У Міжнародний День Волонтерства у Києві відбувся XIII Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)СТОЇМО» - один з найбільших і найефективніших майданчиків в Україні для спілкування та обміну ідеями між громадськими та донорськими організаціями, благодійними фондами, державними установами, громадськими активістами, волонтерами та
фандрейзерами. Це день знайомств, зустрічей, підтримки, партнерства та планів на майбутнє. Форум обʼєднав понад 3000 учасників. Метою Форуму стало підкреслення ролі єдності та стійкості українців у протистоянні викликам війни. Організатор заходу: Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину
ІСАР Єднання.
Колектив нашої бібліотеки був долучений до цієї грандіозної події, що мотивує, надихає, формує нові партнерства та допомагає створювати спільні проєкти.
Ми раді знайомству та чекаємо на плідну співпрацю з Благодійним фондом «
Starenki». Це експертна організація, що обʼєднує громадянське суспільство, бізнес, державні установи для покращення добробуту літніх людей в Україні та формує свідоме і відповідальне ставлення українців до старості.
Не оминула нашої уваги і громадська активність
Українська Волонтерська Служба, що розвиває культуру волонтерства та взаємодопомоги в Україні. З цією громадською організацією ми знаходимось на одній хвилі волонтерської стійкості.
Упродовж дня на локаціях відбувались панельні дискусії, лекції та обговорення в секціях важливих тем щодо національної ідентичності, інтеграції в ЄС, викликів для громадянського суспільства, обговорення процесів відновлення та відбудови, роль культури і книги у захисті та стійкості.
Так, панельна дискусія «Писати про війну, не можна мовчати» була присвячена важливості документування війни через літературу. Учасники ділились досвідом, як література допомагає суспільству осмислити події, вшанувати героїв і зберегти пам'ять для майбутніх поколінь. В
умовах, коли інформаційний фронт є не менш важливим, ніж військовий, важливо розуміти: чому мовчання - не
варіант, а слово може бути зброєю в боротьбі за свободу та правду.
Своїми роздумами ділились спікери:
-
Дмитро "Калинчук" Вовнянко - письменник, блогер, учасник війни. Сподіваємось на літературну зустріч з автором і у нашій бібліотеці;
- Тамара Горіха Зерня, письменниця, перекладачка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року, яка відома своєю волонтерською діяльністю.
- Марина Рябченко, літературознавця, дослідниця воєнної літератури;
- Антон Семенов, соціальний психолог,
Мета волонтерської спільноти «Як ти, брате?» - зберігати єдність українців та посилювати взаємодопомогу. Для цього треба адаптуватися до умов тривалої повномасштабної війни, потрібно покращувати якість спілкування та вчитися надавати одне одному допомогу. Зокрема - психологічну.
Дякуємо пану Антону за книжкові дарунки для нашої бібліотеки: посібники-інструкції з психологічної взаємодопомоги.
Модераторкою панельної дискусії виступила Ірина Білоцерковська, співзасновниця та директорка книжкового
Видавництво Білка, яке спеціалізується на видавництві військової літератури, мемуарів, пригодницької літератури, сучасної української прози.
На дискусійній панелі «Писати про війну, не можна мовчати» обговорювали те, як література та
мистецтво стали джерелом сили у
найскладніші часи, а також про важливість писати й творити навіть під час війни.
Адже, культура - це щит і меч у війні за ідентичність. Національна ідентичність - це фундамент нашої перемоги.
Серед спікерів заходу:
- Олександра Коваль,
директорка Українського інституту книги;
- Віталій Портников, публіцист, письменник і журналіст, лавреат
Шевченківської премії, член Українського ПЕН;
- Олексій Ерінчак, бізнесмен, ІТ-фахівець, засновник і власник
книгарень "Сенс" у Києві
та інші.
Тож Форум надихнув і нагадав, що ми не одні в своїй боротьбі. Кожен із нас має свої джерела сили — від родини, друзів, партнерів до віри у перемогу і прагнення змінювати країну на краще.
І нехай ця подія стане поштовхом до рефлексії та пошуку нових точок опори - як всередині себе, так і в світі навколо!
Разом Переможемо!