29 травня до Міжнародного дня захисту дітей в рамках проєкту «Українські письменники - дітям» у нашій бібліотеці відбулась творча зустріч з мистецтвознавцем, письменником, психологом, дослідником індійської культури, виконавцем індійських танців - Давідом Сурешваром (David Sureshwar). Для найменших учнів Медичної гімназії 33 було презентовано збірку дитячих казок Давіда Сурешвара "Брамара та Творіння Вічності" (продовження циклу книг «Брамара та Королівства Ассаміти»)
У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
Страницы
▼
четвер, 30 травня 2024 р.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ КАЗОК "БРАМАРА ТА ТВОРІННЯ ВІЧНОСТІ"
Автор писав книгу під час облоги Києва. У цей час він працював у якості волонтера в укриттях, допомагаючи дітям долати жахи війни чарами казок. Війна руйнує сповнений пригод і пізнання світ дітей. У їхніх життях зʼявилися повітряні тривоги, вибухи, правила поведінки у бомбосховищах, біженство. Чарівні казки Давіда вчать відділяти добро від зла, друзів від ворогів, долають страх і тривогу.
В центрі сюжета казки «Брамара та Творіння Вічності» маленька бджілка на імʼя Брамара. Вона продовжує свої мандри королівствами та завдяки своєму великому серцю і магічному дару рятує старих друзів та здобуває нових. Діти із задоволенням познайомились з бджілкою, вирушили у подорож казковими стежками, зображували головних героїв за допомогою жестів, спілкувались з ілюстратором та редактором книги, а також насолодились індійськими танцями у виконанні неперевершеного Давіда Сурешвара і його творчої команди.
Коли за вікном війна, хочеться опинитись у світі, де її не було і не буде. І ця чудова й затишна книжка, пронизана світлом та любовʼю, переносить дітей у цей світ.
Тож дитинство не можна ставити на паузу - воно відбувається тут і зараз, навіть під час війни... Загалом діти не вміють бути нещасними - здорова дитяча психіка завжди робитиме вибір на користь радості.
Задача дорослих - створити для цього
відповідні умови, зберегти та захистити рід.
І після важких ударів долі сформується справжня нація переможців!
середа, 29 травня 2024 р.
СТІЙ! ЗУПИНИСЬ! НА НОВІ КНИГИ ПОДИВИСЬ!
Приємна новина - нові книги у бібліотеці! Наш книжковий фонд поповнився примірниками чудових книг. Книги вже знайшли свої місця на поличках і з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми читачами
Запрошуємо всіх любителів книги на перегляд-ознайомлення з новими надходженнями на виставці «Стій! Зупинись! На нові книги подивитись!».
Ставайте першими читачами наших новинок!
субота, 25 травня 2024 р.
ГОВОРИМО, ГРАЄМО, УКРАЇНСЬКУ МОВУ ВИВЧАЄМО!
Говоримо, граємо, українську мову вивчаємо!
25 травня в рамках проєкту Єдині у нашій бібліотеці пройшло чергове заняття розмовного клубу. Ніщо так не сприяє удосконаленню мови, як середовище, в якому говоримо про все українське, знаходимо однодумців, друзів та підтримку.
Долучайтесь!
У ПОШУКАХ БІБЛІОТЕЧНИХ СКАРБІВ!
З метою підвищення інтересу до книги, виховання мистецтва читання, формування духовного світу колектив нашої бібліотеки провів для вихованців КМКЦ «Трамплін» пізнавально - ознайомчу екскурсію «У пошуках бібліотечних скарбів».
Наші гості поринули у неймовірний книжковий світ, пригадали основні правила користування бібліотекою та вчилися шукати надзвичайні скарби - свої улюблені книги.
Завдяки змістовній екскурсії у бібліотечному просторі присутні отримали позитивні емоції, покращили навички спілкування та поповнили свій багаж знань.
А наостанок колектив нашої бібліотеки отримав Подяку від педагогів Центру «Трамплін» за співпрацю, за активну громадську позицію та за вагомий внесок у розвиток і життя їх вихованців.
В свою чергу, ми хочемо відзначити активну роботу та висловити слова вдячності соціальному педагогу центру - Наталія Паламарчук за високе служіння обраній справі. Невтомною працею і турботою Ви відкриваєте таланти вихованців, грієте їх серця та даруєте їх очам вогники запалу та захопленості!
вівторок, 21 травня 2024 р.
БУДЬ УВАЖНИМ ТА ОБАЧНИМ!
21 травня у нашій бібліотеці представники Голосіївського РУГУ ДСНС України провели урок безпечної поведінки «Будь уважним та обачним!» для вихованців КМКЦ осіб з інвалідністю «Трамплін».
На занятті говорили про правила пожежної безпеки; про небезпеку, що несуть боєприпаси для цивільного населення. Детально йшлося про мінну небезпеку та правила дій при виявленні підозрілих предметів, що можуть бути вибухонебезпечними.
Присутні отримали корисну та життєво важливу інформацію, яка допоможе зберегти не тільки своє життя, а й
оточуючих.
Безпека людини завжди на першому місці!
ТРОЯНДА - СИМВОЛ КРАСИ, НАЙСИЛЬНІШИХ ПОЧУТТІВ ТА ГАРНИХ ЛЮДСЬКИХ ЯКОСТЕЙ!
21 травня - Всесвітній День троянд.
У минулому столітті традиція фестивалів на честь троянди то поновлювалася, то знову затихала, але хроніка свідчить, що перший Фестиваль троянди відбувся в 1903 році в Карлово (Болгарія). З тих пір 21 травня по праву називається Всесвітнім Днем троянд.
Троянда – красива квітка з певною загадковістю. Упродовж всієї історії людства троянда завойовувала серця людей. У ній поєднались краса і слава, печаль і страждання, любов і ненависть, всепрощення і гордощі. ЇЇ особливість та чарівність підкреслювали ще наші предки й передавали з покоління в покоління за допомогою народної творчості. Ця квітка полюбилася не лише українцям, а всім народам світу.
Троянда стає втіленням самої поезії, великої сили мистецтва, поєднанням витонченості та беззахисності. Її образ знаходить себе у творах багатьох письменників, таких як:
Х. К. Андерсен «Казки, розказані дітям», М. Рильський «Троянди й виноград», Ю. Яновський «Вершники», П. Грабовський «Рожа», Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц», Р. М. Рільке «Не зводьте пам’ятників…», Умберто Еко «Ім’я троянди», Вільям Шекспір - сонети, О. Вайльд «Соловейко та троянда» та ін. Це автори особливої чутливості, котрі завжди мали за музу цю прекрасну квітку, символ любові чи пристрасті.
Троянду зображували на картинах різних епох: в епоху Відродження, в епоху бароко, в епоху рококо, в мистецтві сьогодення.
Картини з трояндами класично уособлюють кохання, ніжність, мир і спокій.
До Всесвітнього дня троянд у просторі нашої бібліотеки розцвіла дивовижними квітами книжкова виставка «Троянда - символ краси, найсильніших почуттів та гарних людських якостей!».
!
Запрощуємо до перегляду!