вівторок, 27 травня 2025 р.

ЛОТОС - КВІТКА САМОУДОСКОНАЛЕННЯ

 

27 травня в рамках Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні та до Національного тижня безбарʼєрності в Україні, що проходив з 19 по 25 травня 2025 року, колективом нашої бібліотеки на території КМКЦ "Трамплін" було проведено терапевтичний майстер-клас для вихованців центру під назвою «Лотос - квітка самовдосконалення».
Лотос - символ сили, відродження й краси, що проростає навіть крізь
темряву. Так само й кожна людина
має в собі неймовірний ресурс - розвиватися, розкривати себе та долати барʼєри.

На цьому майстер-класі ми разом творили, відчували, ділилися думками, натхненням і відкривали нові грані власного «я». Цей день нагадав нам, що безбарʼєрність - не лише про простір, а й про серце, про спільність, дієвість і підтримку.

Дякуємо всім учасникам за теплу атмосферу і красу, яку ми разом створили!




понеділок, 26 травня 2025 р.

КНИЖКОВИЙ КЛУБ В РАМКАХ ПРОЄКТУ "ЄДИНІ"

 

24 травня у нашому літературному просторі відбулося перше заняття книжкового клубу, організованого в рамках проєкту психологічної та освітньої підтримки у переході на українську мову - Рухом Єдині.

На зустрічі книголюби зібралися, щоб обговорити класичний твір Ольги Кобилянської «У неділю рано зілля копала». Ця зустріч стала справжньою подорожжю в глибини української літератури, культури та фольклору.
Під час обговорення ми торкнулися багатьох тем: любові та зради, народних вірувань, ролі жінки в суспільстві, а також того, як література відображає нашу національну ідентичність. Учасники ділилися своїми враженнями, порівнювали персонажів, аналізували символи й підтексти, що робило розмову живою й емоційною.
Особливо важливо, що такі подіі сприяють удосконаленню мови та збагачують її новими словами й виразами.

Ми вдячні всім, хто долучився, і сподіваємось на наступні зустрічі. Бо кожна зустріч - це можливість знайти однодумців, почути різні точки зору й розширити власний світогляд.

Стежте за анонсами — попереду ще багато цікавого!

середа, 14 травня 2025 р.

БЕЗПЕЧНИЙ ДОРОЖНІЙ РУХ - НАШ ДРУГ!

 

12-18 травня у світі проходить 8-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Україна традиційно долучається до світової ініціативи та проводить низку заходів.

8-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху проходить під гаслом «Вулиця для життя» за двома напрямками:
1. Зробімо велосипедний рух безпечним.
2. Зробімо ходьбу безпечною.

З цієї нагоди і у нашій бібліотеці розгорнуто тематичну поличку «Безпечний дорожній рух - наш друг!».
Метою виставки є
формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоровʼя.

Памʼятаємо про те, що кожна дитина почуває себе у безпеці лише тоді, коли знає, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації!

вівторок, 13 травня 2025 р.

МІЛА ОРЛОВА: ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ "АЕРОПОРТ І..."

 

Поки закохані в авіацію, в перші промені сонця на злітній смузі та в подорожі, сумують за символами мирного життя, ми розповідаємо про арт-обʼєкти, які увійшли в історію України.

12 травня у нашому літературно-мистецькому просторі у партнерстві з Публічна бібліотека "Сузір'я" ЦБС Оболонського району м. Київ, Avtandil Gurgenidze ART. та Art Society by KK для учнів Ліцей 33 міста Києва було організовано творчу зустріч з українською письменницею, перекладачкою, журналісткою, педагогинею та бібліотекаркою - Mila Ivantsova.
В рамках представленої виставки грузинського митця Avtandil Gurgenidze - «Мистецтво без кордонів», Міла Іванцова презентувала книгу «Аеропорт і…», на обкладинці якої зображено легендарний АН-24, розписаний художником вручну у 2015році для Аеропорт Київ - Kyiv Sikorsky Airport. Цей літак назавжди залишиться в історії українського мистецтва, як унікальний арт-обʼєкт.
 Автанділ Гургенідзе на протязі багатьох років підтримує Україну.

Завдяки інтернет-платформі захід розпочався виступом художника у прямому етері.
Письменниця Міла Іванцова розповіла присутнім про історію створення книги як проєкту. На прикладі збірки оповідань «Аеропорт i...», авторка розповіла про рух від народження ідеї до її втілення, про важливість інтересу до свого проєкту, розуміння його важливості не тільки для себе, а й для широкого загалу, про уміння залучати інших людей до реалізації задуманого та про силу волі рухатися до мети, а також - про неймовірну радість від досягнутого результату.
На заході перед молоддю виступила кураторка виставки, офіційний репрезентатор творчості художника - Katerina Kucherova. Вона розповіла про історію створення літака та ознайомила присутніх з творчістю художника.
Несподіваним та приємним був візит гостей з славного Сакартвело.
Літературно-мистецький захід закінчився, а ми продовжуємо мріяти та робити все можливе, аби наше небо знову стало мирним.
Дякуємо грузинському художнику Автанділу Гургенідзе за мистецтво та підтримку українського народу.
Дякуємо військовим за захист нашого неба та віримо, що в ньому скоро будуть лише літаки цивільної авіації!
Повітряне серце України б'ється!






























понеділок, 12 травня 2025 р.

БІБЛІОТЕКИ ТА КУЛЬТУРА - ФОРТЕЦЯ НЕЗЛАМНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ДУХУ!

 «Пишіть, побратими, посестри, бо інакше напишуть за вас…»

Література сьогодення говорить голосами військових та волонтерів. Вона говорить влучно і правдиво до мурах у серці про живих та мертвих, вцілілих та зранених, про героїв та зрадників, про велич та ницість, про кохання та щирість і про нескорених духом синів та дочок рідної землі…
Цього року в рамках VII Всеукраїнський форум військових письменників (8-11 травня), координаційна платформа #Усі_свої запросила родичів полеглих Героїв, видавців, бібліотекарів-активних дієвців проєкту «Слідом за #Голосами» взяти участь у заходах, направлених на збереження історії України та збереження пам’яті Героїв України. На спеціальній платформі обмінювались думками, ділились досвідом, демонстрували власні можливості для збереження памʼяті Героїв, які віддали життя за волю і незалежність нашої Батьківщини. Цей захід також знайомив нас з творчістю військових письменників, журналістів, ветеранів, добровольців, які через силу поетичного слова передають нам свої переживання, біль, радість, надію, пишуть правдою і життям всьому світу та майбутнім поколінням.

На протязі всіх днів проведення Форуму, напрацювати нові кейси у роботі з формами памʼятування допомагали:
- Таня Пилипець - директорка Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, засновниця VII Всеукраїнського форуму військових письменників;
- Василь Кметь - директор Львівська
Муніципальна Бібліотека, кандидат історичних наук, науковець, дослідник історії книги із антилекцією «Від Турянського до Кривцова: межі памʼяті»;
- президентка УБА, заступниця гендиректора Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого - Оксана Бруй із лекцією «Життя бібліотек в часі Великої війни»;

- незалежна дослідниця книг про російсько-українську війну з 2014 року. Авторка блогу #книги_про_війну, авторка «Каталог книжок про російсько-українську війну, виданих за 2014-2023» - Ганна Скоріна та Кандидатка філологічних наук, асистентка кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості - Марина Рябченко;
- директорка Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району міста Києва, Заслужена працівниця культури України - Іванна Щербина Ivanka Shcherbyna;
- Юрій Цибух із авторською екскурсією памʼяті госпітальєрки Ірини Цибух «Чеки» . Юрій - майбутній архітектор і ліцензований гід, який продовжує роботу з памʼятуванням, започатковану дослідженнями Ірини та інші.

Тож Форум нових знайомств, зустрічей, щирих відвертих розмов та літературних відкриттів закінчився, але попереду на нас чекає багато справ. Адже «памʼять - це робота, і нам робити цю роботу щоденно".
Пам’ятати, дбати і поширювати - надважливе завдання бібліотек, бо без активного памʼятування час стирає імена та події.
Кожне слово, вірш, книга - це памʼять в нашому серці, діалог з нашими друзями, рідними, а інколи - з знайомими незнайомцями.
Дякуємо військовим письменникам за слово-зброю!

Також нагадуємо нашим користувачам, що у нашій бібліотеці ви можете познайомитись з творчістю таких сучасних військових письменників та волонтерів-письменників, як:

Роман Дронюк, 
Богдан Назаренко,
 Катерина Флекман,
 Ольга Криштопа,
 @Володимир Воліков (Скіф),
 Оксана Весна,
 Антологією #Голоси, посібниками волонтерського проєкту Як ти, брате? та ін.

Бібліотеки та культура - фортеця незламності українського духу!