субота, 20 січня 2024 р.

ІРИНА ВЛАСЕНКО: КНИЖКОВІ ПОДАРУНКИ ВІД АВТОРА.

Чудовим зимовим подарунком для нашої бібліотеки в рамках проєкту "Українські письменники - дітям" стали книги ІРИНИ ВЛАСЕНКО - української письменниці, неодноразової дипломантки «Коронації слова», лауреатки Державної премії ім. М. В. Гоголя, переможниці шостого Всеукраїнського конкурсу ім. Григора Тютюнника.
У творчому доробку письменниці романи, книги у жанрі белетризованої біографії, оповідання у колективних збірках та журнальних виданнях.

Так, у 2009 році сучасний міський роман «Синдром зародка», який піднімає гострі соціально-психологічні проблеми сучасності, зокрема абортів і покинутих дітей, потрапив у фінал конкурсу "Євроформат-2009".

У 2017 році рукопис роману «Чужі скарби» отримав Спеціальну відзнаку за розкриття суспільної проблеми від Київського університету імені Б.Грінченка на «Коронації слова». Питання пошуку української ідентичності, якому присвячено більшу частину оповіді, стало темою наукового дослідження у колективній монографії кафедри української літератури та кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.

У 2020 році у видавництві «Кондор вийшов роман «Квітка з Манхеттена», присвячений американський співачці з українським корінням Квітці Цісик.

У 2020 році видавництвом «Фоліо» була започаткована серія "Мистецькі біографії". Це белетризовані біографії відомих українських митців, спроба художньо переосмислити життя відомих особистостей. У своїх книгах Ірина Власенко використовує документальні свідчення сучасників і дослідників, вказує джерела інформації, в діалогах використовує реальні зафіксовані письмові фрази відомих людей. Тому біографії виходять максимально наближеними до реальності. В серії "Мистецькі біографії" вже написано 5 книжок: «Квітка», «Саша», «Утікач Тодось», «Симон»( про шанованого нашою бібліотекою Василя Симоненка) і «Хвиля».

В 2023 році за роман "Глибокі ріки течуть нечутно" письменниця отримала диплом переможця шостого Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Григора Тютюнника у номінації "Проза".

Тож, колектив нашої бібліотеки та її користувачі висловлюють щиру дяку пані Ірині за тепле серце та якісне поповнення нашого книжкового фонду. Подібна увага до бібліотеки радує та надихає на нові звершення. Впевнені, вдячні шанувальники книги отримають справжнє свято спілкування з книжковими новинками -
неперевершеним таїнством пізнання
нового, цікавого та корисного.
Від усієї душі зичимо Ірині Власенко натхнення та звершення усіх творчих планів заради світлого майбутнього України!

Тримаємо книжкові сили України разом!
Запрошуємо бажаючих на книжкові новинки!

 

В ЄДНАННІ СИЛА І МІЦЬ ДЕРЖАВИ!

День соборності України ми відзначатимемо зовсім скоро - 22 січня. До цієї знаменної дати у нашій бібліотеці представлено тематичну книжкову поличку «В єднанні сила і міць держави!».
Цим святом вшановуємо проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року. Також цього дня згадуємо підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР. Ці події є надзвичайно важливими в історії Української революції 1917-1921 років і загалом історії України ХХ століття.
IV Універсал Української Центральної Ради став логічним етапом складного розвитку українського визвольного руху доби революції.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань.
Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі захоплені території. В сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі.

Тож Соборність передбачає не лише памʼять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу задля незалежної і соборної України.
Єднаймося! Працюємо задля Перемоги! Ми сильні, коли обʼєднані!

понеділок, 15 січня 2024 р.

"НЕСКОРЕНИЙ ПроRock. ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО"

12 січня у приміщенні київського театру «Сузірʼя» відбувся концерт - презентація альбому «Нескорений ПроRock.Василь Симоненко», створений за ініціативи Громадської Спілки «Музичний Батальйон» у співпраці з українськими музикантами.
«Музичний Батальйон» обʼєднує українських професійних музикантів, поетів та митців, які своїми піснями та
полум'яним словом з 2014 року
підтримують бійців Збройних сил України та добровольчих батальйонів.
Водночас із цим Музбат ширить сучасну українську культуру та пісню серед молоді. Обʼєднання також сприяє видавництву з доброчинною
метою аудіо CD-збірок, друкованих музичних збірок та великих співаників як автентичного українського фольклору, так і якісної сучасної естрадної української пісні.

Ведучі концерту - заслужений артист, молодший лейтинант Дмитро Лінартович, письменниця й радіожурналістка Олена Гусейнова, відомі та молоді виконавці вшанували пам’ять українського поета - шестидесятника В. Симоненка у віршах та піснях та презентували альбом «Нескорений ПроRock. Василь Симоненко». Зараз як ніколи важливо підсилювати і укріплювати внутрішні опори. Творчість Василя Симоненка - це і є справжня українська культура, це і є мистецький та ідеологічний код, який сьогодні дає нам сили бути незламними та доводить те, що ми сильні, світлі, непереможні.

"Нескорений ПроRock" - це серія альбомів пісень на вірші видатних українських поетів, таких як Василь Стус, Тарас Шевченко, Олена Теліга, Василь Симоненко. Щоразу провідні українські музиканти створюють цілісний повноформатний альбом на вірші окремого знакового поета.

Нашій бібліотеці ім. В.Симоненка було приємно розділити з присутніми презентаційну подію, а також ми раді були внести свій невеличкий вклад до збору коштів на дрони.

Дякуємо Музичний Батальйон, Irina Butko за цінні дарунки бібліотеці - листівки, календарі, конверти, марки (тираж випуску лімітований) із зображенням Великого Поета - Василя Симоненка. Шануємо, популяризуємо та зберігаємо свідчення української історії та культури!
Прослухати пісні з альбому «Нескорений ПроRock. Василь Симоненко» можна на YouTube каналі «Музичного Батальйону» за посиланням:


Гартуємо дух, зцілюємо душі та вплітаємо творчість поетів-класиків у канву сучасного аудіопростору разом!

пʼятниця, 12 січня 2024 р.

КРІЗЬ ВСІ ЧАСИ ДО СИМОНЕНКА!

10 січня 2024р. у нашій бібліотеці відбулась творча зустріч до Дня народження В.А. Симоненка - «Крізь всі часи до Симоненка», що включала бесіду про увічнення памʼяті поета у мистецтві; відкриття виставки робіт КМКЦ «Трамплін»- «Обличчям до життя»; виступ молодої вокалістки Софії Фефепової та виступ репера Міхи - відомого в Україні своїми авторськими піснями, що також поклав на музику і чимало творів українських поетів, в тому числі твори Василя Симоненка.

Михайло в співавторстві створив гурт «Апокриф», який виконує поезії українських класиків у стилі реп. На заході ми переконались, наскільки органічно поезія лягає на реп у натхненному, самовідданому виконанні Міхи та наскільки сучасно звучать знайомі вірші. Багатоголосним відгомоном полинули у височінь пісні репера, якому підспівували всі присутні. Гості бібліотеки були вдячні Міхі за здобуті навики читання репу та імпровізації.
Представлена виставка робіт вихованців КМКЦ «Трамплін» - «Обличчям до життя» тепер не лише є мистецькою окрасою нашої бібліотеки, а і тішить душу всім відвідувачам своєю палахкотливою барвистістю, чистим промінням людяності, патріотизму, безпосередності. Дякуємо творцям робіт та бажаємо подальшого творчого натхнення!

Образ Василя Симоненка та його твори надихнули до творчості відомих українських митців, художників, графіків, скульпторів, композиторів, виконавців пісень, майстрів сцени та кіно минулого та сучасності.
Образотворча Симоненкіана почалась ще за життя поета, в останні його дні, коли він лежав у лікарні. Тоді відома київська художниця Алла Горська залишила на памʼять недужому підбадьорливий малюнок: «Василь Симоненко- лицар на коні, як Георгій Побідоносець бореться зі змієм - хворобою, добиваючи її списом».

Образ Василя Симоненка та його поетичні рядки надихнули багатьох художників: Василя Касіяна, Івана Гайдука, Василя Жура, Василя Лапушкіна, Володимира Мірошниченко, Валентина
Кузьменко, Олег Шупляк.

У 2008р Національний Банк України увів в обіг памʼятну монету номіналом 2 грн, присвячену поету. Над її створенням працювали художники Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки, скульптор Святослав Іваненко.

Багато поезій Василя Симоненка стали основою створення пісень. Завдяки
черкаському композитору Анатолію Пашкевичу вірш «Лебеді материнства» було перетворено на пісню «Виростеш ти, сину». Вона по праву стоїть в одному ряду з найвизначнішими українськими музичними творами 20 століття. Цей твір - заповіт справжньому українцю, що набув водночас національного характеру та загальнолюдського значення. На відміну від більшості своїх творів, композитор нічого не міняв і не виправляв у первинному тексті автора. Високу поезію, вдало вплетену в музику, народ одразу прийняв за свою.
До речі, 8 січня народився Симоненко і помер композитор Анатолій Пашкевич в 2005 році.

Серед відомих виконавців пісень на слова поезій Василя Симоненка - ВІА
«Смерічка», Юрій Гуляєв, Назарій Яремчук, сестри Тельнюк, «Пікардійська терція».

Гурт «Біла вежа» теж створив пісню на слова вірша «Лебеді Материнства», що став символом усіх матерів, що опікуються та турбуються за долю своїх дітей. Наприкінці 2014 року музиканти отримали дозвіл на використання твору класика української літератури від онучки поета - Мирослави Симоненко.

Рок-група «Kozak System» знайшла натхнення у поезії Симоненка.
Музиканти перетворили вірш «Ну скажи, хіба не фантастично» на пісню, додавши лірику друга та колеги Kozak System- Олександра Положинського.

Черкаський гурт «Сонце в кишені» створив пісню «Є тисячі доріг» на основі вірша українського поета та журналіста Симоненка.

Артем Пивоваров у 2023р. випустив новий кліп. Основою для пісні став чуттєвий вірш автора «Ти знаєш, що ти людина». В ньому Симоненко розмірковує про швидкоплинність життя, протягом якого варто встигнути кохати і робити добро для інших. Зйомки кліпу пісні відбувались у Португалії та Австрії.
Головний герой відео перебуває у єднанні з природою, яка є вічною на відміну від людини. Відео доводить, що людина є неповторною частиною світобудови. Але перебування її на цій землі нетривале...

Співачка Джамала виконала пісню «Сину» на слова В.Симоненка у фіналі нацвідбору на Євробаченні - 2023.

Образу Симоненка, його життю та творчості присвячені вистави та фільми, памятники, календарі, медалі, виставки. Його ім’я носять вулиці та сквери, школи, бібліотеки, літературно-мистецькі клуби.

Тож ми на нашому заході «Крізь всі часи до Симоненка» вдало обʼєднали велетів Поезії, Музики, Пісні, Живопису та Творчості!
Шануємо, примножуємо славу української землі та людей!
Вічна Слава тобі, Симоненко!

вівторок, 9 січня 2024 р.

Найяскравіші вислови Василя Симоненка.

Найяскравіші вислови Василя Симоненка.
До 89 - річниці від дня народження поета.

Творчість Симоненка актуальна як ніколи. Про що б ми не говорили: про українську національну ідею, про патріотизм, любов до батьківщини, про загальнолюдські цінності — на всі питання можемо знайти відповідь у його творах…






Є ПРОРОКИ У ВЛАСНІЙ ДЕРЖАВІ... ( До 89-річчя від Дня народження В. Симоненка)

«Можливо, знову загримлять гармати,
І танк зімне пшеницю на лану,
І буде плакать і журитись мати,
Коли сини ітимуть на війну…»

Так, є пророки у власній державі...
З нагоди Дня народження Василя Симоненка у нашій бібліотеці представлено книжкову виставку «На крилах Симоненкового слова…» та проведено літературну годину, на якій діти ознайомились із творчістю поета, його автобіографією, як невідʼємною частиною дисидентського руху України 60-70 років нещодавно минулого століття.




Василь Андрійович Симоненко - український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник народився 8 січня 1935 року у селі Біївці Полтавської області.
Серед наших легендарних шістдесятників Василь Симоненко займає особливе місце - він і совість, і правда тодішньої і сьогоднішньої України. В нашій історії він залишився ще й вічно молодим, бо пішов у засвіти лишень у 28 років.

Талановитий поет став символом правди і незрадливої любові до України. Незважаючи на різні перепони, заборони на друк його творів, слово поета поширювалося між людьми. Ніяка цензура не могла його зупинити. Любов до Батьківщини - наскрізна тема всієї творчості Василя
Симоненка.

Твори Великого Українця потрібно читати й перечитувати, щоб вчитися на власних помилках й не повторювати їх знову і знову. І за будь-яких обставин триматися однієї із багатьох мудрих настанов нашого поетичного і світоглядного Пророка:«Я ХОЧУ БУТИ ПРАВДІ ВІЧНИМ ДРУГОМ І ВОРОГОМ ОДВІЧНИМ ЗЛУ!»
Василю, нехай славиться на віки імʼя твоє! А ми ж будемо і надалі шанувати та примножувати славу землі нашої!