти, заздрість, вірність, дружбу в різних життєвих обставинах підліткового віку; дізнавались про реальних героїв книги, про подорожі в Індію, мрії і матеріалізації бажань. Учні питали про німецькі школи і чим вони різняться від українських, бібліотекарі запитували про бібліотеки біля озера Боденського. Приємна співрозмовниця, пані Надія поділилась доброю новиною про ймовірну екранізацію книги. Від усієї душі щиро зичимо швидкого здійснення задуманого. Запрошуємо читати дві книги роману "Укулеле" і роман для дорослих "Вершини зустрічають сонце першими" в нашій бібліотеці на Антоновича, 25!

В мережі facebook пані Надія написала: "Щиро дякую працівникам бібліотеки ім. В. Симоненка за організацію презентації, за цікавлення моїми творами. Особлива подяка школярам за живу дискусію, за запитання, за подарунки і тепло ваших сердець."


Зустріч з Надією Метзгер відбулась в рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям!"  за ініціативи Люсьєни Шум. Вчергове фонд нашої бібліотеки поповнився новими книгами від благодійного фонду "Бібліотечна країна". Висловлюємо велику читацьку подяку за новинки!

Крилате відлуння Тетяни Винник в бібліотеці на Антоновича, 25

 26 жовтня письменниця і журналістка Тетяна Винник зустрічалась з учнями 2-го класу спеціалізованої школи ім. Т. Г. Шевченка №112 з поглибленим вивченням іноземних мов. Читали захоплюючу повість «Відлуння нашої хати». В ній розповідається про дівчинку Даринку, якій було сумно самій, тому вона дуже хотіла братика. Допомагали головному герою Талалайку шукати синоніми і розмовляти приказками. Знайомились з новим числом журналу "Крилаті", де так приємно читати вже відомих і знайомитись з новими авторами, які пишуть для дітей, виконувати завдання і готуватись до... Миколая і Різдва. Обговорювали мультиплікаційний фільм, створений за казкою Тетяни Винник і спілкувалися. А ще влаштували автограф-сесію і засипали гостю питаннями. 

Для довідки. Тетяна Винник співпрацює із благодійним проектом "З любов"ю до дітей" (на казки Тетяна зроблені мультфільми для дітей). Є однією з організаторів фестивалю для дітей-сиріт та дітей зі складними життєвими обставинами "Теплі долоні", організувала Благодійну акцію "Теплі долоні" – зібрання бібліотечок для шкіл у зоні АТО та курує ініціативну групу літературно-мистецького фестивалю "Територія Гоголівка. Перезавантаження" та інші культурно-просвітницькі акції.

Поза сумнівом, можливо окрилено читати, коли залюблює в книгу і літературу така людина, як письменниця і редакторка пригодницького журналу для дітей Тетяна Винник. Національна спілка письменників України в особі Тетяни має потужну рушійну силу для поширення читацької зацікавленості сучасною українською літературою.
***************************************************
Зустріч відбулась в рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям!", який відкритий для письменників і поетів, редакторів, істориків та краєзнавців, яких запрошуємо до нашої бібліотеки спілкуватись зі своєю читацькою аудиторію. Долучайтесь!

Літстудія Марії Морозенко в бібліотеці

25 жовтня в бібліотеці працювала літературна студія Марії Морозенко. Учні 6-8 класів спеціалізованої школи з поглибленим вивченням української мови та літератури №87 ім. О. П. Довженка, які відвідують літературний гурток, мали щасливу нагоду попрацювати з сучасною майстринею слова, яка не тільки успішно пише, друкує і має відгук від читацької аудиторії, а й гуртує дорослих авторів, головуючи в Творчому об'єднанні дитячих письменників Національної спілки письменників України. Допомагала Марії Морозенко юна поетеса Анастасія Алєксєєва. Після студії обговорювали з бібліотекарями модні і проблемні напрямки сучасної літератури для молоді. Є про що поговорити, автори,  критики, читачі, долучайтесь!




Зустріч з Оксаною Хлоп'ячою

25 жовтня в бібліотеці відбулась зустріч з Оксаною Хлоп'ячою і її мамою Галиною Петрівною, які з перших хвилин полонили увагу учнів 2-го класу навчально-виховного комплексу "Славута". Читали, сміялись, міркували про "Вірші хлоп'ячі та дівчачі", наприклад, про такий:

Їжачок
Все, що в лісі я знайшов,
Те й на голки наколов:
Тут і яблука, й грибочки,
Для гербарію листочки,
Зі щоденника сторінка,
І на ній якась оцінка...
Десять то? Чи одиниця?
Та яка мені різниця?!
Я вам так скажу, малята:
— В лісі любите гуляти?
На екскурсії ходити?
Вас попрошу: не смітити!
«Не смітити у травичку!»
Написав таку табличку
І повісив на сучок.
Знизу підпис: «Їжачок!»

                               Оксана Хлоп'яча


Безумовним фаворитом зустрічі став "Котячий словничок", докладніше про який читати тут
Як почулося бібліотекарям з-за стелажів: "Котячо-хлоп'яча зустріч вдалася!"))
****************************************************
Зустріч відбулась в рамках бібліотечного проекту "Українські письменники - дітям!", який відкритий для письменників і поетів, редакторів, істориків та краєзнавців, яких запрошуємо до нашої бібліотеки спілкуватись зі своєю читацькою аудиторію. Долучайтесь!

середа, 1 листопада 2017 р.

Про Михайлівський Золотоверхий монастир і Революцію Гідності

25 жовтня з учнями 1-А і 4-Б класів навчально-виховного комплексу "Славута" спілкувався кандидат богословських наук диякон Михайло Омельян, викладач Київської православної богословської академії і написав про зустріч на своїй сторінці в мережі facebook:

"Якби не було Михайлівського Золотоверхого монастиря, то всі б люди загинули" – сказала дівчинка з першого класу... 

...На прохання керівництва розповів про свято Покрови Божої Матері й порівняв події 910-го року у м. Константинополі з подіями в Україні під час Революції Гідності. Також, коротко розповівши про історію Михайлівського монастиря й про те, як монахи та священнослужителі приютили людей, поставив діткам запитання: "Що б було, якби не було Михайлівського монастиря?"
Ось відповіді діток:
1. "Якби не було Михайлівського Золотоверхого монастиря, то всі б люди загинули".
2. "Не було б людям де жити і вони б обідніли".
3. "Там людей кормили, а якщо б не було їжі, то люди би швидко померли".
4. "На той час було дуже холодно і монастир зігрів людей від холоду".
5. "Люди б не мали де молитися".
6. "Якби не було Михайлівського монастиря, то нас би взагалі не було".
7."Тоді б завоювали нашу державу".
8."Тоді б пропала віра в Бога".
На завершення уроку найактивнішій учасниці уроку подарував молитовник та всіх діток запросив на екскурсію монастирем."

Про історію Києва, про людей, про силу віри дізнавайтесь більше на таких уроках духовності в бібліотеці! Слідкуйте за анонсами, і до наступної зустрічі!

Попередні зустрічі з отцем Михайлом і його студентами: