пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

Про Чорнобиль – дітям. Дмитро Бєляєв

Розказати дітям про Чорнобильську трагедію –  вибух, ймовірні причини і сьогоднішні масштаби наслідків –  вміє журналіст і письменник Дмитро Бєляєв. 27 квітня учні 2-го класу спеціалізованої школи №44 розмірковували про фізику і космос, закони Ньютона, про велику каструлю з кришкою, з якою можна порівняти конструкцію атомного реактору, про вибух, про події, про людей, про книги... Зокрема, про книгу А. Дятлова "Чорнобыль. Как это было".

В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники  дітям!" фонд нашої бібліотеки поповнився подарунком Дмитра Бєляєва – двосторонньою книгою "Великий вибух" і "Стрижень", відеопрезентація якої доступна на youtube.com. Також автор нещодавно  презентував книгу в ЦРБ ім. М.О.Некрасова, де також можна її прочитати. Читайте українське, майте власну думку і завжди дослухайтесь  до альтернативних суджень!

"Прилетіла пташечка" Оксани Кротюк

26 квітня до Всесвітнього дня книги і авторського права до бібліотеки "Прилетіла пташечка" -- нова книга Оксани Кротюк, яка вийшла друком у видавництві "Апріорі". Про писанки, пташечки, дерево життя пані Оксана розмовляла з учнями 3-го класу навчально-виховного комплексу "Славута" рухливо і творчо. В презентації брала участь чарівна торбинка, з якої випурхували пташечки у вигляді різних виробів народного мистецтва (свищики і окарини, керамічний розпис, дерев'яні іграшки ін.) Говорили про українські традиції і речі, які є ознакою приналежності саме до української культури. Як ці речі впізнавати, де взяти, як користуватися, як зробити власноруч? В цьому допоможе нова книжечка "Прилетіла пташечка", в якій подані традиційні свята народного календаря з творчими забавами. 





В анотації до книги читаємо:
"Ця книжка відкриє перед вами красу і шляхетність нашого народу. Бо у народному календарі, який формувався віками, не було нічого випадкового. Як і немає жодної випадковості чи зайвини в народних традиціях. Недаремно вони пережили віки. Прочитавши книжку, дитина знатиме весняні народні свята, ігри й забави та навчиться робити чимало мистецьких речей. У світі тисячі народів. А відрізняються вони мовою, культурою і традиціями. Тим і цікаві один одному"

Почитати книгу можна в нашій бібліотеці, а придбати собі у видавництві  І від слів перейти до справи, як зробила Оксана Кротюк, запропонувавши дітям майстер-клас з виготовлення паперової пташечки-підвіска. Подивіться, як це відбувалось. І спробуйте самі!
*************************************
Проект "Українські письменники -- дітям!" в бібліотеці триває, і ми відкрити для зустрічей з новими авторами, які люблять спілкуватись зі своєю читацькою аудиторією Ласкаво просимо!

понеділок, 24 квітня 2017 р.

Читання в ботсаду під магноліями

Бібліотекар може зацікавити книгою будь-де. Сонячного дня найпопулярнішим місцем відпочинку жителів нашого мікрорайону є ботанічний сад імені академіка О. В. Фоміна botanicus.kiev.ua, де почали квітнути магнолії. Тому прогулянки пропонуємо поєднати з читанням книг про первоцвіти і динозаврів і переглядом періодики для дітей.


МАГНОЛІЯ 

Зацвіла красуня магнолія
 у розкішнім пишнім маю,
 Як новонароджене дитя,
 вдивляється на білий світ,

Свою чарівну пелюстку
 відкрила у тихім раю,
 І від А до Я читає книгу
 як весна у росі наливає цвіт.
         М Чайківчанка


Для довідки:
Магнолії – прадавні рослини, що з’явилися на Землі близько 140 мільйонів років тому та стоять у витоків походження квіткових рослин. Перші магнолії росли ще в епоху динозаврів.




Володимиру Рутківському -- 85!

18 квітня в Національному музеї літератури України museumlit.org.ua відзначали ювілей Володимира Григоровича Рутківського. 85-тиріччя письменника прокоментувала Марія Морозенко на своїй сторінці у facebook: "Вчора надзвичайно тепла вийшла розмова про Володимира Рутківського. Он які у нас були чудові гості! Спілкувались, дізнавались таємниці про автора у знаної дослідниці Наталії Марченко, задавали їй багато цікавезних запитань про улюбленого письменника. Дізнались, які саме книжки Володимира Рутківсього запитують найчастіше діти-читачі в бібліотеці імені Василя Симоненка. Переможець Одеського конкурсу "Море талантів" Ілля Харламов (НВК - 39) прочитав сторінки книги "Джури і підводний човен". А головне, ми привітали Володимира Григоровича гуртом. Так-так, і мабуть в Одесі потеплішало від наших світлих побажань. З нами були іще: Людмила Малецька (бібліотека імені В. А Симоненка), педагог Ірина Юріївна, неймовірно шляхетна Людмила Гривачевська та інші... Не всіх й записала, перепрошую. Дякую, Тамара Сидоренко! Вдячна безмежно колективу Національного музею літератури України. З роками наша дружба зміцнюється достойними спільними справами. Щасти усім і погідної весни!"

Фото для колажу частково звідси

Космос і писанки. Великодня майстерня в бібліотеці

Цього року Всесвітній день авіації і космонавтики і Великодня майстерня в бібліотеці перетинались, взаємодоповнювали і перетікали один в одного знаннями про Всесвіт і світобудову. Космічні закони, космічні тіла і архаїчні символи на писанках -- в книжках і журналах, періодиці, на графіці, в поезії і ... на живих яйцях, які розписували восковими олівцями.

В бібліотеці експонується виставка "Писанки, зібрані Ольгою Косач. Сонячна колекція", автором яких є знана писанкарка Ірина Михалєвіч (м. Олександрія), засновниця віртуальної школи писанкарства "РЯСТ". Учні медичної гімназії №33 та НВК "Славута" вивчали писанки саме за майстер-класами майстрині. Слідкувати за творчістю Ірини, зокрема навчитись фарбувати писанки природними фарбниками , можна у блогах:  ukrainianpysanka.tumblr.comdanirra.dreamwidth.org та в мережі facebook

неділя, 23 квітня 2017 р.

9 квітня -- День народження Тамари Коломієць

9 квітня День народження святкувала друг бібліотеки ім. В. А. Симоненка для дітей -- улюблениця читачів усіх поколінь, активна й оптимістична Тамара Коломієць. Привітали іменинницю телефоном і читали її книги. І Вас за нагоди запрошуємо! Дізнатися більше про поетесу можна на ресурсі Весела абетка
ДІДІВ ОБІД

Казку хочете смішну?
Зараз я її почну:
Жив на світі сивий дід.
На плиті варив обід.
На кривий ослін сідав.
Що зварив, усе з’їдав.
Горщик мив і миску мив.
На плиті обід варив,
На кривий ослін сідав,
Що зварив, усе з’їдав.
Горщик мив і миску мив.
На плиті обід варив…
……………………………………
Ой і хитра казка ця,
Бо не видно їй кінця.
Доки дід на світі житиме,
То усе обід варитиме.


Тамара Коломієць

Історія одного твору в музеї Лесі Українки

7 квітня в Музеї Лесі Українки відбувся перший вечір на відзначення 140-річчя від дня народження сестри Лесі Українки, її біографа Ольги Косач-Кривинюк, участь. У рамках циклу вечорів «Історія одного твору» звучала оповідь про долю архіву письменниці і роль О. П. Косач-Кривинюк у його збереженні, про історію створення її унікальної книги «Леся Українка. Хронологія життя і творчості» (Нью-Йорк, 1970) та багато сумних життєвих історій в листах і спогадах.

Саме в цей день, 7 квітня, прощалися з Лідією Мищенко Учениця Ольги Косач-Кривинюк, друг Музею, подарувала очільниці музею Лесі Українки вишиту тканину, а сучасні вишивальниці зібрали- змережили-зробили сорочку для пані Ірини Щукіної, щоб продовжувалась пам'ять родини Косачів... Для поціновувачів вишивки детальний майстер-клас по збиранню сорочки підготували колектив майстринь ZETA atelier. Вишивальниці зацікавилися зразками вишивок, які були виконані Ольгою Косач-Кривинюк і Лідію Мищенко в окупованому Києві 1943 р. Ці зразки Л.А.Мищенко подарувала для музейної колекції у 2004 р. Тетяна Серебреннікова розповідала про роботу спільноти вишивальниць над виданням Ольги Косач-Кривинюк “Українські народні узори з Київщини, Полтавщини, Катеринославщини. Випуск І. Вирізування і настилування” (1928), про яке писала раніше, в рамках проекту "Вишивка етнографічна: «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев, 1876». 
«Хронологія» і узори – «єдине, що я зробила в житті путнього», – скромно писала Ольга Косач-Кривинюк.... Але  ця тема поки невичерпна для дослідників і всіх свідомих українців.



















неділя, 16 квітня 2017 р.

Благовіщення у бібліотеці



В п'ятницю, 7 квітня, бібліотекарі презентували книжкову виставку, присвячену Благовіщенню як народному святу, окрасою якої стало мистецьке видання "З Божого саду. Рослини і тварини у Святому Письмі" Андрія Топачевського видавництва "Веселка".


Володимир Матлак, студент 3-го курсу Київської православної богословської академії, розповідав учням 1-Б класу спеціалізованої школи №92 ім. Івана Франка  та постійним користувачам бібліотеки про свято Благовіщення в християнській традиції, запропонував дітям вікторину за своєю оповіддю. Було весело і гамірно, рахували бали за правильні відповіді, працювали командою, отримували подарунки і спілкувались.

Говорили про благодійні проекти на  www.cerkva.info та  eleos.com.ua, зокрема про Teen Club для підлітків з зони АТО і усіх бажаючих знайти нових друзів

ІІ Форум молодих бібліотекарів УБА "Бібліотека в тренді"


6-7 квітня 2017 р. відбувся ІІ Форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації «Бібліотека в тренді», який об'єднав молодих бібліотекарів України, а також колег з Польщі, Румунії, Словенії, Хорватії. Завідувачка бібліотекою Тетяна Серебреннікова стала учасником Форуму. Місцем зустрічі в перший день став студентський простір Belka у Науково-технічній бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського, а наступного дня молодих бібліотекарів приймав творчий простір KMArt Space.

Для публічних бібліотек, до яких належить і бібліотека ім. В. А. Симоненка для дітей, цікавою стало обговорення функцій бібліотеки і компетенцій бібліотекаря в постінформаційному суспільстві. Проблеми освіти і кадрові питання; бібліотечні форми роботи, затребувані сучасним користувачем; перспективи розвитку бібліотечного простору; ентузіазм і особистість бібліотекаря -- реалії сьогодення в бібліотечній галузі, обговорення і обмін досвідом в яких вкрай важливий. Тому було цікаво! Тому потрібний Форум!

пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Читання-привітання до ювілею Анатолія Григорука


5 квітня в бібліотеці до Міжнародного  дня дитячої книги гралися та сміялися, читали та писали привітання  учні 2 класу медичної гімназії №33. Чому? Бо почули про конкурс ...

Письменника-ювіляра Анатолія Григорука, якому у березні виповнилось 85 років, ми пропонуємо привітати і вшанувати за допомогою навіть однієї книги з книжкових полиць нашої бібліотеки. Це може бути збірка "Волелюбний вітер"  видавництва "Грані-Т" (2008) чи повість-казка  "Праправнук барона Мюнхгаузена" видавництва "Гамазин" (2008). Або  "Хрестоматія для дошкільнят 5-7 років" видавництва "Школа" (2000). В останній книжці  і проза, і поезія, і переклади письменника-ювіляра. Легко та приємно читати та обговорювати.

Так, почали читати "Хочеш бути щасливим, не будь лінивим", і посипались коментарі і почалась палка дискусія про приповідки та прислів'я, які зустрілись в тексті, про кількість лінивих дітей у класі, про те, як кожен може побороти свою лінь і наблизитись до мети.

Читали пісеньки народів різних країн і з'ясували, що Анатолій Іванович переклав-переспівав для діточок пісеньки-потішки з азербайджанської, білоруської, вірменської, грузинської, естонської, казахської, киргизької, латиської, литовської, молдавської, російської, туркменської, узбецької та французської мов.

Наприклад,
Грузинська
Кому що
Грубці – поліно,
Коникам – сіно,
Ягничкам –травичка,
Баклазі – водичка,
А дітям маленьким – цукерочок жменька.


Російська
Березонька
У полі березонька стояла.
У полі у чистому стояла.
Нікому березу заламати
Та нікому білу заламати.
Піду я у поле погуляю,
Березоньку білу заламаю,
Я зітну з берези три пруточки
Та й зроблю аж три гучні гудочки.


Таджицька
Під полощиком
Дощику-полощику
Припускай!
Мої довгі кісоньки
Розплітай!
А я під полощиком
Підросту,
Свої довгі кісоньки
Заплету.


Прочитати більше віршів і оповідань, дізнатися більше про письменника та його книги запрошує Весела абетка, Оксана Кротюк в "Літературній Україні" №12, 23 березня 2017р. і наш абонемент!))