вівторок, 26 січня 2016 р.

День пам'яті Героїв Крут


                       До Дня пам'яті Героїв Крут  в читальній залі бібліотеки  для огляду користувачів експонується тематична полиця "Народ пам'ятає своїх героїв" на якій представлена література про трагічні події 1918 року.       Щороку ми вшановуємо пам'ять молодих героїв, близько 500 патріотично налаштованих київських студентів, які більше 5  годин  чинили героїчний опір поблизу станції Крути чотиритисячній більшовицькій армії Муравйова, яка рвалась до Києва. Російські війська зазнали значних втрат, що дуже роздратувало одного з червоних командирів.  Внаслідок цього було віддано наказ про катування оборонців Крут.  290 оборонців загинули , решта мусила відступити. Взвод студентів, відступаючи у темряві, вийшов до станції Крути, просто в руки червоних.  
       Усіх їх було по-звірячому замордовано...
   Сьогодні юні Герої Крут - це символ високої жертовності в ім'я Батьківщини. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису  боротьби за незалежність  України,  незламності духу українського народу, та  вічного прагнення до волі і справедливості. 
        З огляду на події столітньої давнини неважко провести паралелі щодо сьогодення: новітній наступ оновленої російської імперії на  українські території. Росія не збирається випускати Україну з поля зору власних інтересів. Чи не доведеться молодим українцям повторювати подвиги їх попередників - Героїв Крут?
        Це одна з найтрагічніших сторінок нашої історії і ми  маємо пам'ятати подвиг тих юнаків,  які захищали нашу країну.Немає коментарів:

Дописати коментар