Страницы

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Ніжинських талантів як огірочків в бочці

24 жовтня в бібліотеці відкрили виставку "В гармонії з природою" вихованців зразкового художнього колективу "Фітодизайн" Ніжинського будинку дітей та юнацтва (керівник ̶ Лідія Петренко, Заслужений вчитель України), яким опікується Тетяна Михайлівна Мельник і Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна". 

Цілий день маленькі гості розігрували виставу "Ніжинські огірочки" для перших і других класів кількох шкіл, спеціально запрошених цього дня до бібліотеки.

 Мирослава Павлюченко презентувала свої картини на індичому пір'ї, розповідаючи про техніку розпису на такому природному матеріали, як пір'я.

В перервах між виставами бібліотекарі запропонували гостям вікторину про дари осені і обдарували юних артистів з Ніжина книгами Галини Гриненко.
 

Бібліотечне товариство Лесі Вороніної

23 жовтня товариська і нетаємна Леся Вороніна з новою книгою, синіми розписаними камінчиками зустрічалась зі жвавими читачами -- учнями 5 класу спеціалізованої школа ім. Т. Г. Шевченка №112 з поглибленим вивченням іноземних мов. Бібліотечне спілкування з книгою -- це важливо і визначально, але спілкування з автором залишає довічний слід в душі читача, про що свідчить радість і захоплення від зустрічі як збоку школярів, так і з боку бібліотекарів.

Враження автора від зустрічі в бібліотеці тут
****************************************************
Нагадуємо, що бібліотечний проект "Українські письменники - дітям!" триває, і ми запрошуємо письменників і поетів, редакторів, істориків та краєзнавців до нашої бібліотеки спілкуватись зі своєю читацькою аудиторію. Долучайтесь!

вівторок, 24 жовтня 2017 р.

Анатолій Грищук – дітям!

23 жовтня капітан 1 рангу, професійний військовий, досвідчений педагог і творчий дідусь Анатолій Грищук спілкувався з учнями  3-го класу медичної гімназії №33 на теми  підводних і надводних морських суден, бойової служби, штурманського походу навколо Європи, професій  справжніх чоловіків і воїнської честі, про те, де навчаються в Києві майбутні офіцери і професійні військові, про пригоди і.. казки. Автор читаних у бібліотеці "Сониного двору", "Черепашки Дейзі", "Півника Ціпка", "Захисниці" та ін., Анатолій Володимирович читав з дітьми вголос і запрошував подискутувати про героїв всіх часів. Читали нову книгу автора "Хвалькувата кукурудза".

Бібліотека отримала в подарунок "Словник українського педагога" з дарчим підписом автора, з яким запрошуємо ознайомитись всіх освітян нашого мікрорайону і не тільки.




Приходьте на зустрічі в рамках проекту "Українські письменники -- дітям!":  в бібліотеці завжди цікаво зустрічатись з автором!

Жовтень: бібуроки і темполички

Вересень, жовтень, листопад – пора бібліотечних уроків, коли приходять нові читачі – учні перших класів. Бібліотекарі знайомлять маленьких читачів з бібліотекою, вчать користуватися книгою і, граючись, вчать орієнтуватися серед стелажів і назв темполиць, виставок, роздільників. І шукати за алфавітом, і обирати вподобаний примірник. Однією з таких темполичок є "Герої УПА на сторінках часописів для дітей" до 75-річчя створення Української повстанської армії. 










На фото – учні 1-А класу спеціалізованої школи №92 ім. І.Франка у своє перше відвідування публічної бібліотеки і перший вихід зі школи 11 жовтня.

Бачить – не бачить, 
Чути – не чує.
Мовчки говорить,
Дуже мудрує.
Часом захоче –
Правди навчає,
Іноді бреше,
Всіх звеселяє.
Люба розмова, — 
Будемо, діти, 
З нею довіку 
Жити-дружити. 
Хто ж то такая 
В світі щаслива, 
Мудра, правдива 
І жартівлива? 
Як не вгадали, 
Стану в пригоді: 
Річ коротенька – 
Книжка, та й годі.

Леонід Глібов


В бібліотеці зацікавлять книжкою, завітайте до нас!

"Або волю здобути, або вдома не бути!"


До Дня захисника України 13 жовтня в бібліотеці розгорнули коментовану виставку розмальовок на тематику свята учнів 2-Б класу спеціалізованої школи №92 ім. І.Франка "Або волю здобути, або вдома не бути". 

Щоб дати дітям правильне розуміння дня 14 жовтня, яке об'єднало такі свята, як Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення Української повстанської армії (УПА), День захисника України, бібліотекарі запропонували другокласникам бібліотечний урок-квест на тематику свята і пошуку козацьких прислів'їв і приказок в книжках.

Бібліотечний урок повторили в приміщенні школи з учнями 2-А класу спеціалізованої школи №92 ім. І.Франка. Крім того, читали козацькі прізвища і дізнавались про особливості козацького скоропису за книгою "Козацька абетка" видавництва "Веселка".

Вітаємо всіх громадян України і бажаємо широкому колу наших користувачів правильно розуміти зміст свята, відчувати себе українцем і виховувати в собі кращі козацькі якості, і пам'ятати, що 

Козацькому роду нема переводу!

неділя, 22 жовтня 2017 р.

Читати і зустрічатися в бібліотеці. Оксана Давидова

В рамках бібліотечного проекту "Українські письменники -- дітям" 12 жовтня відбулась чергова натхненна і радісна зустріч юних читачів, учнів 3-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка з Оксаною Давидовою, про що автор і видавець написала на своїй сторінці у facebook:" А я вчора знаєте де була?! В чудовій бібліотеці! І ми весело провели час з оцими третьокласниками. На фотографіях я вийшла така серйозна. Але це тому, що в цей момент ми говорили про наших воїнів, читали оповідання зі збірки "Героям слава". А далі було дуже весело! Діти пройшли тест, щоб дізнатися, чи можна з ними йти у розвідку. І знаєте що? У нас дуже надійні, сміливі, і чуйні діти! Дякую милій Tana Sribna та бібліотеці ім. Василя Симоненка за цю приємну зустріч!"

А Ви ще сумніваєтесь, чи ходять в бібліотеку читати?!))
Приходьте, перевіримо на Вас!))

середа, 18 жовтня 2017 р.

Бібуроки в жовтні: вкраплення музики і пошукова робота за алфавітом


Бібліотечні уроки продовжуються. 6 жовтня другокласники НВК "Славута" вчились шукати твори улюблених письменників на полицях стелажів різних відділів  книгозбірні; говорили про те, як народжується книга, хто її пише і як вона друкується. Бібліотекарі всіляко заохочують читацькі ініціативи: підтримуючи музичні таланти своїх користувачів, пропонуємо книги і періодику, присвячену нотній грамотності.


Першокласники спеціалізованої школи №44  вчились правилам бібліотеки і цікавились періодикою; шукали книги на полицях і виконували завдання бібліотекарів. Захопливий світ книги на Антоновича, 25 занурює у вир друкованого слова, і втішно, що діти бажають читати, стрічатись з авторами і творчо працювати з книгою в бібліотеці! 

Дуже я потрібна всім —
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.
                         (Книга)


субота, 14 жовтня 2017 р.

"Іван Франко -- дітям!"

Презентація книжкової виставки "Іван Франко -- дітям!" та одноіменної книги видавництва "Апріорі" учням 2-А класу спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка відбулась 5 жовтня 2017 року. Майстер-клас із створення одного з Франкових персонажів -- зайчика на пальчик -- провела колега з бібліотеки імені Наталі Забіли Лариса Гарбар.
 




  




Фото Олени Крушинської.




Багато фото з події в альбомі бібліотеки імені Василя Симоненка для дітей в мережі facebook.

середа, 11 жовтня 2017 р.

Книги -- подарунки до Всеукраїнського дня бібліотек


Як відомо, найкращий дарунок ˗ книга, особливо коли це книга від друга бібліотеки ˗ Сергія Лучканіна. Це нова свіжесенька збірочка бібліотекаря і лауреата премії імені Василя Симоненка Ольги Страшенко.



Люсьєна Шум і Благодійній фонд "Бібліотечна країна" подарували  сучасні перекладні книги для дорослих читачів, а сестра Галини Гриненко  ˗  кілька десятків книжок для дітей, зокрема, "Золотий дощик", "Коли нам радісно буває», «Лесиків секрет», ін. Тож очікуйте скорих зустрічей-презентацій  цих книг читачам!

середа, 4 жовтня 2017 р.

Всеукраїнський день бібліотек на Антоновича, 25

Як ми святкували Всеукраїнський день бібліотек?

В суботу, 30 вересня, в бібліотеці було презентовано міжмузейно-бібліотечний проект ZETA atelier "Вишитий одяг видатних українців", анонсований раніше. Говорили про видатних українців з нашої вулиці, про ставлення української інтелігенції до носіння вишитого одягу 150, 60 років тому і нині; про довід попередніх проектів і перші сорочки нового починання. Про перші сорочки проекту -- Франкова, Рильського і Симоненка. Розгляди підшивку модних журналів з приватної колекції, зважували думку провідних науковців в царині вишивки і планували наступні зустрічі, які поєднуватимуть пізнання автора як  літератора і як людини через слово (книгу) і одяг.