понеділок, 27 травня 2019 р.

Книжковий Арсенал 2019: погляд бібліотекаря

Бібліотечні зустрічі відбувалися на кожному кроці з 23 по 26 травня на найбільшій книжковій події року -- "Книжковому Арсеналі 2019".



Книги, люди, читачі, автори, інтерв'ю і плани на найближче майбутнє української книги і читача.




Разом з колегами з бібліотек ЦРБ ім. М.О. Некрасова, №152 сімейного читання, №15 для дітей  долучились до спілкування з колегами в форматі круглого столу та неформального спілкування; зустрічались з улюбленими авторами, видавництвами, видавцями; запрошували до співпраці і планували заходи в наших бібліотеках, відкритих для людей, які читають книги.




Втішно споглядати величезну чергу біля входу в "Музейний Арсенал", радує те, що наші співвітчизники читають, думають, спілкуються в такій прекрасній книжковій компанії, яка щороку збирає кілька днів поспіль кращих представників книжкової галузі України. Вражали не тільки стенди видавництв і презентації, а також виставки та мистецькі експозиції фестивалю.



Нові книжки та ті, які довго шукаєш, періодичні видання, листівки, сувенірна продукція для читача -- все тут є.

  






Сподіваємось,  вже анонсований "Х Книжковий Арсенал 2020" також не омине бібліотечну спільноту і матиме такий самий шалений успіх і попит у читача друкованої книги.

неділя, 19 травня 2019 р.

Бібліотечні активності в Дні Європи в Києві - столиці чотирьох королев


18 травня бібліотека долучилось до святкування Дня Європи на Дні Європи в Києві- Столиці Чотирьох Королев в рамках Нордична програма на Днях Європи. В нордичному наметі гортали українські та скандинавські книги, дивились різні чи дуже схожі вишиті орнаменти на національних костюмах північних європейських країн. Вивчали, малювали, рухали голкою по полотну, продовжували європейську вишивальну традицію.

Українська та норвезька традиційна вишивка була представлена на сторінках книг, періодики і на світлинах. Виявляється, маємо більше спільного, ніж видається на перший погляд: і біле шиття, і декоративні шви, і вільна гладь... Європейські сталі традиції марковані навіть вишивкою в народному костюмі.


Посол Норвегії Уле Т. Хорпестад поцікавився книгами і бібліотечними активностями з популяризації європейських традицій.






Впродовж тижня в бібліотеці діяла книжкова виставка, присвячена  найбільш яскравим цікавинкам нордичних країн. Крім того, найменшим нашим читачам ми завжди готові запропонувати казки країн світу, зокрема, скандинавські загалом і конкретно шведські, датські, норвезькі.

субота, 18 травня 2019 р.

"Вишиванка - одяг вільних. Максим Рильський"

17 травня в рамках співпраці "бібліотека-музей" завідувач бібліотеки ім. В. А. Симоненка для дітей Тетяна Серебреннікова разом з читачкою бібліотеки, молодшим науковим співробітником Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидатом історичних наук Мариною Олійник продовжили тему "Вишиванка - одяг вільних" в Музей Максима Рильського

Марина Олійник представила виступ-презентацію «Український одяг в місті за часи Максима Рильського». Вивчаючи повсякденного життя середини ХХ століття, етнолог зібрала різнопланові візуальні образи радянських чиновників, культурних діячів, пересічних українців, які вдягали вишиту українську сорочку. Опрацювання мемуарної літератури розкрило внутрішні мотиви та особистісні інтерпретації вжитку народного вбрання серед міської інтелігенції.

Тетяна Серебреннікова розповіла про багаторічний досвід донесення до дітей та дорослих культурних традицій вишивки, опанування техніками, майстер-класи з вишивки в бібліотеці та музеї, про проект "Вишитий одяг видатних українців", про співпрацю з музеєм та цікаві інтерактивні форми із залученням меморіальних речей Максима Тадейовича -- вишитих сорочок та краватки. А також про відшиття сорочки для Максима Георгієвича Рильського за взірцем дідової сорочки.

А європейську музику всім присутнім дарував юний і талановитий Микита Порошин 🎼🎹, якого представила директор Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського Вікторія Колесник.

Розмовляли з гостями, зокрема з колегами з ЦРБ ім. М. О. Некрасова про українській одяг в місті за часів Максима Рильського, зокрема про полуботківський орнамент, родини Українського Парнаса, книги, люди і теперішні смисли, які ми вкладаємо в вишиту сорочку, яка після 1960-го року перетворюється у вишиванку.... Продовжили чаюванням в садку серед десятків видів бузку.
   






В небі сонця золотий клубочок
Розсипає нитки промінні,
Їх збирають рученьки дівочі
Ї гаптують цвіт на полотні.
                 Максим Рильський

День вишиванки. Одяг видатних людей з нашої вулиці

16 травня про вишитий одяг видатних українців як приналежність до української нації і відстоювання національної ідеї популярно для дітей та дорослих розмовляли, зокрема, з учнями 1-Б класу спеціалізованої школи №112 ім. Т. Г. Шевченка

Про свідомих видатних українців з нашої вулиці і околиць і про нас з вами, хто демонструє, несе, формує свою українськість через збереження і примноження культурної традиції. В цей день -- вишивальної. Сорочка, сорочина, кошуля вишиванка, блуза, льоля... Знати, розуміти, вирізняти, впізнавати, носити з гордістю і ...вміти шити самостійно, щоб передати у спадок своїм дітям так, як це робили родини Лисенків, Косачів, Старицьких, Антоновичів, Грушевських, Рильських та ін.



  



Ранком цього ж дня відбулось інтерв'ю на цю саму тему на  "Громадському радіо". Слухати тут

«Маємо стереотип, що українська вишивка – це сільське, народне вбрання, але ті схеми вишивки, ті книги, які дійшли до нас, були створені переважно українською інтелігенцією.

Ми знаємо, що Леся Україна возила в Ялту, а Олена Пчілка – у Францію цілу валізу з народним вбранням. Але кожного дня, зрозуміло, вони так не ходили. Вони в сучасному вбранні, це були сукні з криноліном, наприклад. Проте, що характерно, до цього одягу вони додавали українську ручну вишивку, яку робили самостійно. Таким чином під час тотальної заборони на все українське вони виражали так свою українську позицію»

понеділок, 13 травня 2019 р.

День пам’яті жерт геноциду кримсько-татарського народу 1941-го року

12 травня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого бібліотекарі та читачі бібліотеки ім. В.А. Симоненка для дітей долучились до заходів з вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Пам'ятати і жити далі... З трагічними втратами і незламною вірою, з гідністю і великою культурою... Кримськотатарський народ тоді у 1944-му і тепер 2014-2019...






Безпосередньо в бібліотеці ім. В.А. Симоненка для дітей була розгорнута книжкова виставка "Кримські татари: історико-культурна спадщина"