
«І живуть у памʼяті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти!»
В. Симоненко
8 травня 2025 року Україна відзначає 80-річницю Перемоги над нацизмом у Європі і вшановує День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
3 нагоди памʼятних дат у нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Подвигу й мужності памʼять і честь!», на якій представлено підбірку книг, що неупереджено висвітлюють складні сторінки подій Другої світової війни та сьогодення. Книги розкривають роль та внесок України у перемогу та вшановують памʼять кожного, хто боровся з нацизмом.

А також 1 квітня 2025 року нами було проведено для дітей та дорослих майстер-клас «Маки Перемоги».
.jpeg)





Зображення цієї квітки є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, а з іншого - кривавий слід від кулі. Після Першої світової війни маки стали символічно вважати кровʼю солдатів, загиблих на полі бою.
Червоний мак із давніх-давен є могутнім талісманом українського роду, адже означає красу, молодість та їхню скороминущість. Червоний мак, як символ памʼяті полеглих в Україні, вперше використано у 2014 році на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни. Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної памʼяті та Національної телекомпанії України, автором символу є харківський дизайнер - Сергій Мішакін.
Учасники майстер-класу під керівництвом нашої творчої бібліофеї старанно виготовляли усі елементи символу памʼяті та поринули у
творчий процес з особливими внутрішніми емоціями трепету, натхнення та гордості за свій народ.
Тож вічна памʼять тим, хто поклав своє життя заради миру!
Слава ветеранам війни та праці, які сьогодні живуть поруч з нами!

Маки цвітуть там, де пролита козацька кров…
Немає коментарів:
Дописати коментар