
Здається, годі знайти більш чужі одна одній категорії, ніж «дитинство» і «війна»… А в реальній Україні ХХІ століття дитячі письменники одягають піксель і йдуть на фронт, щоб боронити свою країну. І серед цих важких, а часто й зовсім нестерпних, фронтових буднів їм вдається створювати світлі, цікаві та щирі історії для дітей.
24 квітня до Всесвітнього дня книг та авторського права у нашому літературному просторі відбулась творча зустріч учнів
Ліцей 33 міста Києва зі справжнім воїном світла, ветераном російсько-української війни з позивним «Спілберг», фотохудожником, кіносценаристом, письменником, лауреатом літературних премій, автором книг «Цуцик», «Полінка»,«Абсурд», «Ковбасокрад у Раю» та інших книг - ВІТАЛІЄМ ЗАПЕКОЮ.
Захід пройшов у дружній, позитивній атмосфері. У притаманному автору гумористично-сатиричному стилі, Віталій Запека ділився з слухачами спогадами армійської буденності, знайомив дітей з власними книгами. Діти дізнались, як народжувались герої книжок автора: хто з них має реальних прототипів.







:Книга «Полінка» Віталія Запеки минулого року отримала престижну премію
ім. В. Нестайка. Її вже переклали в Англії, наразі перекладають в Грузії, Азербайджані. Книжку для дітей «Полінка в Королівстві дурниць» (продовження пригод Полінки з однойменної книжки) видав у 2023 році. Присвятив ії дорослим, які забули подорослішати, а також їхнім дітям. І присвята ця — невипадкова. Бо хоч новинка Запеки й розрахована на читачів та читачок віком від шести років, та дорослі, які читатимуть її з дітьми, віднайдуть у тексті глибокі й іронічні сенси.
Віталій Запека є Лауреатом Міжнародної літературної премії «Воїн світла».
Віталій Запека створював твори просто в окопах, у вільні хвилини, не гаючи часу, прагнучи зафіксувати маленькі історії про звичайних бійців, життєві ситуації, вірних тварин, описував побратимів і за можливості вів щоденник, розуміючи важливість подій, що відбуваються довкола...
Військові письменники стають для нас прикладом сили, розуму та відваги. І поки вони забезпечують для нас спокій та можливість творити українську книгу, їхня творчість продовжує торкатись сердець українських читачів, заспокоювати та надихати.

Пане Віталію, дякуємо Вам, що у цей складний час знаходите можливість дивитись на світ крізь оптику дитинства.