пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

КНИЖКОВИЙ ДІМ - ВІДКРИТИЙ ВСІМ!



Свою енергію направляйте у знання та креатив, вивчайте нове та розкривайте свій творчий потенціал. Для цього у нашій бібліотеці є всі потрібні книги та комфортні умови. Коли, як не сьогодні: створювати, накопичувати, оновлювати, шукати шляхи реалізації та діяти.
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Для нас - це професійне свято, а для вас, користувачів бібліотеки - це свято книги, свято установи, яке дарує читачеві можливість збільшувати свої знання,
читати різноманітну літературу, заощаджувати на книгах, брати участь у різноманітних цікавих
заходах.
Та для всіх нас - це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, мови, науки і культури.

Тож вітаємо вас та бажаємо нескінченної захопленості у книжковому світі добрих повістей і сказань! Бажаємо, щоб у вашому житті відбувалось стільки ж цікавих, веселих, романтичних і радісних подій, скільки їх відбувається у всіх щасливих романах і казках на полицях нашої бібліотеки!
Дякуємо, що обрали нас!
















УКРАЇНЦІ: ІСТОРІЯ НЕСКОРЕНИХ!

1 жовтня у християнське свято Покрови
Пресвятої Богородиці українці будуть святкувати День захисників і захисниць України та День
козацтва. Раніше ці свята відзначали 14 жовтня, але згідно з реформою церковного календаря, дата змінилась.
Поєднання цих святкувань - це символічний, непорушний звʼязок багатьох поколінь захисників та захисниць від славетної козацької доби до сучасності. Адже за багатовікову історію українського народу не
один раз його сини та дочки ставали на захист рідної землі. Нині сотні тисяч нащадків козаків продовжують розвивати кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні.
3 давніх-давен Богородиця була
покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалась Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Козацтво зіграло важливу роль в утворенні української державності та національної ідеї в суспільстві.
І нині українська армія береже бойові традиції предків. Так, гасло "Слава Україні! - Героям слава!" стало офіційним вітанням українського війська.

День захисників і захисниць України ми відзначаємо як символ нерозривного звʼязку всіх поколінь захисників України, як памʼять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на територіях України йде запекла боротьба за її незалежність і суверенітет.
До цих знаменних дат у нашій бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Українці: історія нескорених».






Дякуємо Захисникам та Захисницям України за відвагу, мужність та за кожен новий день! Ви - щит і міць нашої країни.
Світла памʼять та Слава Героям, які полягли у боротьбі за вільну, незалежну, нескорену Україну в російсько-українській війні!

Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом!

вівторок, 26 вересня 2023 р.

УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ - ЖИТИ, ТВОРИТИ, ЦВІСТИ!


Життя переможе смерть, Україна - загарбника, а література та мистецтво - війну! Наша зброя - слово, пісня, музика.
Україна не просто вистоїть, вона переможе. Вона безсмертна тому, що ніколи не вичерпається людський голос і тому, що за своїм характером, душею український народ творчий та здатний до підтримки, співчуття, непохитності. Обовʼязок творців - доносити це, допомагаючи людям вистояти, зміцнюючи людські серця та роблячи акцент на мужності, честі, надії, світлих почуттях, гордості, самовідданісті - на всьому тому, що утворює славу одвічну.
25 вересня у нашій бібліотеці відбувся поетично - мистецький захід «Українському народу - жити, творити, цвісти!» Захід було організовано для осіб з інвалідністю із Відділення денного перебування з елементами соціально - трудової реабілітації «Трамплін» за участю репера Міха (Marvin Heemeyer), поетеси Поліна Лучко та юних талановитих акторів театру «Зарево», який очолює авторка: Надії Романченко, Марії Клевчук,Ніколь Шундик, Арʼяни Паранюк, Дарʼї Римар, Поліни Глущенко, Єви Перепльотової, Ярини Стародуб, Софії Опанасенко.




У своїй творчості Поліна Лучко акумулює свій біль від війни у римованих рядках, які вже можна називати Поезією Вільних - воєнною лірикою українства 21-го століття.
Раз-по-раз на сцені юні таланти виконували танці та декламували вірші Поліни Лучко. Щиро, від усього серця зізнавались рідній Україні у відданій любові.

Багатоголосим відгомоном полинули у височінь пісні репера Міха із сильними та правдивими текстами, які разом із автором співали усі присутні. Життєдайний гумор автора-виконавця, його сучасна українська пісня та влучне слово зарядили присутніх позитивними емоціями та підняли бойовий дух.
А закінчив творчий вечір флеш-моб «Молодь України».
Захід пройшов цікаво, насичено та ще раз довів: ми не лише сильна, а й талановита нація! І в нашій країні ростуть діти, які всім серцем люблять Україну.

Тож ми продовжуємо тримати культурний фронт, а в бік Перемоги нас спрямовує мистецтво!





четвер, 21 вересня 2023 р.

МИРУ В УКРАЇНІ БУТИ!


Щороку за ініціативи ООН, 21 вересня святкується Міжнародний день миру.
Асамблея заявила, що День миру відзначається, як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. У якості емблеми до Міжнародного дня миру використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
На жаль, сьогоднішній День миру Україна проживає у війні та здригнулась від вранішнього масованого ракетного удару. Для когось мирне життя- це буденність, для українців-це мрія та боротьба за право жити у власній державі, спілкуватись рідною мовою, популяризувати культуру. Сьогодні для України мир - це побороти ворога, відновити кордони країни, жити на рідній землі. Слова Ліни Костенко «Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишемо кровʼю на своїй землі…» відповідають сьогоденню.

Наша бібліотека продовжує тримати літературно-творчий фронт та презентує книжково-ілюстративну виставку «Миру в Україні бути!», оформлену паперовими голубами миру, на крилах яких кожен охочий може написати свої побажання для України.




Тож нехай побажання, написані дитячими руками та гарячими серцями якнайшвидше здійснюються! Перемоги та мирного неба над нашою рідною Україною! Можливості спокійно вчитись, читати, творити і втілювати в життя свої мрії!


пʼятниця, 15 вересня 2023 р.

НАРОД, ЯКИЙ ПРОВОДИТЬ КНИЖКОВІ ФЕСТИФАЛІ ПІД ЧАС ВІЙНИ, НЕМОЖЛИВО ПЕРЕМОГТИ!

Грандіозна книжкова подія 2023 року- Kyivbookfest закінчився, але приємний післясмак, відчуття гордості за Україну та переконання того, що все, що утверджує життя - протистоїть війні, залишилось. Саме тому, навіть у складні часи література та мистецтво не завмирає. Культурний фронт працює над тим, аби підтримувати Україну у світовому інфополі та розвивати українців.
Колектив нашої бібліотеки відвідав книжковий фестиваль, де відбувались лекції, книжкові презентації новинок, зустрічі,знайомства з письменниками та гаслом якого стали слова «Книга - це зброя».


Книга - це зброя, яка змінює держави, людей, навколишній світ. Книга- це зброя, яка дозволяє виборювати правду на культурно-інформаційному фронті. Це зброя, яка захистить нашу реальність від насадження міфів і формування псевдо історії.
Та війна продовжується, кожного дня забираючи з собою українців, серед яких письменники, поети, перекладачі, журналісти…
Українських митців, які загинули від рук рашистів вже охрестили новим «розстріляним відродженням», по аналогії із цілою плеядою талановитих українців 20-30 років XX сторіччя, що були знищені сталінськими репресіями. Вони могли б створити ще безліч романів та повістей, пронизливих та щемких віршів, дитячих казок та оповідок. Але, як і сто років тому, російські окупанти вбивають цвіт нашої нації. Втім, їхній творчий доробок росіянам не знищити, а кожен твір загиблого письменника та поета перетворюється на документальне свідчення про війну.
На фестивалі вшановували памʼять письменників та поетів, яких вбила війна 2014-2023р. Хочемо згадати їх світлою памʼяттю і ми…

Гліб Бабіч… Військовослужбовець, український поет, ветеран, керівник волонтерської ініціативи «Res_Publica. Брати по зброї», автор низки пісень, музику до яких створювали професійні композитори та він особисто. Відомим Гліба Бабіча зробили тексти пісень для гурту Kozak System. Пісня на його слова «Подай зброю» стала неофіційним гімном 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади:
«А нас не зламати! І навіть не вбити,
Тому що відродяться з попелу квіти!
Побачиш, утримавши небо у серці,
Додому прийдуть Едельвейси!
Хто ближче до неба, той ближче до Бога,
Із вільними поруч іде перемога!
Нам доля - над іншими небо тримати -
Працюємо, брате!».


Ігор Мисяк… поет, прозаїк, доброволець, автор книжки «Завод».


Юрій Руф… Поет, видавець, сценарист, засновник концептуального літературного проєкту «Дух Нації», що став впливовим у правому націоналістичному середовищі.


Ірина Цвіла… Вчитель, громадська активістка, фотохудожниця, солдат батальйону «Січ».


Володимир Вакуленко… У творчому доробку Володимира Вакуленка 13 книжок. Багато дитячих («Сонечкова сім'я» - збірка віршиків і казочок, «Татусева книга» - легкі й грайливі вірші, написані Володимиром для сина, казка «Король вірусів Ковід»).
Але є й для дорослих: "Монограмота", "Ви… не", "Ми, Провінція!". «Інфаркт для ґурманів. Щоденник вар’ята». «Щоденник…» приніс письменнику Міжнародну премію ім. Олеся Ульяненка, якою відзначають найкращого письменника-нонконформіста. Також був лауреатом всеукраїнського конкурсу ім. Леся Мартовича, міжнародного конкурсу «Коронація слова», а до 20-річчя Незалежності був нагороджений «Срібним тризубом» України за літературні досягнення.
Письменника викрали та застрелили через його проукраїнську позицію.


Вікторія Амеліна… Українська письменниця, членкиня Українського ПЕН та документаторка воєнних злочинів в організації Truth Hounds.
Після 24 лютого 2022 почала писати пронизливі вірші:
«Повітряна тривога по всій країні,
Так, наче щоразу ведуть на розстріл
Усіх,
А цілять лише в одного,
Переважно в того, хто скраю.
Сьогодні не ти, відбій»…


Борис Гуменюк… Український поет, прозаїк, військовий. Автор проекту «Українські книги — українським тюрмам», Координатор проекту «Інша література».

На жаль, це далеко не повний
перелік поетів та письменників, які загинули через російське вторгнення.
Початківці і досвідчені, молоді й поважного віку...
Зберігаємо памʼять про них і віримо, що на їхньому творчому доробку розквітне нове покоління українських літераторів та митців!