9 липня, четвертий день Всеукраїнської літньої школи мистецтвознавства МАН виглядав збоку так.
Культура читання вимірюється ставленням до книги. Книжкові закладинки вишивали здавна: відтоді, як з’явилась книга. Перша книга була коштовною річчю. Відповідними були й закладинки – довгими, шовковими й оксамитовими, гаптованими золотом та прикрашені коштовним камінням. Традиція їхнього виготовлення не втрачена. Але життя змінюється, і сучасні дизайнери пропонують цілі набори для вишивання закладинок на різноманітних заготовках, навіть з пластикової канви. Змінюється ціна і вартість книги, змінюється її цінність і зміст, і призначення. Змінюються закладинки. Випадковий аркуш паперу, бірка, флаєр, проїздний квиток часто супроводжують читача від першої сторінки до останньої. Суспільство пережило час насичення друкованою продукцією і доступністю електронних книг, що створило ілюзію знецінення книги. Але вже сьогодні книга знову цінна і коштовна; дбайливо обирається в домашню чи публічну бібліотеку. Є книги, перевірені часом, до яких звертаються покоління за поколіннями. Вони були, є і будуть цінними. Саме для них пропонується створювати вишиті закладинки, які можуть жити довго-довго – так само, як і хороші книжки.
Закладинки шиються, лекції читаються, спілкування відбувається. Вишиваємо і плекаємо традицію. Сьогодні підбиватимемо підсумки. Таке яскраве літо!
У 2022-му році бібліотека відзначає 70-тиріччя з дня заснування. У фонді бібліотеки є документальні матеріали про життя та творчість поета-шістдесятника Василя Симоненка, книги, подаровані друзями поета – членами Національної спілки письменників України. В бібліотеці реалізується проекти "Книга, подарована читачами" та "Українські письменники – дітям!"
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар