вівторок, 24 грудня 2024 р.

СВІТЛОМ ПОДОЛАЄМО ТЕМРЯВУ!

23 грудня, напередодні світлого дня
Різдва, до нас завітали представники скаутської організації «Пласт» (курінь ім. Наталії Кобринської) та зворушливо передали нашій бібліотеці Вифлеємський вогонь миру.
Вифлеємський вогонь миру — це міжнародний скаутський захід, що відбувається щороку напередодні Різдва.
 Основна мета — поширити символічний вогонь з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує. Ідея зародилася в
Лінці 1986 року, коли австрійська телерадіокомпанія ORF хотіла привезти
вогонь для тих, хто святкував Різдво не вдома — у лікарні, сиротинці. Але традицію швидко підхопили скаути і захід став міжнародним.
Тому, саме у ці святкові дні Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн.
Від 1998-го щороку українські пластуни перебирають Вифлеємський вогонь від польських скаутів на митному переході і поширюють його по
всій Україні.
Тож єднаємось, підтримуємо один одного, Світлом подолаємо темряву!

вівторок, 10 грудня 2024 р.

СТВОРЮЄМО КОЛО БЕЗПЕКИ!

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Її головна мета -
привернути увагу до проблеми
насильства в суспільстві та
закликати кожного з нас не залишатися осторонь.
В рамках цієї Акції, 10 грудня, фахівці Патрульної служби м. Києва відвідали нашу бібліотеку та провели для вихованців КМКЦ "Трамплін"захід під назвою «Створюємо коло безпеки». Представники поліції розʼяснили та поповнили знання присутніх щодо:
підвищення обізнаності про види насильства, розʼяснення правових механізмів захисту, заклик до нетерпимості до проявів насильства. Було надано рекомендації, як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси для допомоги.
Дякуємо фахівцям поліції за подаровані тематичні постери, змістовну розповідь та за нагадування, що кожна людина має право жити у світі без насильства.
Ділимось важливою інформацією, будьмо уважними до оточуючих та не залишаймося байдужими

понеділок, 9 грудня 2024 р.

XIII ФОРУМ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА «(ви)СТОЇМО»



У Міжнародний День Волонтерства у Києві відбувся XIII Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО» - один з найбільших і найефективніших майданчиків в Україні для спілкування та обміну ідеями між громадськими та донорськими організаціями, благодійними фондами, державними установами, громадськими
активістами, волонтерами та
фандрейзерами. Це день знайомств, зустрічей, підтримки, партнерства та планів на майбутнє. Форум обʼєднав понад 3000 учасників. Метою Форуму стало підкреслення ролі єдності та стійкості українців у протистоянні викликам війни. Організатор заходу: Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину ІСАР Єднання.
Колектив нашої бібліотеки був долучений до цієї грандіозної події, що мотивує, надихає, формує нові партнерства та допомагає створювати спільні проєкти.
Ми раді знайомству та чекаємо на плідну співпрацю з Благодійним фондом «Starenki». Це експертна організація, що обʼєднує громадянське суспільство, бізнес, державні установи для покращення добробуту літніх людей в Україні та формує свідоме і відповідальне ставлення українців до старості.
Не оминула нашої уваги і громадська активність Українська Волонтерська Служба, що розвиває культуру волонтерства та взаємодопомоги в Україні. З цією громадською організацією ми знаходимось на одній хвилі волонтерської стійкості.
Упродовж дня на локаціях відбувались панельні дискусії, лекції та обговорення в секціях важливих тем щодо національної ідентичності, інтеграції в ЄС, викликів для громадянського суспільства, обговорення процесів відновлення та відбудови, роль культури і книги у захисті та стійкості.
Так, панельна дискусія «Писати про війну, не можна мовчати» була присвячена важливості документування війни через літературу. Учасники ділились досвідом, як література допомагає суспільству осмислити події, вшанувати героїв і зберегти пам'ять для майбутніх поколінь. В
умовах, коли інформаційний фронт є не менш важливим, ніж військовий, важливо розуміти: чому мовчання - не
варіант, а слово може бути зброєю в боротьбі за свободу та правду.
Своїми роздумами ділились спікери:
- Дмитро "Калинчук" Вовнянко - письменник, блогер, учасник війни. Сподіваємось на літературну зустріч з автором і у нашій бібліотеці;
- Тамара Горіха Зерня, письменниця, перекладачка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року, яка відома своєю волонтерською діяльністю.
- Марина Рябченко, літературознавця, дослідниця воєнної літератури;
- Антон Семенов, соціальний психолог,
засновник волонтерського проєкту Як ти, брате?
Мета волонтерської спільноти «Як ти, брате?» - зберігати єдність українців та посилювати взаємодопомогу. Для цього треба адаптуватися до умов тривалої повномасштабної війни, потрібно покращувати якість спілкування та вчитися надавати одне одному допомогу. Зокрема - психологічну.
Дякуємо пану Антону за книжкові дарунки для нашої бібліотеки: посібники-інструкції з психологічної взаємодопомоги.
Модераторкою панельної дискусії виступила Ірина Білоцерковська, співзасновниця та директорка книжкового Видавництво Білка, яке спеціалізується на видавництві військової літератури, мемуарів, пригодницької літератури, сучасної української прози.

На дискусійній панелі «Писати про війну, не можна мовчати» обговорювали те, як література та
мистецтво стали джерелом сили у
найскладніші часи, а також про важливість писати й творити навіть під час війни.
Адже, культура - це щит і меч у війні за ідентичність. Національна ідентичність - це фундамент нашої перемоги.

Серед спікерів заходу:
- Олександра Коваль,
директорка Українського інституту книги;
- Віталій Портников, публіцист, письменник і журналіст, лавреат
Шевченківської премії, член Українського ПЕН;
- Олексій Ерінчак, бізнесмен, ІТ-фахівець, засновник і власник
книгарень "Сенс" у Києві
та інші.
Тож Форум надихнув і нагадав, що ми не одні в своїй боротьбі. Кожен із нас має свої джерела сили — від родини, друзів, партнерів до віри у перемогу і прагнення змінювати країну на краще.
І нехай ця подія стане поштовхом до рефлексії та пошуку нових точок опори - як всередині себе, так і в світі навколо!

Разом Переможемо!

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

ІСТОРІЯ ФЛОТУ ВІД МИНУЛОГО ДО СУЧАСНОГО

Дорогі друзі, анонсуємо, що у нашому книжковому всесвіті зʼявились книжкові подарунки від самих авторів.

На вас чекають захопливі книги, повʼязані з історією військово-морського флоту України. Бо, які б важливі події не відбувались у сучасній історії України, розглядати їх окремо від загальноісторичного контексту розвитку національного військового флоту було б не зовсім коректно.

А ось, власне, і самі подарунки!

Книга від авторки, відомої канадської і української художниці, сценаристки багатьох фільмів, режисерки, діячки української діаспори в Торонто - ОЛЕНИ ПОЛІЩУК (https://www.facebook.com/7AstraAstra) «ІСТОРІЯ ФЛОТУ ВІД МИНУЛОГО ДО СУЧАСНОГО». У книзі зібрані не лише моделі кораблів минулого, але й цікаві розповіді про найвідоміші події, повʼязані з історією військово-морського флоту України та Світу. Книга присвячена маленьким дітям, що цікавляться нашою історією або мріють стати капітанами великих кораблів. Адже, не знаючи минулого, важко побудувати майбутнє.

Книгу «Історія флоту від минулого до сучасного» створено у співавторстві з першим Командувачем Військово-Морських Сил України, Віце-адміралом, Головою Конгресу Громадського Суспільства України, Народним депутатом України 2 та 3 скликань - БОРИСОМ КОЖИНОМ.

Неймовірно раді, що ця книга подарувала нам особисте знайомство з видатним українцем та справді знаковою постаттю незалежної
України. Борис Кожин і сьогодні знаходиться в авангарді національно-патріотичних сил України, захищає соціальні інтереси військовослужбовців та офіцерів запасу.
Дякуємо, пані Олені за книжковий подарунок для дітей та пану Борису за увагу, за автобіографічні книги для читачів бібліотеки та захопливі розповіді про епоху становлення української державності й роль людини в ній, коли, наче в краплі води море, в окремій біографії віддзеркалюється історія народу…
Запрошуємо до перегляду книг!

Будьте в курсі подій на землі, в повітрі та на морі!
Сторінка Олени Поліщук у фейсбук: https://www.facebook.com/share/15VCGLpGT8/?mibextid=LQQJ4d

You tube канал:






вівторок, 3 грудня 2024 р.

ПОЕЗІЯ, ОПАЛЕНА ВІЙНОЮ!


«Ми йшли дорогами війни,
Де попелом покриті мрії.
Життя і смерть в одних обіймах -
Ми йшли дорогами війни.» (В.Воліков)

Війна змінила нас усіх. Час став контрастнішим - зникли напівтони, чорне і біле межуються дуже чітко. Змінилася і творчість. Щодень ми боремося за своє життя та майбутнє, а оминути стрімкі пороги допомагає влучне поетичне слово, яке додає сил, підтримує та показує напрямок. Поезія війни стає її документом, і чи не найточніше цю документацію через вірші здійснють поети і поетки військові. Ця поезія загострює відчуття, вражає й залишається у серці назавжди. Вона є точкою перетину тих, хто на передовій, і тих, хто в тилу. Це містки для розуміння та почуттів.

Нещодавно світ побачила поетична збірка віршів військового, бойового медика, лікаря-кардіолога, члена Національної медичної палати України - ВОЛОДИМИРА ВОЛІКОВА (СКІФ) під назвою «ПОЕЗІЯ, ОПАЛЕНА ВІЙНОЮ». Ця книга автобіографічна. Вона передає ті події та емоції, через які автор пройшов сам, і запалює у серці кожного вогник надії і віри, що найтемніші часи завжди перед світанком, а наш світ врятує не краса. Ні, наш світ врятує любов.
У збірці автор висловлює весь спектр почуттів, які відчувають українські воїни: від любові до смутку за втратами побратимів і тривожного виборювання миру. Кожен рядок збірки — це не просто слова, а відбиток того, що залишає в душі війна, сповнений реалістичних і болісних образів, що змушують читача не залишатися
осторонь.
Дякуємо Володимиру Волікову за безцінний книжковий дарунок для бібліотеки. Тепер на користувачів нашої бібліотеки чекає збірка «Поезія, опалена війною» з найкращими побажаннями та глибинними зізнаннями від автора. Кожен рядок книги нагадує, що навіть на війні можна залишатися поетом і мислителем, що слово може бути зброєю, яка не менш важлива для захисту країни.
Наша зброя - це гаубиці та джавеліни, мова і книги!
Тож розповідаємо вам про військових авторів та дякуємо їм за спокій і щоденну важку працю!

Колектив нашої бібліотеки продовжує і надалі створювати комфортний простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси - посилені!
Разом Переможемо!

«Дні коротшають і ночі вже холодні.
Ну то й що? Не треба сумувати.
Заплануйте собі Щастя на сьогодні!
Попри все життя, щоб святкувати!»
Книга вийшла за сприяння заступника голови Громадської ради при Соломʼянській районній в м. Києві державній адміністрації, директора Департаменту охорони здоровʼя МГО «Міжнародна Дипломатична Місія Публічної Дипломатії», першого заступника - керівника медичної служби «Національної медичної палати», голови правління ГО «Всеукраїнська Народна Рада "Громадський контроль"», волонтера медичних гуманітарних місій в зонах бойових дій -
Шоломицького Володимира Васильовича.

Книгу надруковано: «Видавничий дім «Адеф-Україна».